Majetek

Hongkongská společnost HKBU vynalezla nový systém pro sledování únavy řidiče prostřednictvím mobilních telefonů

souhrn

Hongkongská baptistická univerzita 12. prosince oznámila, že oddělení informatiky školy vyvinulo systém, který pomocí smartphonů detekuje únavu řidiče, což pomůže snížit dopravní nehody. Tento „systém detekce a varování před únavou řidiče“ využívá obraz smartphonu v reálném čase ke sledování obličejových rysů řidiče, zejména změn očních víček a držení hlavy,Analýza v reálném čase a efektivní

Hongkongská společnost HKBU vynalezla nový systém pro sledování únavy řidiče prostřednictvím mobilních telefonů

Hongkongská společnost HKBU vynalezla nový systém pro sledování únavy řidiče prostřednictvím mobilních telefonů-0

  Hongkongská baptistická univerzita 12. prosince oznámila, že oddělení informatiky školy vyvinulo systém, který pomocí smartphonů detekuje únavu řidiče, což pomůže snížit dopravní nehody. Tento „systém detekce a varování před únavou řidiče“ využívá obraz smartphonu v reálném čase ke sledování obličejových rysů řidiče, zejména změn očních víček a držení hlavy,Analýza v reálném čase a efektivní detekce toho, zda řidič vstoupil do unaveného stavu řízení. Pokud systém zjistí, že víčka řidiče pomalu klesají, oči jsou zúžené a hlava je nakloněna dopředu, automaticky zazní výstraha, která řidiči připomene.

Hongkongská společnost HKBU vynalezla nový systém pro sledování únavy řidiče prostřednictvím mobilních telefonů-1

   Pro zrušení alarmu musí řidič použít hlasové ovládání nebo se dotknout systému. Profesor Zhang Xiaoming z katedry informatiky HKBU řekl:Nový systém potřebuje k provozu pouze chytrý telefon, žádná další zařízení, nízkou cenu, snadné použití, vysokou přenositelnost, přesnou detekci a dokáže současně ovládat přední i zadní kameru a lze jej použít jako záznamník jízdy.

Hongkongská společnost HKBU vynalezla nový systém pro sledování únavy řidiče prostřednictvím mobilních telefonů-2

   Zhang Xiaoming uvedl, že v současné době je na trhu jen několik luxusních značkových vozidel s podobnými monitorovacími systémy, ale do automobilu je třeba instalovat další senzory a monitorovací zařízení. Není přenosný a nákladný a jeho aktualizace není snadná.

Hongkongská společnost HKBU vynalezla nový systém pro sledování únavy řidiče prostřednictvím mobilních telefonů-3

   Obyčejní řidiči z toho těžko profitují.

Hongkongská společnost HKBU vynalezla nový systém pro sledování únavy řidiče prostřednictvím mobilních telefonů-4

   Nový systém HKBU potřebuje pouze nainstalovat program detekčního systému na smartphone a může detekovat pomocí přední čočky telefonu a systém lze aktualizovat online, což má velký tržní potenciál.

Hongkongská společnost HKBU vynalezla nový systém pro sledování únavy řidiče prostřednictvím mobilních telefonů-5

   HKBU uvedla, že tento vynález byl oceněn na 45.

Hongkongská společnost HKBU vynalezla nový systém pro sledování únavy řidiče prostřednictvím mobilních telefonů-6

   mezinárodní výstavě vynálezů v dubnu.

Hongkongská společnost HKBU vynalezla nový systém pro sledování únavy řidiče prostřednictvím mobilních telefonů-7

„Zlatá cena za zásluhy v kategorii počítačových věd“ a „Cena Švýcarské automobilové asociace. “ Výzkumný tým HKBU požádal o americký patent na tento systém. Podle Xinhua News Agency.