Průmysl

Huang Zemin: Obyčejní lidé si raději kupují peníze

souhrn

Huang Zemin: Obyčejní lidé si raději kupují peníze

Huang Zemin: Obyčejní lidé si raději kupují peníze-0

 „I když bude směnný kurz renminbi v budoucnu více kolísat, je velmi konkurenceschopný. Cena Xi'anu závisí na tom, kolik populace se dováží.

Huang Zemin: Obyčejní lidé si raději kupují peníze-1

  Akciový trh je příliš obtížné vydělat peníze a trh nemůže snést bez zastavení IPO. “Ředitel Institutu pro mezinárodní finance Východní Číny Normální univerzita Huang Zemin řekl v exkluzivním rozhovoru s reportérem z China Business Daily v Xi'anu 11. listopadu. >> Je lepší kupovat produkty pro správu majetku, abychom hovořili o úsporách úrokových sazeb 11.

Huang Zemin: Obyčejní lidé si raději kupují peníze-2

  června,Huang Zemin jako host na sobě bílou košili a brýle přilákal pozornost publika, jakmile se objevil na fóru Forex Innovation Summit Forum. S názvem „Recenze a vyhlídky na mezinárodní finanční inovace“ hovořil Huang Zemin o měnovém systému Bretton Woods, keynesiánské ekonomice, inovacích v oblasti mezinárodních financí atd.

Huang Zemin: Obyčejní lidé si raději kupují peníze-3

 , Nejprve popularizoval finanční znalosti,Poté analyzujte finanční inovace, které přináší internet, a budoucnost internetových financí.

Huang Zemin: Obyčejní lidé si raději kupují peníze-4

  Během letošních „dvou zasedání“ předložil Huang Zemin návrh „obchodování s devizovou marží by mělo být„ sluneční svit ““, což vyvolalo rozsáhlé diskuse v devizovém průmyslu.

Huang Zemin: Obyčejní lidé si raději kupují peníze-5

  Věří, že v budoucnu bude kurz renminbi kolísat ještě více, což by mělo vzbudit pozornost všech. Kromě pozornosti na devizovém trhu věnuje velkou pozornost také aktuálnímu fenoménu nízkých úrokových sazeb. Proč je aktuální úroková sazba vkladu a půjčky rekordně nízká za více než deset let? Huang Zemin analyzoval, že to má snížit náklady na financování společností a podpořit rozvoj reálné ekonomiky. Ve skutečnosti však mnoho velkých státních podniků může získat půjčky s nízkým úrokem a pro některé malé a střední podniky, zejména malé a mikropodniky, je často obtížné získat půjčky s nízkým úrokem.

Huang Zemin: Obyčejní lidé si raději kupují peníze-6

 Jak běžní lidé spravují své finance v době nízkých úrokových sazeb? Huang Zemin navrhl, že se nejprve naučit finanční znalosti; zadruhé, navrhnout rodinný finanční plán a flexibilně přidělovat finanční prostředky. Z hlediska příjmu není úspora tak dobrá jako nákup produktů pro správu majetku. Koneckonců, některé produkty pro správu majetku mohou dosáhnout roční návratnosti 4% až 5%.

Huang Zemin: Obyčejní lidé si raději kupují peníze-7

  Klíčem ke koupi správy majetku je zejména zajistit, aby bylo zboží pravé, a předcházet rizikům. Při nákupu produktů pro správu bohatství můžete prostřednictvím čínské správní rady požádat o konzultaci nebo konzultovat sídlo příslušné banky, podepsat smlouvu ve formální pobočce banky a poté ji zakoupit prostřednictvím bezpečnějšího internetového nebo mobilního klienta.

Huang Zemin: Obyčejní lidé si raději kupují peníze-8

  >> Na vzestupu cen bydlení, nabídky pozemků a přílivu obyvatelstva. V poslední době jsou ceny bydlení regulovány, životní náklady ve velkých městech jsou vysoké a někteří mladí lidé si stěžují, že si nemohou dovolit domy. Huang Zemin je přesvědčen, že hlavním faktorem, který ovlivňuje ceny bydlení, je stále vztah mezi nabídkou a poptávkou, na který je třeba se podrobně dívat ve městech první, druhé a třetí úrovně.

  Za prvé, proč ceny bydlení ve městech první úrovně mají tendenci růst, ale neklesat? Kvůli problému s dodávkou půdy je její množství omezené a obyvatelé mají ve zvyku kupovat domy za peníze a lásku, což vyvolalo rostoucí očekávání trhu. Nabídka půdy je hlavní příčinou rostoucích cen bydlení, zadruhé se zvýšil počet obyvatel některých dovážených měst. Lidé s vysokými příjmy obecně chtějí nejprve koupit dům, když mají peníze. Takže, kde koupit dům? Je zřejmé, že půjdou na místa s vyšší úrovní veřejných služeb a lepší alokací zdrojů, takže ceny bydlení v mnoha městech první úrovně s lepšími zdroji a službami pravděpodobně porostou.

 Huang Zemin uvedl, že Xi'an je vhodný pro podnikání a zaměstnání, s relativně dobrými životními podmínkami, četnými vysokými školami a univerzitami a dobrými zdroji zdravotnických služeb. Je rozumné říci, že Xi'an by mělo být městem, které vyvolává populaci.

  Konkrétní změny cen bydlení a dovozu obyvatelstva však také závisí na skutečné situaci v Xi'anu.

 Například jsem slyšel, že nová čtvrť Qujiang v Xi'anu přilákala mnoho špičkových lidí. Obecně řečeno, pokud do města vstoupí více skupin s vysokými příjmy a chtějí tam žít bohatí, znamená to, že ceny bydlení rostou. >> Návrat prostředků z akciového trhu. Banky nejsou ohledně akciového trhu optimistické.

  Od dubna 2017 akcie A prudce poklesly, což vyvolalo mnoho diskusí. Důvody poklesu a vývoj tržního výhledu také se stal horkým místem pro každého. Když mluvíme o tomto tématu,Huang Zemin neodpověděl přímo, ale nechal reportéra Huashang Daily podívat se na to z makroekonomičtější perspektivy. Řekl, že ve skutečnosti již na konferenci Brokers Innovation Conference 2012 byla éra správy velkých aktiv již nastolena.

  V roce 2015 činily nové vklady na celostátní úrovni téměř 15 bilionů juanů a rovněž výrazně vzrostly fondy pro správu majetku. Nejdůležitější věcí ve finančním systému je správa aktiv a správa majetku. Analyzoval,2.

  března Guo Shuqing, předseda Čínské bankovní regulační komise, uvedl, že dohled nad správou aktiv je založen na jednotném standardu.

  Poté trh cenných papírů, trh dluhopisů, komodity a trhy finančních derivátů zažily velké otřesy. Vyzvěte fondy, aby se vrátily do banky.

  Jak by za takových okolností mohl akciový trh dopadnout dobře? Když prostředky vyjdou, prodají akcie a do banky lze vrátit pouze tuto část prostředků, které původně patřily bance.

 Reportér se ho zeptal: Nejste příliš optimističtí ohledně akciového trhu? Huang Zemin řekl: „Na akciovém trhu jsem relativně medvědí. “ Huang Zemin uvedl, že akciový trh by měl být dobrým způsobem, jak optimalizovat alokaci zdrojů, jako jsou fúze a akvizice, a samozřejmě by měly být kontrolovány také IPO.

Řekl, že od politických úprav po zpětnou vazbu na trhu lze říci, že tento rok je rokem velkých změn ve finančním systému Číny. Huashang Denní reportér Huang Taowen / obrázek.