Žena

Moon Jae-in nominuje nového ministra obrany Jižní Koreje

souhrn

Moon Jae-in nominuje nového ministra obrany Jižní Koreje

Moon Jae-in nominuje nového ministra obrany Jižní Koreje-0

  Jihokorejský prezident Moon Jae-in nominoval 11. ředitele pěti oddělení, včetně ministerstva národní obrany a ministerstva školství. Mezi 17 vládními ministerstvy v Jižní Koreji zatím Moon Jae-in nominoval 11 šéfů ministerstev. Park Soo-hyun, mluvčí Modré komory korejské prezidentské kanceláře, 11.

Moon Jae-in nominuje nového ministra obrany Jižní Koreje-1

   dne uvedl, že Moon Jae-in nominoval svého místopředsedu školství (ekvivalent ředitele pro vzdělávání) Kim Sang-kun za místopředsedu vlády Gyeonggi. Ministr a ministr školství odpovědný za sociální věci. Song Yongwu, bývalý šéf náčelníka štábu námořnictva, byl nominován za ministra obrany, emeritní profesor národní univerzity v Soulu An Kyung-hwan byl jmenován ministrem právních záležitostí, profesor Korejské univerzity Zhao Daye byl jmenován ministrem obrany Zaměstnanost a práce a bývalý ministr Modrého domu Kim Eun Kyung byl nominován za ministra životního prostředí.

Moon Jae-in nominuje nového ministra obrany Jižní Koreje-2

   Modrý dům ocenil, že Song Yongwu, jako odborník na národní obrannou strategii a bezpečnost,Znalost struktury jihokorejské armády a hluboké pochopení směru obranných reforem administrativy Měsíce Jae-in jsou nejlepšími kandidáty na „posílení schopnosti Jižní Koreje reagovat na severokorejské jaderné hrozby a postupovat střednědobě dlouhodobé obranné reformy.

Moon Jae-in nominuje nového ministra obrany Jižní Koreje-3

   “ Pokud bude nominaci Song Yongwu potvrzena, bude to poprvé, co námořní důstojník sloužil jako jihokorejský ministr obrany za posledních 13 let.

Moon Jae-in nominuje nového ministra obrany Jižní Koreje-4

   Je to potřetí, co Moon Jae-in nominoval vyšší úředníky od nástupu do funkce jihokorejského prezidenta. Prvními dvěma byly jmenování Jin Dongyana místopředsedou vlády a ministrem plánování a financí 21.

Moon Jae-in nominuje nového ministra obrany Jižní Koreje-5

   května a jmenování Kang Kyung-hwy ministrem zahraničních věcí. 30. května jmenování Jin Fuqiana ministrem správy a autonomie a jmenování Du Zhonghuana ministrem kultury a sportu.

Moon Jae-in nominuje nového ministra obrany Jižní Koreje-6

   Ministr cestovního ruchu nominoval Kim Hyun Mi jako ministra pro půdu, infrastrukturu a dopravu a Kim Young Chun jako ministra pro oceány a rybolov.

Moon Jae-in nominuje nového ministra obrany Jižní Koreje-7

   nicméně,Několik kandidátů na kabinety nedávno vyvolalo polemiku ohledně podezření na „obnovení“ skvrn.

Moon Jae-in nominuje nového ministra obrany Jižní Koreje-8

   Modrý dům připustil, že podobné problémy odhalili i nově oznámení kandidáti na kabinety, ale doufali, že opoziční členové Kongresu „propustí“.

Xinhua.