Mezinárodní

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body

souhrn

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-0

 9. června zahájil Xianyang speciální operaci pro motorová vozidla, která dala přednost chodcům. Po operaci trvající 4 dny včera navštívil Xianyang City reportér z China Business Daily a zjistil, že některé přechody zebry procházejí potichu změnami a mnoho řidičů má zdvořilost. Mnoho řidičů bylo zdvořilých k chodcům.

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-1

  12. června na přechodu zebry u vchodu do nemocnice Caihong na Weiyang West Road,Na okraji silnice stojí dopravní značka se sloganem „Přechod pro chodce motorových vozidel, zdvořilý pro chodce; projděte prosím ulici, projděte přechod pro chodce“.

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-2

  V 10 hodin ráno přešlo přes přechod pro chodce mnoho chodců. Reportér z China Business Daily po dobu 20 minut pozoroval a zjistil, že na přechodu zebry začaly ustupovat čtyři vozidla, dva autobusy, jedno soukromé auto a jedno taxi. Mezi nimi se dva starší lidé navzájem podporovali a rozhlíželi se kolem, přemýšleli o přechodu přes silnici, po zpomalení zastavil autobus před přechodem pro chodce a poté pokračoval v jízdě poté, co prošli chodci.

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-3

  U přechodů pro chodce u vchodu do přidružené nemocnice na univerzitě tradiční čínské medicíny v Šen-si na silnici Weiyang West Road byly chodcům zdvořilé tři osobní vozy. Mladá dívka tlačila starší osobu na invalidním vozíku na křižovatku. Na přechod pro chodce jel autobus a pomalu zastavil. Řidič mávl rukou vpřed.

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-4

  Dívka to okamžitě pochopila a rychle prošla.

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-5

  Dvě soukromá auta na druhé straně silnice také zastavila a dala přednost.

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-6

  Na křižovatce Weiyang West Road a Xiantong South Road, když svítilo zelené světlo, začala přes přechod pro chodce procházet skupina chodců.

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-7

  V tuto dobu před přechodem pro chodce zastavilo mnoho osobních automobilů s odbočováním vpravo. Než budete pokračovat, počkejte, až projdou chodci.

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-8

  Některá vozidla nejsou zdvořilá a netroufají.

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-9

  Ačkoli některá vozidla přebírají iniciativu k ohýbání chodců, většinou se při procházení výše uvedenými třemi přechody zebry chodci rozhlédnou kolem sebe a potvrdí, že před přechodem pro chodce žádná vozidla neprojíždějí. Když některá vozidla projdou přechodem pro chodce, nejenže nebyl zdvořilý, a zatroubil na houkačku, aby dal chodcům signál, aby věnovali pozornost vozidlům.

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-10

 „Dopravní značky pro chodce zdatné byly instalovány až v posledních několika dnech.

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-11

  Některá vozidla zpomalí a při jízdě sem dají přednost, ale většina vozidel jen projede kolem a chodci jim musí dát přednost. “ kdo žije v komunitě Duha doma, zpomalí a ustoupí. Občan Pan Zhang řekl, že bude každý den procházet přechodem pro chodce u vchodu do Duhové nemocnice na náměstí naproti.

Pokud automobil nedostane pokutu 100 juanů, započítají se 3 body-12

 Po instalaci provizorních dopravních značek pro chodce si někteří majitelé automobilů stále uvědomují, že když přijedou, zpomalí a dají přednost. Na přechodu zebry na křižovatce Zhonghua East Road a Anhong Road reportér z China Business Daily zjistil, že žádné auto do 20 minut nedalo přednost chodcům. Nikomu nebude uložena pokuta 100 juanů a do zákona již vstoupily 3 body zdvořilostních přechodů.

  Podle článku 47 zákona o bezpečnosti silničního provozuKdyž motorové vozidlo prochází přechodem pro chodce, mělo by zpomalit; když chodec prochází přechodem pro chodce, mělo by zastavit a dát přednost v jízdě. Pokud motorové vozidlo projíždí po silnici bez dopravních signálů, musí dát přednost před chodcem, který cestu protíná.

  Současně má „zákon o bezpečnosti silničního provozu“ také jasná pravidla pro chodce. Chodci procházejí křižovatkami nebo křižovatkami. Měly by být použity přechodové přechody nebo přechodové prvky; přechodové pruhy se semafory by se měly řídit pokyny semaforů; po potvrzení bezpečnosti by se měly projít křižovatky bez semaforů nebo přechodů pro chodce nebo úseky silnic bez přechodových zařízení. Rozumí se, že během speciální operace zdvořilých chodcůOddělení městské dopravní policie v Xianyangu odhalí nezákonné činnosti a pochválí vozidla, která aktivně dávají přednost chodcům, aby podpořila aktivní účast mas.

  Když se vozidla setkají s chodci, nezastaví se a nedají přednost. Otáčení vozidel neumožňuje přímá vozidla a chodce Pokračovat. Na signálních silnicích, když chodci přejdou silnici, aniž by se vyhnuli a porušili dopravní předpisy, bude provedena centralizovaná náprava.

Řidiči, kteří poruší předpisy, dostanou pokutu 100 juanů, 3 body. Reportér China Business Daily Liu Junwei text / obrázek.