Sdružení

109letá babička úspěšně nahradila umělé klouby

souhrn

Babička Zong se narodila v roce 1908 a jednou si svázala nohy. Před několika dny se uklouzl a způsobil zlomeninu krčku stehenní kosti, 4. června byl převezen na Oddělení kostní, kloubní a kostní onkologie v Shenzhenské druhé lidové nemocnici. Po vyšetření lékař zjistil, že babička Zong měla nejen zlomeniny, ale také addukci a deformaci vnější rotace v levém kyčelním kloubu a její končetina byla zkrácena asi o 1,0 cm. Představil ředitel Liu Anqing z oddělení ortopedie a kloubů nemocnice,

109letá babička úspěšně nahradila umělé klouby

109letá babička úspěšně nahradila umělé klouby-0

  Guangzhou Daily, Shenzhen (všichni mediální reportéři Bao Wenjuan, korespondenti Shuai Feifei a Wang Luxin) Reportér se včera z Druhé lidové nemocnice v Shenzhenu dozvěděl, že 109letá babička podstoupila umělou náhradu kloubu na ortopedickém a společném oddělení nemocnice Můžete chodit s chodítkem. Reportér se včera dozvěděl, že babička Zong bude za několik dní propuštěna z nemocnice. Babička Zong se narodila v roce 1908 a jednou si svázala nohy.

109letá babička úspěšně nahradila umělé klouby-1

   Před několika dny se uklouzl a způsobil zlomeninu krčku stehenní kosti, 4.

109letá babička úspěšně nahradila umělé klouby-2

   června byl převezen na Oddělení kostní, kloubní a kostní onkologie v Shenzhenské druhé lidové nemocnici. Po vyšetření lékař zjistil, že babička Zong měla nejen zlomeniny, ale také addukci a deformaci vnější rotace v levém kyčelním kloubu a její končetina byla zkrácena asi o 1,0 cm. Představil ředitel Liu Anqing z oddělení ortopedie a kloubů nemocnice,Zlomeniny krčku stehenní kosti jsou známé jako „poslední zlomenina v jejich životě“. „Pokud není provedena konzervativní léčba a je vyžadován dlouhodobý odpočinek v posteli, je snadné způsobit řadu komplikací, jako jsou proleženiny, hluboká žilní trombóza, zápal plic a infekce močových cest.

109letá babička úspěšně nahradila umělé klouby-3

   Komplikace jsou fatální. “Po komunikaci s rodinou se nemocnice rozhodla riskovat chirurgický zákrok u babičky Zongové.

109letá babička úspěšně nahradila umělé klouby-4

  Anestezie je jednou z obtíží chirurgického zákroku. Liu Anqing představil, že není rozdíl mezi chirurgickým zákrokem u stoletých a 70letých pacientů, ale jejich tolerance k anestezii je zcela odlišná.

109letá babička úspěšně nahradila umělé klouby-5

   Po stanovení anestezie zrakového nervového bloku v kombinaci s plánem intravenózní anestézie anesteziolog učinil levou dolní končetinu babičky Zong za 10 minut zcela bezbolestnou a operace byla o půl hodiny později. Babička Zong nemá žádné zjevné nepohodlí. Odpoledne následujícího dne mohla babička Zong chodit s chodítkem na chodbě oddělení v doprovodu zdravotní sestry a její rodiny.

109letá babička úspěšně nahradila umělé klouby-6

Podle zpráv byl předchozím držitelem rekordu v oblasti umělé náhrady kloubů na ortopedickém oddělení nemocnice 104letý muž. .