Zápas

Čistý zisk Bank of Ningxia v první polovině roku mírně poklesl o 13,53%

souhrn

Reportéra Securities Times Chu Feijuna ovlivňují nová pravidla pro správu kapitálu komerčních bank. Xinhualian Holdings, druhý největší akcionář Bank of Ningxia, který drží 13,53%, má v úmyslu zcela zlikvidovat kapitál Bank of Ningxia. Nedávno zveřejnila banka Ningxia své výsledky v první polovině roku. Přestože provozní výnosy nadále rostly, její čistý zisk byl 3.5,9 miliardy juanů, mírný meziroční pokles,

Čistý zisk Bank of Ningxia v první polovině roku mírně poklesl o 13,53%

Čistý zisk Bank of Ningxia v první polovině roku mírně poklesl o 13,53%-0

  Reportéra Securities Times Chu Feijuna ovlivňují nová pravidla pro správu kapitálu komerčních bank. Xinhualian Holdings, druhý největší akcionář Bank of Ningxia, který drží 13,53%, má v úmyslu zcela zlikvidovat kapitál Bank of Ningxia. Nedávno zveřejnila banka Ningxia své výsledky v první polovině roku. Přestože provozní výnosy nadále rostly, její čistý zisk byl 3.

Čistý zisk Bank of Ningxia v první polovině roku mírně poklesl o 13,53%-1

  5,9 miliardy juanů, což je meziroční mírný pokles, stále nedokázalo zvrátit pokles čistého zisku od loňského roku. V roce 2017 dosáhla banka Ningxia provozního zisku a čistého zisku 3,238 miliardy juanů a 831 milionů juanů, což představuje meziroční pokles o 4,4%, respektive 8,66%.

Čistý zisk Bank of Ningxia v první polovině roku mírně poklesl o 13,53%-2

   Od začátku letošního roku Bank of Ningxia stále nedokázala dosáhnout pozitivního růstu. V první polovině roku činil její provozní příjem 3,309 miliardy juanů, což představuje meziroční nárůst o 11. 98%, s čistým ziskem 359 milionů juanů, což je meziroční pokles o 4,8%.

Čistý zisk Bank of Ningxia v první polovině roku mírně poklesl o 13,53%-3

   Finanční zpráva ukazuje, že zvýšení výnosů Bank of Ningxia nezvýšilo zisk kvůli podstatnému zvýšení provozních nákladů, zejména úrokové náklady na emise dluhopisů dosáhly 548 milionů juanů, což je meziroční nárůst o 82% -rok.

Čistý zisk Bank of Ningxia v první polovině roku mírně poklesl o 13,53%-4

   Reportér si všiml, že poměr NPL Bank of Ningxia stále mírně roste. Na konci roku 2017 činil zůstatek úvěrů v selhání banky 13.

Čistý zisk Bank of Ningxia v první polovině roku mírně poklesl o 13,53%-5

  8,6 miliardy juanů, což je nárůst o 303 milionů juanů od začátku roku, poměr nesplácených úvěrů byl 2,2%, nárůst o 0,4 procentního bodu od začátku roku a poměr nesplácených úvěrů v prvním polovina letošního roku činila 2,38%, což je nárůst o 0,18 procentního bodu od začátku roku. V první polovině letošního roku byl navíc „snížen rozsah aktiv banky Ningxia. “ V první polovině letošního roku činila celková aktiva banky Ningxia 136,4 miliard juanů.

Čistý zisk Bank of Ningxia v první polovině roku mírně poklesl o 13,53%-6

  To je pokles o 4,07% od začátku roku. Bank of Ningxia v poslední době přitahuje velkou pozornost, která souvisí s kroky jejích akcionářů k likvidaci jejich akcií. Podle zpráv byla banka Ningxia založena v říjnu 1998 jako městská obchodní banka vytvořená autonomní oblastí Ningxia Hui a městskou vládou a podniky Yinchuan.

Čistý zisk Bank of Ningxia v první polovině roku mírně poklesl o 13,53%-7

   Bank of Ningxia je v posledních letech aktivnější při zavádění strategických investorů. Vlastní kapitál je relativně diverzifikovaný. Ministerstvo financí Ningxia drží 24,06% a řadí se k největším akcionářům, „Capital Xiangjun“ Xinhualian Holdings má 13,53% jako druhý největší akcionář a akcie Hailiang kótované na burze Zailiang drží 6,11% a řadí se mezi pět nejlepších akcionářů.

Čistý zisk Bank of Ningxia v první polovině roku mírně poklesl o 13,53%-8

   Nedávno pekingská burza cenných papírů zveřejnila, že společnost New Hualian Holdings má v úmyslu veřejně převést všechny banky Ningxia držené společností 13. 53% vlastního kapitálu, základní cena převodu je 1,527 miliard juanů a termín pro zveřejnění převodu je 24.

Čistý zisk Bank of Ningxia v první polovině roku mírně poklesl o 13,53%-9

   srpna, což vzbudilo pozornost vnějšího světa. V prosinci loňského roku společnost Xinhualian Holdings utratila pouze 116 milionů juanů za získání 28,728 milionů akcií od společností Shaanxi Changhe Petrochemical Industrial Company a Ningxia Changhu Industrial Company za účelem dosažení svého druhého největšího statutu akcionářů. Relevantní osoba z Xinhualian Holdings řekla reportérovi z Securities Times,Převod vlastního kapitálu banky má plnit požadavky na soulad s novými předpisy o kapitálu komerčních bank.

Odpovědný redaktor: Xie Haiping Klíčová slova k článku: Ningxia Bank Equity New Hualian Horká doporučení Odložte veřejný účet Sina Finance na vysílání nejnovějších finančních informací a videí 24 hodin denně, další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód, který budete následovat (sinafinance).