Technologie

Prozatímní výnosy a čistý zisk Šanghajské banky rostou a eliminují, že zlatá společnost stále ztrácí 16 milionů

souhrn

Večer 24. srpna oznámila banka Šanghaj pololetní zprávu za rok 2018, z níž vyplývá, že provozní zisk v první polovině roku činil 19,75 miliard juanů, což představuje meziroční nárůst o 28,28%; čistý zisk připadající na akcionáře mateřské společnosti činila 9 372 miliard juanů, což představuje meziroční nárůst o 20,21%. Během vykazovaného období se čistý úrokový výnos Bank of Shanghai meziročně zvýšil o 3,559 miliardy juanů, což představuje nárůst o 38,66%, zejména

Prozatímní výnosy a čistý zisk Šanghajské banky rostou a eliminují, že zlatá společnost stále ztrácí 16 milionů

Prozatímní výnosy a čistý zisk Šanghajské banky rostou a eliminují, že zlatá společnost stále ztrácí 16 milionů-0

  Večer 24. srpna oznámila banka Šanghaj pololetní zprávu za rok 2018, z níž vyplývá, že provozní zisk v první polovině roku činil 19,75 miliard juanů, což představuje meziroční nárůst o 28,28%; čistý zisk připadající na akcionáře mateřské společnosti činila 9 372 miliard juanů, což představuje meziroční nárůst o 20,21%.

Prozatímní výnosy a čistý zisk Šanghajské banky rostou a eliminují, že zlatá společnost stále ztrácí 16 milionů-1

   Čistý úrokový výnos Bank of Shanghai během sledovaného období meziročně vzrostl o 3,559 miliardy juanů, což představuje nárůst o 38,66%, a to zejména díky neustálému posilování správy úrokové marže. Čistá úroková marže se meziročně zvýšila o 0,35 procentního bodu, zatímco rozsah úrokových aktiv si udržel stabilní růst; bezúročné příjmy se meziročně zvýšily o 795 milionů juanů, což je nárůst o 12,84%, zejména kvůli k růstu příjmů z bankovních karet a přeshraničních obchodních poplatků a investic.

Prozatímní výnosy a čistý zisk Šanghajské banky rostou a eliminují, že zlatá společnost stále ztrácí 16 milionů-2

   V kontextu nedostatečného financování letos dosáhla Bank of Shanghai lepšího růstu vkladů. Celkový objem vkladů činil 990,64 miliardy juanů, což je nárůst o 7,26% oproti konci předchozího roku.

Prozatímní výnosy a čistý zisk Šanghajské banky rostou a eliminují, že zlatá společnost stále ztrácí 16 milionů-3

   Na konci první poloviny roku 2018 činila celková aktiva Bank of Shanghai 1,92 bilionu juanů, což představuje nárůst o 6,14% oproti konci předchozího roku.

Prozatímní výnosy a čistý zisk Šanghajské banky rostou a eliminují, že zlatá společnost stále ztrácí 16 milionů-4

   Ke konci června činila celková částka klientských půjček a záloh 780 322 miliardy juanů, což je nárůst o 17,51% od konce předchozího roku, a podíl půjček se nadále zvyšoval. Pokud jde o kvalitu aktiv, poměr NPL poklesl a poměr rezerv se výrazně zvýšil:Na konci první poloviny roku 2018 činil poměr nesplácených úvěrů Bank of Shanghai 1,09%, což je pokles o 0,06 procentního bodu od konce předchozího roku, což pokračuje v sestupném trendu; poměr pokrytí rezervami byl 304,67%, nárůst o 32,15 procentního bodu od konce předchozího roku, poměr poskytnutých půjček činil 3,31%, což bylo vyšší Nárůst o 0,17 procentního bodu na konci roku. V první polovině roku banka Šanghaj rovněž vykázala časté body v transformaci a modernizaci podnikových a maloobchodních podniků:Objem úvěrů na financování dodavatelského řetězce činil 21,802 miliardy juanů, což představuje meziroční nárůst o 101,31%; objem upsaných nástrojů dluhového financování činil 41,925 miliardy juanů, což představuje meziroční nárůst o 141,92%. Saldo osobních půjček a půjček (včetně kreditních karet) činilo 226,671 miliardy juanů, což je nárůst o 30,23% oproti konci předchozího roku.

Prozatímní výnosy a čistý zisk Šanghajské banky rostou a eliminují, že zlatá společnost stále ztrácí 16 milionů-5

   Z toho saldo spotřebitelských úvěrů (včetně kreditních karet) představovalo 63,37%, což představuje nárůst ze dne 9. 31 procentních bodů; 7,85 individuálních zákazníků s komplexními aktivy ve výši více než 1 milion juanů, což je nárůst o 17,62% na konci předchozího roku; 25 400 nových důchodových zákazníků, což je rekordní maximum ve stejném období za posledních pět let.

Prozatímní výnosy a čistý zisk Šanghajské banky rostou a eliminují, že zlatá společnost stále ztrácí 16 milionů-6

   Stojí za zmínku, že společnost zabývající se spotřebitelským financováním pod bankou Šanghaj byla založena pouze jeden rok a rychle se rozvíjela. Rozsah aktiv a zůstatek půjček se ve srovnání s koncem loňského roku výrazně zvýšil. Společnost Shanghai Shangcheng Consumer Finance Co. , Ltd.

Prozatímní výnosy a čistý zisk Šanghajské banky rostou a eliminují, že zlatá společnost stále ztrácí 16 milionů-7

   (dále jen „Shangcheng Consumer Finance“) byla založena v srpnu 2017 se základním kapitálem 1 miliarda juanů a Bank of Shanghai vlastní 38,00% akcií. Na konci vykazovaného období činila celková aktiva společnosti Shangcheng Consumer Gold 4,139 miliardy juanů, což je nárůst o 318% na konci loňského roku, čistá aktiva činila 970 milionů juanů a zůstatek půjčky činil 3,617 miliardy juanů, což je nárůst o 789 % na konci loňského roku. Navzdory podstatnému nárůstu různých provozních ukazatelů utrpěla společnost Shangcheng Consumer Gold v první polovině roku ztrátu 16 milionů juanů.

Prozatímní výnosy a čistý zisk Šanghajské banky rostou a eliminují, že zlatá společnost stále ztrácí 16 milionů-8

   Oznámení ukázalo, že to bylo hlavně z následujících dvou důvodů: Zaprvé, investice do systému a další náklady byly v rané fázi vývoje relativně velké; zadruhé, Shangcheng Consumer Gold V souladu s regulačními požadavky byla vyčleněna rezerva na ztrátu z úvěru ve výši 93 milionů juanů.

Prozatímní výnosy a čistý zisk Šanghajské banky rostou a eliminují, že zlatá společnost stále ztrácí 16 milionů-9

Odpovědný redaktor: Xie Haiping Klíčová slova článku:Průběžná zpráva o šanghajské bance Shangcheng Horké doporučení Odložte veřejný účet Sina Finance, abyste mohli 24 hodin denně vysílat nejnovější finanční informace a videa, a další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód, který budete následovat (sinafinance).