Technologie

Čínská akademie sociálních věd: Ceny bytů v Pekingu poprvé v květnu poklesly

souhrn

Beijing Commercial Daily News (Reporter Jiang Mengwei Zhang Chang) Dne 12. června vydala Čínská akademie sociálních věd Institut finanční strategie a další instituce společně květnovou „Měsíční analytickou zprávu o vývoji trhu s bydlením“ (dále jen „zpráva“) ). Podle „Zprávy“ pod vlivem neustálé eskalace regulace došlo v květnu poprvé v porovnání s předchozím měsícem k zápornému růstu cen domů v Pekingu s poklesem o 4.09%, vstupuje do nové cenové bubliny v oblasti bydlení

Čínská akademie sociálních věd: Ceny bytů v Pekingu poprvé v květnu poklesly

Čínská akademie sociálních věd: Ceny bytů v Pekingu poprvé v květnu poklesly-0

  Beijing Commercial Daily News (Reporter Jiang Mengwei Zhang Chang) Dne 12. června vydala Čínská akademie sociálních věd Institut finanční strategie a další instituce společně květnovou „Měsíční analytickou zprávu o vývoji trhu s bydlením“ (dále jen „zpráva“) ). Podle „Zprávy“ pod vlivem neustálé eskalace regulace došlo v květnu poprvé v porovnání s předchozím měsícem k zápornému růstu cen domů v Pekingu s poklesem o 4.

Čínská akademie sociálních věd: Ceny bytů v Pekingu poprvé v květnu poklesly-1

  09%, vstupuje do nové fáze mačkání cen bydlení.

Čínská akademie sociálních věd: Ceny bytů v Pekingu poprvé v květnu poklesly-2

   Okres Xicheng, Haidian District a další oblasti soustředěné na školní čtvrti vedly k poklesu cen bydlení, zatímco okres Tongzhou byl relativně odolný kvůli bublině v nízkém sektoru. Očekává se, že se zpřísněním finančních prostředků a společnou správou a kontrolou poptávky místních investic do bydlení ceny v rané fázi bydlení stouply příliš rychle a bubliny s většími městy, jako je Peking, budou krátkodobě nadále klesat . Zpráva konkrétně ukazuje, že pod vlivem faktorů, jako je obnova uznání bydlení, zkušební provádění politik územního plánování pro více škol a společné zavedení hlavních kontrolních politik ze strany měst v okolí Pekingu, ceny domů v Pekingu poprvé poklesly z předchozího měsíce a ceny městských domů prudce poklesly. Mezi nimi plošně poklesly ceny bydlení ve všech okresech, okres Xicheng klesl o 8,43%, Haidian klesl o 7,45%, což je první dvě příčky.

Čínská akademie sociálních věd: Ceny bytů v Pekingu poprvé v květnu poklesly-3

  Analýza se domnívá, že zásadní změny v přijímací politice, zdůraznění skutečného bydlení a zkouška dělení na více škol atd. , Ovlivnily falešně vysoké ceny bydlení v těchto dvou odvětvích.

Čínská akademie sociálních věd: Ceny bytů v Pekingu poprvé v květnu poklesly-4

   Autor „Zprávy“ a výzkumný pracovník Zou Linhua z Institutu finanční strategie Čínské akademie sociálních věd poukázal na to, že relativní stabilita cen bydlení v horkých městech v květnu byla způsobena zejména přísnou kontrolou vlády nad poptávkou po investicích do bydlení .

Čínská akademie sociálních věd: Ceny bytů v Pekingu poprvé v květnu poklesly-5

  Například Peking vyžaduje nejen „uznání bydlení, půjčky, podnikání a rezignaci“, upravil také svou politiku zápisu a zaměřil se na spekulace o bydlení ve školních okresech. Města v okolí Pekingu rovněž společně vydala politiku kontroly poptávky vyžadující místní sociální zabezpečení po dobu více než tří let. , Politika nákupu nemovitostí a měnové prostředí byly všestranně zpřísněny, což pro krátkodobý trh představuje významný zápor. Od konce září loňského rokuPeking zahájil novou vlnu regulace a kontroly nad trhem s nemovitostmi a regulačních opatření se stále zvyšuje.

Čínská akademie sociálních věd: Ceny bytů v Pekingu poprvé v květnu poklesly-6

   17. března letošního roku Peking jasně obnovil model „uznání bydlení a půjček“ a současně výrazně zvýšil standard záloh pro druhý domov. Poté 16 pekingských regionálních bank oznámilo snížení preferenční úrokové sazby pro první půjčky na bydlení, dlouho pověstná politika kontroly bydlení a boty přistály,Rovněž byla zpřísněna náprava nelegálních bytových společností a zprostředkovatelů. Tím ovlivněn trh s nemovitostmi v Pekingu se výrazně ochladil.

Čínská akademie sociálních věd: Ceny bytů v Pekingu poprvé v květnu poklesly-7

   Podle statistik zprostředkovatelských agentur v květnu letošního roku zpomalilo v Pekingu prodej 21 předních realitních společností, včetně Vanke, s celkovým měsíčním prodejem 226,98 miliard juanů, což je pokles o 5% oproti předchozímu měsíci a pokles o 25,4% od března,To byl také nejhorší měsíc prodeje během roku.

Čínská akademie sociálních věd: Ceny bytů v Pekingu poprvé v květnu poklesly-8

   Podle Hu Jinghui, viceprezidenta skupiny Weiye I Love My Family Group, za předpokladu, že se tón politiky nezmění, bude regulace trhu s nemovitostmi v Pekingu nevyhnutelně pokračovat, což znamená přísný dohled nad prodejem developerů a přísná omezení kvalifikace a platební schopnosti kupců domů. Bude pokračovat. Podle výše uvedené politikyNový pekingský trh s bydlením nyní vstoupil do období nízkých teplot a stálého rozvoje, s velmi malými výkyvy v počtu online podpisů.

Čínská akademie sociálních věd: Ceny bytů v Pekingu poprvé v květnu poklesly-9

   Jediné komerční bydlení samostatně výdělečně činné, které může způsobit změny v měřítku, v první polovině roku příliš nefungovalo. .

.