Ekonomika

Zákazníci, kteří se dvakrát dostanou do pasti levného jogurtu, dostanou náhradu

souhrn

Cena jogurtu 5,8 juanů byla v době vypořádání změněna na 7,9 juanů. Před několika dny se pan Liu, který žije v Huixing, setkal s „pasti“ s nízkou cenou, když dvakrát koupil jogurt v supermarketu. , se rozhodl zavolat policii, aby hájil svá práva., Za koordinace policie z policejní stanice Huixing okresního úřadu veřejné bezpečnosti v okrese Yubei v souladu s příslušnými ustanoveními zákona o ochraně práv spotřebitele,Supermarket kompenzoval panu Liu 900 juanů

Zákazníci, kteří se dvakrát dostanou do pasti levného jogurtu, dostanou náhradu

Zákazníci, kteří se dvakrát dostanou do pasti levného jogurtu, dostanou náhradu-0

  Cena jogurtu 5,8 juanů byla v době vypořádání změněna na 7,9 juanů. Před několika dny se pan Liu, který žije v Huixing, setkal s „pasti“ s nízkou cenou, když dvakrát koupil jogurt v supermarketu. , se rozhodl zavolat policii, aby hájil svá práva. , Za koordinace policie z policejní stanice Huixing okresního úřadu veřejné bezpečnosti v okrese Yubei v souladu s příslušnými ustanoveními zákona o ochraně práv spotřebitele,Supermarket kompenzoval panu Liu 900 juanů.

Zákazníci, kteří se dvakrát dostanou do pasti levného jogurtu, dostanou náhradu-1

   Cena jogurtu v supermarketu neodpovídá prodejní ceně.

Zákazníci, kteří se dvakrát dostanou do pasti levného jogurtu, dostanou náhradu-2

   V 21 hodin 5. června šli pan Liu a jeho matka po večeři nakupovat do supermarketu Huixingyi. Cestou domů pan Liu zjistil, že pokladní doklad nebyl odpovídat skutečné ceně: cena 5,8 juanů velký ovocný jogurt, ale účet ukázal 7,9 juanů láhev.

Zákazníci, kteří se dvakrát dostanou do pasti levného jogurtu, dostanou náhradu-3

   Pan Liu spěchal zpět se svou matkou, aby našel pokladníka, aby diskutovali o vysvětlení. A požádal osobu odpovědnou za supermarket, aby přišla a vysvětlila situaci. Vedoucí odpovědný za jogurt z velkého ovoce v supermarketu se vrhl na místo činu a řekl, že cena byla upravena a cenovka nebyla včas změněna. Když to pan Liu slyšel, byl velmi naštvaný, protože 21.

Zákazníci, kteří se dvakrát dostanou do pasti levného jogurtu, dostanou náhradu-4

   května v supermarketu koupil také dvě lahve jogurtu s velkým ovocem. V té době také zjistil, že uvedená cena se liší od skutečné ceny. supermarket mu přišel o 300 juanů.

Zákazníci, kteří se dvakrát dostanou do pasti levného jogurtu, dostanou náhradu-5

  5. června si pan Liu myslel, že se účastní nějaké akce, a tak koupil několik dalších lahví. Nevěděl, že se stejná situace stala. Naštěstí měl hodně srdce jít ven a přečíst si nákupy potvrzení, jinak by mu byla znovu účtována částka.

Zákazníci, kteří se dvakrát dostanou do pasti levného jogurtu, dostanou náhradu-6

   Pokud je cena špatná, můžete za druhé klamání supermarketu požadovat minimálně 500 juanů, že cena se liší od skutečné ceny. V zájmu ochrany svých legitimních práv a zájmů předložil pan Liu odškodnění v supermarketu. Vedoucí supermarketu nabídl náhradu 300 yuanů, ale pan Liu nesouhlasil a tvrdil, že byl podveden podruhé.

Zákazníci, kteří se dvakrát dostanou do pasti levného jogurtu, dostanou náhradu-7

   supermarket zdvojnásobil kompenzaci na základě první kompenzace.

Zákazníci, kteří se dvakrát dostanou do pasti levného jogurtu, dostanou náhradu-8

   Jelikož vyjednávání mezi oběma stranami selhalo, pan Liu zavolal policii o pomoc. Poté, co na místo přišla policie z policejní stanice Huixing, aby se dozvěděla o situaci,Našel jsem osobu odpovědnou za supermarket a zjistil jsem, že supermarket záměrně podváděl a vytvořil past „za nízkou cenu“. Podle „zákona o ochraně práv spotřebitele“ a po jednání mezi oběma stranami pan Liu úspěšně požadoval od supermarketu 900 juanů.

Zákazníci, kteří se dvakrát dostanou do pasti levného jogurtu, dostanou náhradu-9

   Policejní připomenutí: V části „Ustanovení o zákazu cenových podvodů“ je uveden název komodity, jednotka výpočtu aCena atd. Je v rozporu se skutečnou situací a použití tohoto prostředku k nalákání spotřebitelů na nákup je cenovým podvodem; článek 55 „Zákona o ochraně práv spotřebitele v Čínské lidové republice“: Je-li podnik provozovatel se dopustí podvodu při poskytování zboží nebo služeb, zvýší kompenzaci za ztráty spotřebitelů v souladu s požadavky spotřebitelů a zvýšená výše kompenzace bude 3násobkem ceny nákupu zboží spotřebitelem nebo nákladů na přijetí služby;Pokud je výše dodatečné náhrady nižší než 500 juanů, bude to 500 juanů. Pokud zákon stanoví jinak, postupujte podle těchto ustanovení.

.