Bankovní

Zasvěcenci: vypršení spolupráce Alipay má na Qudian menší dopad než vnější očekávání

souhrn

24. srpna, po zveřejnění zprávy za druhé čtvrtletí Paipaidai a Lexin, vydala Qudian Group (NYSE: QD), která je uvedena na burze ve Spojených státech, rovněž svoji finanční zprávu za druhé čtvrtletí za rok 2018. Podle zprávy zaznamenal Qudian ve druhém čtvrtletí roku 2018 celkové tržby ve výši 2,244 miliardy juanů (339,1 milionu USD), což představuje meziroční nárůst o 124,7%; v souladu s GAAP mimo USA

Zasvěcenci: vypršení spolupráce Alipay má na Qudian menší dopad než vnější očekávání

Zasvěcenci: vypršení spolupráce Alipay má na Qudian menší dopad než vnější očekávání-0

 24. srpna, po zveřejnění zprávy za druhé čtvrtletí Paipaidai a Lexin, vydala Qudian Group (NYSE: QD), která je uvedena na burze ve Spojených státech, rovněž svoji finanční zprávu za druhé čtvrtletí za rok 2018. Podle zprávy zaznamenal Qudian ve druhém čtvrtletí roku 2018 celkové tržby 2,244 miliardy juanů (339,1 milionu USD), což představuje meziroční nárůst o 124,7%; upravený čistý zisk v souladu s non-GAAP (Non-GAAP ) 7. 3,8 miliardy juanů (111,5 milionů amerických dolarů), což představuje meziroční nárůst o 42%.

Zasvěcenci: vypršení spolupráce Alipay má na Qudian menší dopad než vnější očekávání-1

  Někteří analytici upozornili reportéra „International Finance News“, že z výsledků finančních zpráv skupiny Qudian Group je spotřebitelský finanční trh stále v pozitivním růstovém cyklu. Osoba uvedla, že na rozdíl od online půjčovacích platforem jsou partnery Qudian hlavně finanční instituce se stabilním obchodem a nízkými kapitálovými náklady.

Zasvěcenci: vypršení spolupráce Alipay má na Qudian menší dopad než vnější očekávání-2

 A není náchylný k výkyvům trhu.

Zasvěcenci: vypršení spolupráce Alipay má na Qudian menší dopad než vnější očekávání-3

  Z druhé čtvrtletní zprávy Qudian je navíc patrné, že jeho opožděná sazba zůstává na nízké úrovni, což naznačuje, že se stávajícím objemem dat a možnostmi analýzy je kvalita uživatelů půjčujících si platformu vyšší. Finanční zpráva ukazuje, že od prvního čtvrtletí byla míra splatnosti nových úvěrů M1 + nižší než 1% a stav po splatnosti se výrazně zlepšil. Fun shop tomu věříExistují tři hlavní důvody pro zpožděné zlepšení: zaprvé, tržní rizika se postupně uvolňují; zadruhé je úvěrový systém posílen a očekává se jeho růst; zatřetí, big data engine skupiny je vyspělejší. Reportér poznamenal, že růst výkonu Qudian byl způsoben zejména strategií dvoumotorového financování spotřebitele a maloobchodu s novými automobily.

Zasvěcenci: vypršení spolupráce Alipay má na Qudian menší dopad než vnější očekávání-4

  Ve druhém čtvrtletí činily celkové tržby Qudian Group 22. 4,4 miliardy juanů. Mezi nimi příjmy z podnikání v oblasti spotřebitelského financování u finančních institucí poskytujících služby prudce vzrostly na 1,459 miliardy juanů (220 milionů amerických dolarů) a společnost Dabai Automobile dosáhla z prodeje automobilů 785 milionů juanů (119 milionů amerických dolarů).

  Zasvěcenci z oboru poukázali na reportéra „International Finance News“, že implementací průmyslových regulačních politik a samočištění trhu se odvětví finančních technologií začalo vyjasňovat.

 Rychlý růst nových uživatelů odráží nový normál růstu trhu spotřebitelského financování a začíná se objevovat shlukovací efekt předních společností poskytujících finanční technologie. Ve skutečnosti Qudian nemluví jen o technologii podporující finance. Dříve byla Qudian Group jako technologická společnost sloužící finančním institucím.

  Finanční zpráva to ukazujeVe druhém čtvrtletí skupina Qudian přidala 8 licencovaných partnerů finančních institucí. Ve stejné době Qudian také upgradoval své velké datové oddělení a formálně založil výbor pro velké datové AI, aby řídil technologické inovace prostřednictvím velkých dat a umělé inteligence, sloužil finančním institucím, implementoval inkluzivní finance a propojoval scénáře spotřeby. Qudianská finanční zpráva také zveřejnila pokrok v plánu zpětného odkupu akcií.

 Dne 1. prosince 2017 představenstvo společnosti schválilo plán zpětného odkupu veřejného podílu na trhu až do výše 300 milionů USD.

  K 27. červnu 2018 společnost provedla zpětné odkupy akcií v celkové hodnotě přibližně 150 milionů USD. Qudian uvedl, že vzhledem ke zjevným rozdílům v tržní hodnotě a základech společnosti bude společnost pokračovat v odkupu akcií na otevřeném trhu. Pokud jde o pozastavení obnovení Fun Shop a Ant Financial, které se dotýkají průmyslu,Qudian také ve čtvrtletní zprávě odhalil, že spolupráce s Ant Financial nebude obnovena po srpnovém vypršení platnosti a neočekává se, že by to mělo zásadní dopad na podnikání.

  Osoba blízká Qudianovi reportérovi „International Finance“ prozradila, že od konce roku 2017 byla ve skutečnosti většina transakcí Qudianských uživatelů dokončena na Qudianově vlastní APP a skutečný dopad je mnohem menší než vnější očekávání. Qudian uvedl, že se jedná o běžné obchodní rozhodnutí a nemá vliv na dosažení celoročního výkonnostního cíle.

 Očekává se, že náklady na propagaci společnosti v budoucnu poklesnou.

  Kromě „dohody o přístupu k aplikacím“ mají Qudian a Alipay strategickou spolupráci v mnoha aspektech. Vypršení platnosti dohody nebude mít vliv na strategickou spolupráci mezi oběma stranami.

(Reportér pro mezinárodní finanční zprávy, Huang Xi) odpovědný redaktor:Žhavá doporučení společnosti Xie Haiping Odložte veřejný účet Sina Finance a vysílejte nejnovější finanční informace a videa 24 hodin denně, další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód (sinafinance).