Právní

Írán přeshraniční pronásledování vůdce teroristického útoku

souhrn

Írán přeshraniční pronásledování vůdce teroristického útoku

Írán přeshraniční pronásledování vůdce teroristického útoku-0

  Íránský ministr zpravodajských služeb a bezpečnosti Allawi 11.

Írán přeshraniční pronásledování vůdce teroristického útoku-1

   listopadu uvedl, že „hlavní velitel“ teroristického útoku v Teheránu byl zabit íránskými agenty v sousední zemi a bylo zatčeno téměř 50 podezřelých. Podle Allawiho odhalení uprchl původce, který plánoval teroristický útok, původně v příhraniční oblasti a po teroristickém útoku uprchl do zahraničí; íránská zpravodajská agentura už padoucha 10. dne nechala.

Írán přeshraniční pronásledování vůdce teroristického útoku-2

   “Zaplatil za své zločiny cenu. “Allawi nespecifikoval, kterou zemí je„ sousední země “, ani nezmiňoval totožnost„ hlavního velitele “. Pět pachatelů útoku byli buď zastřeleni, nebo zabiti sebevražda. Írán.

Írán přeshraniční pronásledování vůdce teroristického útoku-3

   Úředníci Nejvyšší rady národní bezpečnosti uvedli, že jsou to všichni Íránci, kteří se připojili k extremistické organizaci „Islamský stát“. Oba bojovali v Sýrii a Iráku.

Írán přeshraniční pronásledování vůdce teroristického útoku-4

   Soudní oddělení provincie Alborz v západním Teheránu 11. dne uvedlo, že bezpečnostní útvar zatkl dalších 8 podezřelých souvisejících s teroristickým útokem v Teheránu a předal je justičnímu oddělení Teheránu. Íránská národní policie rovněž zatkla několik podezřelých v souvislosti s teroristickým útokem v Teheránu. V budově teheránského parlamentu a v hrobce zesnulého nejvyššího vůdce Chomejního 7.

Írán přeshraniční pronásledování vůdce teroristického útoku-5

   července došlo k sebevražedným bombovým útokům a střelbám. Nejméně 17 lidí bylo zabito a 52 dalších bylo zraněno. Z mrtvých bylo 10 vládních úředníků.

Írán přeshraniční pronásledování vůdce teroristického útoku-6

„Islámský stát“ tvrdil, že vytvořil teroristický útok v Teheránu. Xinhua.