Místní

Krásná matka řeka - Qianhe

souhrn

Krásná matka řeka - Qianhe

Krásná matka řeka - Qianhe-0

 Slovo „Matka řeka“ nám není cizí.

Krásná matka řeka - Qianhe-1

  Jak název napovídá, je to řeka, která vyživuje naše životy a vyživuje náš růst. Dnes chci mluvit o mateřské řece v mém rodném městě Qianhe.

Krásná matka řeka - Qianhe-2

  Řeka Qianhe je málo známá, ale malý přítok řeky Weihe, nic víc.

Krásná matka řeka - Qianhe-3

  Podle mého názoru je to však mimořádná řeka. Proudí územím okresu Qianyang, odtud název „Qianhe“. Slavný národní park Qianhu Wetland je postaven u řeky a každý rok láká nespočet turistů, aby viděli jeho nádhernou scenérii. Na jaře Qianhe se vše oživí, probudí se divoké květiny a plevele, které vyrůstají, a najednou je po obou stranách Qianhe moře květin.

Krásná matka řeka - Qianhe-4

 Ve vodě si mohou hrát malé ryby a rybáři si také užívají rybaření. Qianhe je najednou plná jarního dechu. Qianhe v létě je barevný.

Krásná matka řeka - Qianhe-5

  V období letního slunovratu sem tisíce lidí přijely autem a užily si příjemné chvíle. Někteří lidé chodili po pláži a nechali si jemným pískem masírovat nohy. Někteří lidé drží kameny a vznášejí se ve vodě,Voda stříkající kameny ve vodě, jako lotosový květ jeden za druhým, je tak krásná.

Krásná matka řeka - Qianhe-6

  Pod slunečním zářením se voda řeky Qianhe vlnila, jako halo plovoucí na hladině vody, čas od času se plavil jen jeden po druhém.

Krásná matka řeka - Qianhe-7

  V tuto chvíli můžete hrát v Qianhe, můžete stát ve vodě, šlápnout na měkký písek, nechat chladnou vodu políbit vaše nohy,Velmi příjemný. Podzim je období sklizně.

Krásná matka řeka - Qianhe-8

  Plodiny vysázené lidmi na obou stranách řeky Qianhe jsou zralé a místo je plné podzimní zralosti.

Krásná matka řeka - Qianhe-9

  Tisíc říčních vod zavlažovalo úrodná pole na obou stranách řeky, vločky kukuřice, čiroku a celozrnné sójové boby a proso, což vyvolalo úsměv na tvářích lidí na obou stranách řeky.

Krásná matka řeka - Qianhe-10

 V zimě tvoří tisíce říčního prášku nefrit, tenkou vrstvu ledu na řece a silnou vrstvu sněhu na okraji silnice, pod větrem a sněhem stojí pouze cesmína. Květy švestek na nábřeží řeky kvetly samy, rozvířily vonné vůně, sníh ustal a na stromech visely ledové tyčinky v různých pózách, některé jako tančící dívky a jiné jako pistole v různých pózách. Qianhe, naše mateřská řeka, už tisíce let běháte vytrvale a staráte se o děti Qianyang svým sladkým mlékem a chráníte nás před větrem a deštěm pomocí svých tónovaných paží. Qianhe, milujeme tě a chválíme tě! Komentář učitele: V této studii představuje mladá autorka čtenářům jemné scenérie po celý rok s krásnou scenérií Qianhe.

Krásná matka řeka - Qianhe-11

Jazyk je živý a plynulý, popis je živý, pocity jsou upřímné a řádky jsou plné lásky a chvály k mateřské řece. Instruktor: Zhao Jie.