Dějiny

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.

souhrn

Hualong.com ve 20:50, 12. června. Únava vede ke smrti je velmi častá. Spánek je nejčastější věcí v našem životě. Když nebudeme mít dostatek spánku, budou následovat nemoci. Škoda 1: Může způsobit depresi. V průběhu času může nedostatek spánku a poruchy spánku vést k depresi. Nespavost a deprese mají

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.-0

 Hualong. com ve 20:50, 12.

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.-1

  června.

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.-2

  Únava vede ke smrti je velmi častá.

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.-3

  Spánek je nejčastější věcí v našem životě. Když nebudeme mít dostatek spánku, budou následovat nemoci.

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.-4

  Škoda 1: Může způsobit depresi.

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.-5

  V průběhu času může nedostatek spánku a poruchy spánku vést k depresi.

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.-6

  Nespavost a deprese jsou neoddělitelně spojeny. Podle průzkumu mezi 10 000 lidmi v roce 2007 je u lidí s nespavostí pětkrát větší pravděpodobnost vzniku deprese než u těch bez nespavosti. Ve skutečnosti je nespavost často jedním ze znaků deprese.

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.-7

  Nespavost a deprese se vzájemně doplňují, nedostatek spánku může depresi prohloubit a deprese zase ztěžuje usínání. Z pozitivního hlediska může léčba problémů se spánkem pomoci zmírnit depresi a naopak. Nebezpečí 2: Urychlení stárnutí pokožky. Většina lidí zažila bledou pokožku a oteklé oči poté, co několik nocí nespala.

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.-8

  To však dokazuje, že dlouhodobý nedostatek spánku může vést k matné pokožce, vráskám a tmavým kruhům pod očima. Když nemáte dostatek spánku, vaše tělo uvolňuje více stresového hormonu kortizolu. Nadměrné množství kortizolu rozloží kolagen v pokožce a tento protein může udržet pokožku hladkou a pružnou. Hluboký spánek může opravit kožní tkáň.

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.-9

  Nebezpečí 3: Zvýšení rizika úmrtí Britští vědci sledují spánkové vzorce více než 10 000 britských úředníků po více než dvě desetiletí. Jak to ovlivňuje jejich úmrtnost? Výsledky ukázaly, že ti, jejichž spánek se snížil ze 7 hodin na 5 hodin nebo méně, téměř zdvojnásobili riziko úmrtí na tuto nemoc.

Rizika dlouhodobého pozdního spánku, rizika nedostatečného spánku.-10

  Zejména je třeba zdůraznit, že nedostatek spánku může zdvojnásobit riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění. Riziko 4: Způsobuje vážné zdravotní problémy Poruchy spánku a chronická deprivace spánku mohou zvýšit riziko těchto onemocnění:Srdeční choroby, infarkt, srdeční selhání, arytmie, vysoký krevní tlak, mrtvice, cukrovka. Odhaduje se, že 90% pacientů s nespavostí (lidé, kteří mají potíže se spánkem a probuzením), má také další zdravotní problémy. Hazard 5: Je to zapomnětlivé a nudné.

  Chcete si vyčistit paměť? To vyžaduje, abyste měli každý den dostatek spánku.

 Vědci v USA a ti, kteří to zveřejnili, jednomyslně zjistili, že oblast mozku zvaná „ostré vlnění“ je konkrétně zodpovědná za konsolidaci vzpomínek. Tato mozková vlna je také zodpovědná za přenos naučených informací z hipokampu mozku do mozkové kůry. Většina „ostrých vln“ se objevuje, když lidé hluboce spí.

  Spánek hraje rozhodující roli ve schopnostech člověka myslet a učit se. Nedostatek spánku ovlivňuje kognitivní procesy lidí mnoha způsoby. Za prvé může nedostatek spánku poškodit pozornost, bdělost, soustředění, schopnost uvažování a schopnost řešit problémy, což může vést ke snížení efektivity učení.

  Nebezpečí 6: Nedostatečný spánek může zvýšit váhu. Nedostatečný spánek může zvýšit hlad lidí a zvýšit chuť k jídlu. Podle příslušných údajů jsou lidé, kteří spí méně než 6 hodin denně, s větší pravděpodobností obézní než lidé, kteří spí 7-9 hodin denně.

Hormony hladu v žaludku mohou stimulovat signály hladu a leptinu v mozku, čímž potlačují chuť k jídlu. Zkrácení doby spánku sníží sekreci leptinu a zvýší hladinu hormonu hladu. Nedostatek spánku stimuluje nejen chuť k jídlu,Stimuluje také touhu těla po vysokém obsahu tuků a vysokých sacharidů. .