Fakta

Co dělat, když mají starší lidé v zimě studené ruce a nohy

souhrn

Hualong.com, 12. června, 20:50. Mnoho starších lidí má v zimě studené ruce a nohy. Je to proto, že v chladném počasí bude oslabena kontrakce krevních cév a kapacita zpětného odběru krve, což způsobí špatný krevní oběh v rukou a nohou, zejména v koncích prstů, což lidé často nazývají „špatná nervová zakončení“. Chladné ruce a nohy starších lidí nejsou velkým problémem,Je potřeba pouze následující

Co dělat, když mají starší lidé v zimě studené ruce a nohy

Co dělat, když mají starší lidé v zimě studené ruce a nohy-0

 Hualong.

Co dělat, když mají starší lidé v zimě studené ruce a nohy-1

 com, 12. června, 20:50.

Co dělat, když mají starší lidé v zimě studené ruce a nohy-2

  Mnoho starších lidí má v zimě studené ruce a nohy. Je to proto, že v chladném počasí bude oslabena kontrakce krevních cév a kapacita zpětného odběru krve, což způsobí špatný krevní oběh v rukou a nohou, zejména v koncích prstů, což lidé často nazývají „špatná nervová zakončení“. Chladné ruce a nohy starších lidí nejsou velkým problémem,Chcete-li zlepšit příznaky, musíte věnovat více pozornosti následujícím aspektům.

Co dělat, když mají starší lidé v zimě studené ruce a nohy-3

  Jezte více potravin obsahujících jód Starší lidé by se měli rozhodnout jíst více bílkovin s nízkým obsahem tuku, jako jsou ryby a drůbež; zadruhé, jíst více potravin bohatých na jód, jako jsou řasy, mořské řasy, medúzy a korýši.

Co dělat, když mají starší lidé v zimě studené ruce a nohy-4

  Kromě toho můžete také jíst více potravin bohatých na vitamíny B, které mohou dilatovat periferní krevní cévy. Posilte schopnost nervů bojovat s chladem; při vaření přidávejte do pokrmů nějaké koření, ale dávejte pozor, abyste to nepřeháněli, například kořeněný zázvor, cibule, chilli, paprika, česnek a kari atd. , Které mohou podporovat krevní oběh. a generovat teplo.

Co dělat, když mají starší lidé v zimě studené ruce a nohy-5

  Akupunktury spojené s masáží často třou ruce a nohy, aby zlepšily mikrocirkulaci koncových krevních cév, nebo masírují následující akupunktury. Bod Yongquan: Bod Yongquan se nachází na chodidle nohy.

Co dělat, když mají starší lidé v zimě studené ruce a nohy-6

  Rychle jej otřete dlaní, dokud nebude horký. Laogong Point: Laogong Point se nachází na dlani. Jednou rukou udělejte pěst a protřete dlaň druhé ruky, dokud neucítíte v dlani mírné teplo, poté střídavě přepínejte do druhé ruky. Když staří lidé chodí ven, měli by nosit boty a ponožky s dobrým tepelným výkonem.

 Zároveň mohou vaše ruce a nohy často mazat mastnotu. Boty a ponožky by měly být vyrobeny z čisté bavlny, která by neměla být příliš silná, jinak se bude snadno potit a vlhkost v botách narazí na studený vzduch a nohy se budou cítit chladněji. Podrážka by měla být silná, vhodné jsou 2-3 cm, boty s tenkou podrážkou mají špatný izolační účinek za studena.

  Když sedíte během dne, dolní končetiny lze zakrýt malou přikrývkou.

  Vstaňte brzy ráno na mírné ranní cvičení, abyste mohli cvičit,Zrychlete krevní oběh a metabolismus, plný vitality po celý den, není snadné ochladit. Pouhé lezení po schodech, skákání na místě atd. Může pomoci posílit regulaci tělesné teploty.

  Než vstanete, můžete si také dolními končetinami masírovat ruce. Obvykle trvám na joggingu, rychlé chůzi a nácviku tai chi atd.

 , Díky čemuž se budou pohybovat všechny části těla.

 Ale necvičte nadměrně, jinak to bude mít opačný účinek. Namočte si nohy do vany a namočte si je každý večer před spaním. Přidejte horkou vodu o teplotě asi 40 stupňů do hlubokého umyvadla, aby vám voda mohla protékat přes kotníky. Po asi 20 minutách namáčení budete po celém těle pociťovat horečku.

  Pokud si budete nohy namáčet, zatímco si namočíte nohy, účinek bude lepší. Koupejte se jednou nebo dvakrát týdně,Může podporovat krevní oběh a zahřát tělo.

.