Sportovní

CPI v Pekingu se v květnu meziročně zvýšil o 2,5%

souhrn

Pekingský obchodní denník (reportér Jiang Mengwei, interní reportér Yang Hongwei) 12. června Pekingský průzkumný tým Národního statistického úřadu a Pekingského statistického úřadu společně oznámily údaje ukazující, že v květnu letošního roku byla celková úroveň spotřebitelských cen ( CPI) obyvatel Pekingu meziročně vzrostl o 2,5%, z toho ceny potravin vzrostly o 1,2% a ceny nepotravinářských výrobků vzrostly o 2,7%. V průměru od ledna do května

CPI v Pekingu se v květnu meziročně zvýšil o 2,5%

CPI v Pekingu se v květnu meziročně zvýšil o 2,5%-0

  Pekingský obchodní denník (reportér Jiang Mengwei, interní reportér Yang Hongwei) 12. června Pekingský průzkumný tým Národního statistického úřadu a Pekingského statistického úřadu společně oznámily údaje ukazující, že v květnu letošního roku byla celková úroveň spotřebitelských cen ( CPI) obyvatel Pekingu meziročně vzrostl o 2,5%, z toho ceny potravin vzrostly o 1,2% a ceny nepotravinářských výrobků vzrostly o 2,7%. V průměru od ledna do květnaCelková úroveň spotřebitelských cen obyvatel Pekingu vzrostla ve stejném období loňského roku o 1,8%. Analýza se domnívá, že ceny cestovního ruchu, lékařské péče a bydlení v různé míře vzrostly, což v květnu vedlo ke zvýšení CPI.

CPI v Pekingu se v květnu meziročně zvýšil o 2,5%-1

   Konkrétně cena potravin, tabáku a alkoholu v Pekingu meziročně vzrostla o 1,5%, což ovlivnilo růst CPI asi o 0,39 procentního bodu. Mezi nimi se snížila cena čerstvé zeleniny o 2,1% a ceny vepřového o 8%. Tyto dvě kombinace ovlivňují pokles CPI přibližně o 0,14 procentního bodu. Kromě toho vzrostla cena čerstvého ovoce o 15,6%, což ovlivnilo růst CPI asi o 0,33 procentního bodu; cena vodních produktů vzrostla o 5,3%, což ovlivnilo růst CPI asi o 0,06 procentního bodu.

CPI v Pekingu se v květnu meziročně zvýšil o 2,5%-2

   Mezi ostatními sedmi cenovými kategoriemi se kromě poklesu cen oděvů v různé míře zvýšilo i šest položek včetně zdravotní péče, dalšího spotřebního zboží a služeb.

CPI v Pekingu se v květnu meziročně zvýšil o 2,5%-3

  Příslušná osoba odpovědná za tým průzkumu Pekingu Národního statistického úřadu analyzovala, že z meziročního pohledu vzrostly ceny nepotravinářských produktů v květnu meziročně o 2,7%, což ovlivnilo nárůst o 2,27 procentního bodu CPI.

CPI v Pekingu se v květnu meziročně zvýšil o 2,5%-4

   Mezi nimi byl růst cen cestovního ruchu, lékařské péče a bydlení. V meziměsíčním srovnání vzrostly ceny potravin v květnu meziměsíčně o 0,8%, což ovlivnilo meziměsíční růst CPI o 0,12 procentního bodu. Mezi nimi jsou tržní ceny sezónních melounů a ovoce relativně vysoké a ceny čerstvých melounů a ovoce vzrostly; pokles nabídky vodních produktů během rybářského moratoria také zvýšil ceny vodních produktů.

CPI v Pekingu se v květnu meziročně zvýšil o 2,5%-5

   kombinovaný vliv na CPI vzroste o 0,37%. Výše uvedená odpovědná osoba rovněž poukázala na to, že cena zdravotnických služeb v květnu vzrostla o 5% oproti předchozímu měsíci kvůli komplexní reformě oddělování léčiv ve veřejných nemocnicích v PekinguOvlivněný CPI vzrostl o 0,11 procentního bodu.

Pokud jde o výkonnost cen cestovního ruchu, které v květnu zvyšují růst CPI, Liu Simin, viceprezidentka odvětví cestovního ruchu Čínské asociace pro budoucí výzkum, poukázala na to, že to bylo způsobeno hlavně květnovou vrcholnou turistickou sezónou a více turistů během prvního májového svátku. Na druhé straně díky zvýšení spotřeby cestovního ruchu mají turisté vyšší přijetí cen cestovního ruchu. Je to také důležitý důvod pro zvyšování cen cestovního ruchu. .