Internet

Jsou zmrazené ryby čerstvé a výživné?

souhrn

Hualong.com, 12. června, 20:50. V poslední době přitahuje pozornost živých ryb velkou pozornost, a když živé ryby zmizely, obávám se, že tou nejpříznivější věcí v mém srdci by měla být zmrzlá ryba. Koneckonců, Číňané vždy byli ve všech silnicích vedoucích do Říma ve věci „jídla“. Pokud živá ryba není k dispozici, hůlky na jídlo se dostanou také k chybějícím zmrazeným rybám.

Jsou zmrazené ryby čerstvé a výživné?

Jsou zmrazené ryby čerstvé a výživné?-0

 Hualong. com, 12. června, 20:50. V poslední době přitahuje pozornost živých ryb velkou pozornost, a když živé ryby zmizely, obávám se, že tou nejpříznivější věcí v mém srdci by měla být zmrzlá ryba.

Jsou zmrazené ryby čerstvé a výživné?-1

  Koneckonců, Číňané vždy byli ve všech silnicích vedoucích do Říma ve věci „jídla“. Když živá ryba nebyla k dispozici, tyčinky k jídlu sáhly i ke zmrazeným rybám, které ještě nezmizely. Kdo řekl, že ryby byly odedávna velkým pokrmem na stole? Každý, komu chybí během svátků, svateb a pohřbů, je v pořádku, ale na banketech je ryba vždy nepostradatelná.

Jsou zmrazené ryby čerstvé a výživné?-2

  Neexistuje způsob, jak uspokojit chuť k jídlu nebo získat bohatou výživu, ryby jsou často „nejlepším zvířetem“ v rodině masa. Někteří lidé však mají ve srovnání se zmrazenými a živými rybami takové pochybnosti,Zmizí nutriční hodnota „zmrazená“? Zmrazení je důležitou metodou konzervace.

Jsou zmrazené ryby čerstvé a výživné?-3

  Ve srovnání s drůbeží, jako jsou kuřata, kachny, prasata, skot a ovce, má ryba více vody ve svalové tkáni a vyšší obsah rozpustných bílkovin. Bohatá na nenasycené mastné kyseliny kyseliny, méně přírodních imunitních látek, více bakterií navázaných na žábry a vnitřní orgány.

Jsou zmrazené ryby čerstvé a výživné?-4

  Ryba je po smrti slabě zásaditá,Je vhodnější pro růst bakterií a je náchylnější ke zkažení. Proto vtipní předkové jídla vynalezli chlazené ryby a zmrazené ryby, aby je přenesli z dálky na domácí stůl, aby více lidí mohlo ochutnat lahodnost různých druhů ryb. Chlazená ryba je způsob přidávání ledu k ochlazení, takže se prodlužuje tuhé období ryb po smrti.

Jsou zmrazené ryby čerstvé a výživné?-5

 Je to ekvivalent „zmrazení“ fyziologického stavu buněk těla ryby v okamžiku smrti. Textura a chuť chlazených ryb je proto podobná jako u živých ryb. Ledové ryby však lze skladovat jen několik dní. Pokud chceme jíst ryby ulovené ze vzdálených vod, musíme se spolehnout na dlouhodobější a stabilnější metodu konzervace.

  Ve zmrazeném stavu je inhibována aktivita enzymů a růst mikroorganismů,Také se výrazně prodlužuje trvanlivost ryb, obvykle až několik měsíců. Vznik zmrazených ryb nám proto má umožnit ochutnat druhy ryb ve vzdálených vodách. Zmrazení neovlivňuje základní výživovou hodnotu, ale pro každého je nejdůležitější to, jak se zmrazené rybí maso mění ve srovnání se živými rybami.

  Za prvé, pokud jde o chuť,Maso ze zmrazených ryb ve skutečnosti není tak jemné jako živé ryby.

  Je to hlavně proto, že během procesu zmrazování voda v rybách zmrzne na ledové krystaly, což má za následek zmrazenou denaturaci bílkovin z rybího masa a řadu změn ve fyzikálních a chemických vlastnostech, včetně změn v prostorové struktuře a hydrofobicitě bílkovin a snížení gelovatění a zadržování vody.

  Obsah bílkovin rozpustných v soli je snížen,Snížení aktivity ATPázy atd. , Což má za následek pokles kvality a chuti ryb. Zadruhé, z hlediska výživy, stejný druh ryb po zmrazení skutečně ztratí některé živiny. Protože když je ryba zmrzlá, voda v myofibrilu ryby vytvoří ledové krystaly, ale když se rozmrazí, neexistuje žádný způsob polymerace s molekulami bílkovin a nelze ji úplně absorbovat zpět do ryby.

 Tato ztráta šťávy je doprovázena ztrátou malé části rozpustných bílkovin, solí, vitamínů a dalších ve vodě rozpustných živin v rybách. Tato ztráta však nemá vliv na základní výživovou hodnotu ryb. Kvůli této ztrátě, pokud chcete být vážnější, musíte si připomenout, že ve skutečnosti jsou živé ryby v procesu dočasného chovu. Ovlivněny faktory, jako je místní vodní prostředí, kyslík, teplota, hodnota pH, akumulace výkalů a poškození rybího těla způsobené rybolovem, dojde také ke snížení kvality a také k určité ztrátě výživy.

  Ve srovnání s živými rybami má tedy zmrazená ryba velkorysou chuť, ale není zde žádný významný rozdíl v nutriční hodnotě. A co je důležitější, pokud nejdete na pláž na dovolenou,Jinak jsou většina běžných živých ryb chovány sladkovodní ryby. Hlubinné ryby s vyšší nutriční hodnotou jsou v zásadě zmrazené. Nutriční hodnota ryb tedy závisí také na druhu ryby a nelze ji posoudit jednoduše podle toho, zda je živá nebo ne.

  Nestojí za ztrátu vzdát se hlubinných zmrazených ryb pro živé ryby, je lepší zacházet s nimi stejně. Zacházejte se živými a zmrazenými rybami opatrně.

  Vynikající nutriční výhody rybího masa. Ve skutečnosti, ať už jde o živé ryby nebo zmrazené ryby, jedná se o lahodné a výživné jídlo, které je ve stravě nepostradatelné. Díky vynikajícím nutričním výhodám rybího masa byli lidé vždy chváleni. Obsah tuku ve většině ryb je nižší než 5% a obsah bílkovin až 15% - 20%.

  A Číňané konzumují nejvíce vepřového masa,Průměrný podíl tuku je až 37% a obsah bílkovin pouze asi 13,2%.

  Kromě toho je tukem v drůbežím mase hlavně nasycený tuk. Příliš vysoký příjem může snadno zvýšit riziko kardiovaskulárních a cerebrovaskulárních onemocnění.

  Rybí maso je bohaté na nenasycené mastné kyseliny, které mohou pomoci snížit hladinu tuku a cholesterolu v krvi a chránit kardiovaskulární a cerebrovaskulární zdraví. Pro těhotné ženy a kojenceRyba je ještě dobrá věc.

  Zejména u některých hlubinných ryb jsou polynenasycené mastné kyseliny, jako je známá DHA, velkým přínosem pro vývoj mozku. Kromě toho jsou ryby také bohaté na vitamíny A, D, E a další živiny potřebné pro lidské tělo.

.