Stipendium

Může platforma P2P na půjčení automobilu Weidai.com vstoupit na veřejnost v USA, aby zlomila kletbu?

souhrn

[Abstrakt] Online trh mikrofinancování trval přibližně půl roku, což je nejrychlejší proces mezi vzájemnými zlatými společnostmi kótovanými ve Spojených státech. Podle procesu kótování v USA znamená veřejné podání to, že v zásadě prošlo fází kontroly údajů americké regulační komise pro cenné papíry a blíží se kótování. Reportér Times Weekly Zeng Lingjun jej poslal z Guangzhou 10. srpna místního času ve Spojených státech. Weidai.com se hlásil americké komisi pro cenné papíry (SEC).

Může platforma P2P na půjčení automobilu Weidai.com vstoupit na veřejnost v USA, aby zlomila kletbu?

Může platforma P2P na půjčení automobilu Weidai.com vstoupit na veřejnost v USA, aby zlomila kletbu?-0

 [Abstrakt] Online trh mikrofinancování trval přibližně půl roku, což je nejrychlejší proces mezi vzájemnými zlatými společnostmi kótovanými ve Spojených státech. Podle procesu kótování v USA znamená veřejné podání to, že v zásadě prošlo fází kontroly údajů americké regulační komise pro cenné papíry a blíží se kótování.

Může platforma P2P na půjčení automobilu Weidai.com vstoupit na veřejnost v USA, aby zlomila kletbu?-1

  Reportér Times Weekly Zeng Lingjun jej poslal z Guangzhou 10.

Může platforma P2P na půjčení automobilu Weidai.com vstoupit na veřejnost v USA, aby zlomila kletbu?-2

  srpna místního času ve Spojených státech. Weidai. com předložila dokumenty žádosti o IPO americké komisi pro cenné papíry (SEC). Dokument ukazuje, že web Weidai.

Může platforma P2P na půjčení automobilu Weidai.com vstoupit na veřejnost v USA, aby zlomila kletbu?-3

 com požádal o zařazení na newyorskou burzu pod skladovým kódem „WEI“. Data ukazují, že Weidai.

Může platforma P2P na půjčení automobilu Weidai.com vstoupit na veřejnost v USA, aby zlomila kletbu?-4

 com je největší P2P platforma pro půjčky na auto s největším rozsahem transakcí v Číně. V roce 2017 představoval přibližně 35% trhu s půjčkami na auto. Čistý zisk Weidai.

Může platforma P2P na půjčení automobilu Weidai.com vstoupit na veřejnost v USA, aby zlomila kletbu?-5

 com Non-GAAP za rok 2017 dosáhl 516 milionů juanů, ve srovnání s rokem 2016. 323 milionů vzrostlo o 60%; čistý zisk non-GAAP v roce 2018 dosáhl 3.

Může platforma P2P na půjčení automobilu Weidai.com vstoupit na veřejnost v USA, aby zlomila kletbu?-6

 6,3 miliardy juanů nadále rostlo. Toto číslo je ve vzájemném zlatém poli na relativně vysoké úrovni.

Může platforma P2P na půjčení automobilu Weidai.com vstoupit na veřejnost v USA, aby zlomila kletbu?-7

  Proč jste se rozhodli zveřejnit v tuto chvíli? Weidai. com odpověděl Times Weekly, že výpis v tomto okamžiku byl skutečně proveden v souladu s procesem IPO ve Spojených státech. Weidai. com oficiálně zahájil projekt kótování v lednu 2018 a v květnu předložil své kótovací materiály americké regulační komisi pro cenné papíry.

 10. srpna prošla kontrolou údajů americkou regulační komisí pro cenné papíry a formulář veřejně předložila. Jinými slovy, online trh mikrofinancování trval přibližně půl roku, což je nejrychlejší proces mezi vzájemnými zlatými společnostmi kótovanými ve Spojených státech.

  Podle procesu kótování v USA znamená veřejné podání to, že v zásadě prošlo fází kontroly údajů americké regulační komise pro cenné papíry a blíží se kótování. Půjčka na autoSíť mikroúvěrů „Boss“ byla zahájena v červenci 2011. V počátcích svého založení prošla síť mikroúvěrů také „objížďkou“ a nakonec si vybrala odvětví malých a rozptýlených půjček na automobily. Od čtvrtého čtvrtletí 2017, síť mikroúvěrů Novým dlužníkům již neposkytuje určité typy spotřebitelských úvěrů a půjček na financování automobilů.

  V současné době se mikroúvěry staly lídrem v odvětví půjček na automobily.

 Podle zprávy z prospektu o analýze odvětví jsou mikroúvěry na předním místě v čínském odvětví půjček na automobily s tržním podílem 35%, což je daleko před druhým místem. K 30. červnu 2018 dosáhl zůstatek půjčky Weidai.

 com 17,061 miliardy juanů.

  Čistý výnos webu Weidai. com v roce 2017 činil 3,545 miliardy juanů, což představuje nárůst o 101,3% z 1,76 miliardy juanů v roce 2016.

  první polovina letošního roku,Čistý výnos webu Weidai. com činil 1,88 miliardy juanů, což představuje nárůst o 20,1% ve srovnání s 1,57 miliardami juanů ve stejném období roku 2017. Na základě reality odvětví však nemusí být schopen tento růstový trend v budoucnu udržet. Prospekt uváděl, že jeho hlavní příjem pochází z podnikání s hypotékami na auto.

  Poplatek za službu u hypoték na auto v letech 2016, 2017 a v první polovině roku 2018 činil 13. 9,6 miliardy juanů, 2,530 miliardy juanů a 1,336 miliardy juanů. Z těchto údajů je patrné, že pouze poplatek za služby Weidai.

 com za toto podnikání v první polovině letošního roku dohnal celkovou částku za celý rok 2016. Data ukazují, že částka hypotečních úvěrů na auto poskytovaná webem Weidai.

 com se obvykle pohybuje mezi 30 000 a 200 000 RMB s dobou trvání 1–36 měsíců a roční úrokovou sazbou mezi 20% a 36%. V první polovině roku 2018 činila průměrná výše automaticky zajištěných půjček poskytovaných webem Weidai. com 61 800 juanů s průměrnou splatností 3 měsíce. „Charakteristikou půjček na automobily je malá částka diverzifikace, částka není vysoká a období není dlouhé, takže riziko je malé.

 “ Osoba odpovědná za platformu půjček na automobily v Shenzhenu řekla novinářům Times Weekly.

  Od první poloviny roku 2018 zůstala tříměsíční sazba po splatnosti Weidai.

 com od roku 2015 do roku 2017 na 0. Mezi 5% a 0,7%, pod 1%. Podle reportéra Times Weekly není toto číslo mezi kótovanými vzájemnými zlatými společnostmi vysoké. Například 51 kreditních karet (hongkongská akcie 02051) v podniku se vzájemným zlatem v Hangzhou má 3měsíční lhůtu po splatnosti 6% - 12%.

  Stojí za zmínku, že v první polovině letošního roku obchodní rozsah Weidai. com vykazoval sestupný trend. V lednu letošního roku činil objem transakcí v oblasti půjček na automobily 6,515 miliardy juanů a v dubnu 4,065 miliardy juanů. V posledních dvou měsících však došlo k oživení.

  „To nesouvisí s celkovou situací v tomto odvětví a čistý odliv finančních prostředků z mnoha platforem je vážný. “ Osoba odpovědná za online půjčovací platformu řekla Times Weekly. V poslední době platformy pro online půjčování často „explodují“.

  Protože se Weidai.

 com zaměřuje na půjčky na auta,Dopad tohoto kola je menší. „Dopad tohoto kola bouřek na nás není významný. První pracovní den po incidentu s investicí domů došlo na naší platformě k čistému odlivu prostředků, ale tato částka není velká pro celkové nevyřízené příjmy. Některé později Bouřka na platformě na nás v podstatě nemá žádný vliv.

  “Jeden z vedoucích na Weidai. com řekl reportérovi Times Weekly.

 Offline obchody Weidainetu se přestaly rozšiřovat a všechny franšízované obchody byly změněny na model přímého provozu. V posledních několika letech bylo otevírání rozsáhlých offline obchodů jednou z hlavních strategií Weidai. com, jak se zmocnit trhu. Statistiky ukazují, že mikrofinancování založilo celostátní síť 517 servisních středisek ve více než 300 městech.

  V prospektuWeidai.

 com rovněž jasně zdůraznil rizika, kterým společnost čelí: „Pokud společnost poskytující online půjčky nesplní podání žádosti nebo společnost nezískala licenci na telekomunikační službu, může být nutné zastavit činnost zprostředkování online půjček. “ Zakladatel Absolutní kontrola Chápu, že web Weidai. com obdržel před zařazením několik kol financování. V červnu 2014 Yuyou Group a Shanda Capital dokončily 100 milionů juanů Investiční kolo,V prosinci téhož roku bylo dokončeno kolo financování A + Zheshang Venture Capital; v září 2015 obdržela 150 milionů juanů na financování řady B od společnosti Handing Co.

 , Ltd. a v říjnu téhož roku získala strategickou investici od společností Guosheng Financial Holdings a Zheshang Venture Capital; v říjnu 2016 získala kolo financování ve výši 1 miliardy juanů C vedené fondem Jiayu a spoluinvestované společností China Securities Construction Investment.

  Po několika kolech financování drží zakladatel a CEO společnosti Yao Hong 53 akcií.

 6%, celkový podíl akcionářů všech ředitelů a vedoucích pracovníků Weidai.

 com je 56,1% a stoprocentní dceřiná společnost společnosti Handing Yuyou Group kótované na burze Shenzhen Stock Exchange drží 15,2%. Podle veřejných údajů je podíl akcií Yao Hong mnohem vyšší než u zakladatelů jiných kótovaných vzájemných zlatých společností. Uvádí se, že Weidai. com plánuje tentokrát získat až 100 milionů USD.

 „Postup v USA spočívá v tom, že výše financování není určena při prvním připojení k internetu, takže do sloupce„ maximální výše financování “zapíše velké celé číslo, například 1 miliardu nebo 100 milionů. Řídíme se také tímto normálem praxe. Tento sloupec 100 milionů, které jsme napsali, neznamená, že naše finanční částka je 100 milionů amerických dolarů, nebo že 100 milionů amerických dolarů je naše horní hranice.

 "Wedaidai. com odpověděl reportérovi z Times Weekly.

  Ve druhé polovině loňského roku se ve Spojených státech objevila řada domácích vzájemných zlatých společností. Množství prostředků, které získali, může mít určitý odkaz. Například Lexin získal 108 milionů USD a zaplacenou půjčku.

  Objem peněz získaných Qudianem je přibližně 270 milionů USD a Qudian získal přibližně 800 milionů USD. Nejnovější je v březnu letošního roku, první čínská půjčka na auto uvedená na Nasdaq, Dianniu Finance , získal asi 11 milionů. Dolarů,Objem a podíl Dianniu Finance na trhu však nejsou ve stejném rozsahu jako mikrofinancování a jeho kumulativní obrat v roce 2017 činil pouze 1,2 miliardy. „V tomto okamžiku zařazení na seznam byl zdůrazněn tlak na ocenění vzájemného zlata.

  Zjistili jsme, že ceny akcií kótovaného vzájemného zlata jsou nyní ponuré a některé prudce poklesly. Některé jsou sníženy na polovinu a poté sníženy na polovinu, a co je ještě horší, jejich ceny akcií jsou dokonce menší než zlomek období špičky. Liu Xiaofeng, generální ředitel společnosti Xiaoxiao Finance, uvedl pro Times Weekly.

  Po „přílivu seznamu“ na konci loňského roku došlo v posledním období k obchodování na burze mnoho vzájemných zlatých společností, například Ilaidai. Liu Xiaofeng uvedl, že v v kontextu snižování pákového efektu, na primárním trhu je nedostatek finančních prostředků,Pro velké množství vzájemných zlatých společností je obtížné získat financování z primárního trhu.

  Od roku 2018 se financování ve výši více než 100 milionů juanů ve srovnání s předchozími lety výrazně snížilo. Pro původní akcionáře vzájemných zlatých společností je obtížnější stáhnout se z primárního trhu, což je nutí k otevření Nový výstupní kanál a volba kótování se staly volbou mnoha vzájemných zlatých společností.

  Tržní výkonnost koncepcí vzájemných koncepcí zlata kótovaných ve Spojených státech však nebyla uspokojivá. Například společnosti Xinerfu, Qudian, Paipaidai, Jianpu Technology a Dianniu Finance klesly pod své emisní ceny.

 Za pozornost stojí, zda online trh mikrofinancování dokáže zlomit kletbu „lámání vlasů“.

Odpovědný redaktor: Zhang Wen. Klíčová slova článku: zařazení webu Weidai. com na týdenní horká doporučení USA Odložte veřejný účet Sina Finance na vysílání nejnovějších finančních informací a videí 24 hodin denně,Další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód a sledujte jej (sinafinance).