Přírodní

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux

souhrn

Eleanor Beardsley a Wang Huicong uvedli 8. listopadu v National Public Radio, původní název: Francouzští milovníci vína v Číně trhají vinice v Bordeaux & nbsp; Průvodce otevřel těžké dřevěné dveře, aby vzal turisty do sklepa vína v Bordeaux Zhuang. Dnes mnoho lidí, kteří navštíví tuto francouzskou vinařskou oblast, pochází z Číny.„Rádi pijeme víno“, jeden

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux-0

 Americká média: Investujte a vytvářejte bohatství - čínští kupci spíše pomáhají než ničí Bordeaux Eleanor Beardsley, Wang Huicong, informoval národní veřejnoprávní rozhlas 8. listopadu, původní název: Francouzští milovníci vína v Číně praskají Průvodci po vinici v Bordeaux se otevřeli těžké dřevěné dveře a vzal turisty do sklepa vinařství Bordeaux.

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux-1

 Dnes mnoho lidí, kteří navštíví tuto francouzskou vinařskou oblast, pochází z Číny. „Rádi pijeme víno," řekl čínský pár v důchodu. „Pro Číňany je Bordeaux synonymem pro víno. " Za posledních 10 let měl prudký nárůst poptávky v Číně výrazný dopad na Bordeaux a další vinařské oblasti.

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux-2

  Někteří Číňané se však nezajímají pouze o cestovní ruch v regionu. Danni Li je manažerem nemovitostí čínského průmyslníka, který před pěti lety koupil dvě vinařství v Bordeaux. Li uvedl, že si zachovali všechny francouzské zaměstnance a původní proces vaření.

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux-3

  Jedinou změnou je marketingová exportní strategie. Víno se prodává hlavně do Číny. „Podíl našich výrobků prodaných do Číny se zvýšil na přibližně 70%. “Lee odhadl, že poměr před akvizicí byl pouze 20%.

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux-4

  Linna Fan, jedna z prvních makléřek, která pomohla čínským podnikatelům s nákupem francouzských vinařství, uvedla, že přibližně 85% čínských investorů koupilo vinařství za 3 až 6 milionů USD.

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux-5

  Čínské kupce lze rozdělit do dvou kategorií. První kategorií jsou dovozci, kteří rádi pijí víno a chtějí vědět, jak ho vyrobit. Druhou kategorií jsou bohatí lidé, kteří chtějí do svého osobního obrazu přidat lesk. „Nesouvisí to jen s obchodem, ale někdy jen kvůli obličeji.

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux-6

  Pro Číňany znamená Francie luxusní životní styl. “ Číňané jsou již největší skupinou investorů v Bordeaux se 140 vinařstvími. Druhý Belgičan vlastní pouze 40 vinařství.

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux-7

  Vzhledem k tomu, že v této oblasti je 10 000 vinařství, je 140 jen malé číslo. Ale náhlý příliv čínských investic,Stále znepokojuje některé místní obyvatele. „Jsou velmi bohatí," řekla Anne Laguideauová, která vinařství v Bordeaux podniká už celé generace, ale své vinařství ze 16. století prodala čínským investorům.

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux-8

  „Bohužel my (Francouzi) nemáme peníze. Přicházejí investovat. , Chcete-li obnovit vinařství a jeho vedlejší zařízení, je to dobrá věc. “„ Reputace Bordeaux pochází z generací cizinců - Angličanů,Holanďané a Číňané se nijak neliší, "uvedl Laurence Le Maire, autor knihy„ Víno, červená a Čína ", když hovořil o předsudcích místních médií vůči čínským kupcům.

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux-9

  V roce 2000 Bordeaux uvedl, že na Čínský trh vyváží méně než 400 000 lahví vína a Čína se nyní stala místním exportním trhem číslo jedna. Ročně se vyváží 80 milionů lahví. Saito, odborník na průmysl, řekl: "Číňané značně investují a rozvíjejí cestovní ruch.

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux-10

  Vytvářejí bohatství pro region Bordeaux. To spíše pomáhá než ničí Bordeaux. " Ale Reddit, místní obyvatel, který ve vinici pracoval celý svůj čas život, myslí si něco jiného. “Velmi se obávám, že Číňané využijí zde získané znalosti k výsadbě milionů akrů vinic v Číně.

Americká média: Investice čínských kupujících spíše pomáhají než ničí Bordeaux-11

„Do té doby bude francouzský trh zahlcen čínskými víny - kvalita je stejně dobrá jako ta vyrobená v Bordeaux. “ (Autorka Eleanor Beardsleyová, přeložil Wang Huicong).