Technologie

Nechte mládí kvést jako mandlové květy - hornatý podnikatelský příběh studentky z 80. let

souhrn

Xinhua News Agency, Taiyuan, 12. června. Název: Nechte mládež kvést jako mandlové květy - hornatý podnikatelský příběh studentky z 80. let. Vysokoškolská studentka Xinhua News Agency se rozloučí s Chen Zhonghua, Wang Jinghuai a Huo Yao teplý domov ve městě a Song Xueqin opět Běh do zemské pece vzdálené 60 kilometrů. 60 kilometrů, dva druhy života. Před dvanácti lety, „po 80. letech“Vysokoškoláčka Song Xueqin se tvrdohlavě provdala za univerzitu v Luliangu

Nechte mládí kvést jako mandlové květy - hornatý podnikatelský příběh studentky z 80. let

Nechte mládí kvést jako mandlové květy - hornatý podnikatelský příběh studentky z 80. let-0

 Xinhua News Agency, Taiyuan, 12. června. Název: Nechte mládež kvést jako mandlové květy - hornatý podnikatelský příběh studentky z 80.

Nechte mládí kvést jako mandlové květy - hornatý podnikatelský příběh studentky z 80. let-1

  let. Vysokoškolská studentka Xinhua News Agency se rozloučí s Chen Zhonghua, Wang Jinghuai a Huo Yao teplý domov ve městě a Song Xueqin opět Běh do zemské pece vzdálené 60 kilometrů.

Nechte mládí kvést jako mandlové květy - hornatý podnikatelský příběh studentky z 80. let-2

  60 kilometrů, dva druhy života. Před dvanácti lety, „po 80. letech“Vysokoškoláčka Song Xueqin se tvrdohlavě provdala za horu Luliang; před 8 lety se tato dívka z cizí země „provdala“ za osamělou horskou větev broskví. Poe naposledy rozkvetl, jako by mládí kvetlo v boji.

Nechte mládí kvést jako mandlové květy - hornatý podnikatelský příběh studentky z 80. let-3

  Song Xueqin, který se narodil na Velkých pláních v provincii Che-pej, nečekal, že se jednoho dne připojí k horám. Všechny příběhy začaly tímto setkáním před více než 10 lety. V roce 2005 Song Xueqin, který vystudoval univerzitu, pracoval v advokátní kanceláři v Handanu.

Nechte mládí kvést jako mandlové květy - hornatý podnikatelský příběh studentky z 80. let-4

  Náhodou potkala Hou Junbaa, mladého muže ze Shanxi, který přišel do Hebei pracovat.

Nechte mládí kvést jako mandlové květy - hornatý podnikatelský příběh studentky z 80. let-5

  "Je praktický, laskavý a má bystré oči. " Rodiče, kteří rozhodně nesouhlasili, již naplánovali: Chcete-li se oženit v místní oblasti, je nejlepší najmout si zeťa. "Vlastní způsob,chodit sám! „Bez krás a požehnání rodiny své matky naskočila Song Xueqin sama na dálkový autobus a provdala se tisíce kilometrů daleko ve vesnici Hetaozhang v okrese Fenxi v hlubinách hory Luliang. “ Je to také výlet ženatý!" „V té době byl Song Xueqin plný touhy po budoucnosti.

Nechte mládí kvést jako mandlové květy - hornatý podnikatelský příběh studentky z 80. let-6

  Poté, co se oženil, život právě začal.

  Ve vesnici Huozhang obklopené horami bylo jen 56 domácností. Neexistuje žádná úroveň tří stop, osmi příkopů a devíti paprsků. Na první pohled je hora zeď. Vesničané musí jít do města vzdáleného více než 30 mil, aby mohli jít na veletrh.

  Když šla na veletrh poprvé, Song Xueqin šlápl na vysoké podpatky a následoval svého manžela ven. Kdokoli si myslel, že jí členitá horská cesta způsobila přestupek: měla boty a chodidla a nemohla chodit.

  „Je zábavné žít společně se dvěma lidmi. „Po návratu z veletrhu Song Xueqin tiše vložil vysoké podpatky do kabinetu. Boj byl plný strádání.

  V příštích několika letech provozoval pár malé restaurace, zřídil malou továrnu na sádry, ovčácké ovce ve vesnici, a choval ovce na hoře. Kuře .

 .

 . Song Xueqin, který „opakovaně bojuje a selhává“, si o tom nemůže myslet. Jak to může být hladké plavby na cestě k podnikání?„Nemáme nic jiného, ​​jen nepřiznávejte porážku!“ Ve vesnici jsou také vdané cizí manželky, ale jen málo lidí si může dovolit sjet z kopce dolů a někteří nemohou zůstat ani několik dní během čínského Nového Rok. Song Xueqin, který byl vzdělaný a schopný házet, se zakořenil v chudé vesnici v tomto chudém kraji a stal se autentickou ženou v horách.

  Nálada života přidala této slabě vypadající dívce hodně houževnatosti. Není takovým „mučením“ posílena vitalita lidí? Ve vesnici Walnutzhang není několik vlašských ořechů, ale horské broskvové stromy jsou všude po horách, kvetou a tiše padají. Song Xueqin zpočátku nečekal, že jeho podnikatelský sen bude propleten s touto horskou broskví. V roce 2009, kdy Song Xueqin hledal projekty na internetu,Neznámé mandle pronikají do zorného pole: Mandle jsou běžně známé jako americké mandle.

  Domácí produkce zdaleka neuspokojuje poptávku na trhu. Většina z nich spoléhá na dovoz. Pro roubování sazenic můžete použít horské broskve a meruňky. Xueqinovi se rozzářily oči: náš dům před domem Ty druhé jsou všechny divoké broskvoně a na broskve lze naroubovat mandle! Po poslechu tohoto „úžasného nápadu“„Staří a tety ve vesnici zavrtěli hlavami.

  „Horská broskev může být stále naroubována a prodána za peníze? Neslyšel jsem o tom, protože jsem žil v tomto stáří!“ „Bude to plodné po 5 letech a prasata se dají chovat rychleji než tohle!“ Existuje trh a zdroje, takže roubování rozhodně nebude žádný problém! Song Xueqinovi se to líbilo, ale devět krav nemohlo být staženo.

  Pevně ​​věří, že pokud existuje podnikatelské srdce, zlato lze najít kdekoli. Po zjištění telefonního čísla Cao Yugui, ředitele Centra pro rozvoj vědy a technologie v okrese Fenxi, se Song Xueqin vrhl kupředu. Cao Yugui dřepěl v trsátkové zahradě a obával se propagace mandlí. "Volala dívka s cizím přízvukem a řekla mi o zeměpisné šířce, světle a teplotě.

  V té době jsem byl šokován. " Tímto způsobem jsem zjistil, že organizace Song Xueqin uzavřela ve vesnici více než 200 akrů hornaté půdy,Staňte se první várkou demonstračních domácností pro pěstování mandlí v kraji. „Mandle, ach, mandle, můžeš kvést a přinést ovoce na větvích broskve hory?“ Song Xueqin, stojící pod stromem, byla plná touhy. Ideál a realita jsou odděleny několika mezerami.

  Zapojení do mandlového roubování není krok za krokem snadné. Svahy země jsou pokryty divokými trny. Ráno mladý pár zvedl srp a sekeru, aby šli na horu a rozsekali trny;Večer sedí dva lidé na kangu a vytahují trny. „Kolik jich během dne rozsekáte, musíte v noci vytáhnout tolik trnů!“ V těchto letech pár investoval dva až tři sta tisíc juanů mandlové roubování a šli do práce, pokud neměli peníze.

  Získejte body.

  Song Xueqin kdysi šel do nedaleké kuřecí továrny nakrmit kuřata.

  Vysoká teplota více než 40 stupňů Celsia, nepříjemný zápach výkalů,V kůlně byla ohromená více než 40 dní. Nic nemůže zastavit touhu podnikatele po lepším životě! Každé jaro uvidí lidé tuto scénu: malá žena přivázala jeden konec provazu ke stromu na vrcholu hory, druhý přivázaný k pasu, klouzala po strmém svahu jako opice a houpala se jeden po druhém. Roubované mandle.

 Po letech větru a slunce měl obličej Song Xueqin „plateau red“ a jeho ruce byly drsné a silné. Song Xueqin, která se opírala o mandle, vypadala fascinovaně. V zásuvce jejího jeskynního obydlí byly 4 „Mandlové deníky“, které zaznamenávaly každý kousek výsadby: čas květu, datum roubování, čas postřiku .

 . .

  stránka po stránce Ručně psané poznámky ,Je to nejlepší poznámka pod čarou podnikatelské cesty Song Xueqin. „Mandle nebyly nikdy vysazeny na sprašové plošině.

  To jsou vzácné informace. “ Expert na ovocné stromy dal Song Xueqin palec nahoru. V letech 2015 a 2016 místní oblast postupně trpěla krupobitím a mrazem.

  Cao Yugui měla pocit, že Song Xueqin opravdu není jednoduchý: byla jako v pořádku, stříhala keřeRoubování a hnojení. Old Cao to na chvíli téměř nemohl vydržet, Song Xueqin s ním žertoval: „Ředitel Cao, nemůžete se pustit, pak nenajdeme organizaci.

 “ „Xueqin je jako stabilizátor, který stabilizuje také to posílilo moji důvěru. “řekl Cao Yugui s dojetím. Je další jaro a na svahu kvetou broskvové květy.

 Rozdíl je v tom, že tentokrát kvetou růžové mandlové květy. „Jaké krásné růžové!“ Song Xueqin rychle odložil dílo do svých rukou a poprvé obdivoval elfy v plném květu.

  Na podzim roku 2014 produkovaly horské broskvoně mandle a Song Xueqin konečně zahájil první sklizeň po naroubování. Poté se s manželem usadila v krajském městě Fenxi a jejich dvě děti také chodily do školy v krajském městě. „Mám také toaletní stolek!“ Ačkoli se o oblékání nestarám, miluji také krásu, když se učím na klavír.

  Song Xueqin, který se převlékl z pracovního oděvu, který nosil v horách, a vrátil se do kraje, oblečený stejně slušně jako lidé ve městě.

  S cílem usnadnit zpáteční cestu strávil mladý pár před rokem minulým více než 20 000 juanů na nákup ojetého vozu. Jedna noha je ve městě a druhá v horách.

  I když je cesta náročná, učení na klavír je zábava.

  Aby mohla zahájit svou mandlovou kariéru, tráví každý rok v rokli 9 měsíců, pěstováním sazenic, stentů, prořezáváním a sledováním květů stromů. Letošní mandlové květy jsou mimořádně jasné. Po letech boje má Song Xueqin více vytrvalosti než ostatní mladí lidé. Právě tato vytrvalost způsobuje, že mandlové květy kvetou klidněji a krásněji.

  Když se Chaimeng právě oženil, cítil se Song Xueqin při pohledu na chudé staré lidi ve vesnici kyselě.

  „Život tady je příliš tvrdý, pokud existuje způsob, jak zbohatnout, aby lidé ve vesnici mohli žít dobrý život!“ Její přání bylo pomalu realizováno. Stařík Wen ve vesnici se naučil naroubovat více než deset akrů mandlí. „Moji předkové pěstovali kukuřici po celé generace a já nemohu vytrhnout špatné kořeny. Mandle stojí více než 20 juanů za kočku, takže je v pořádku následovat klavír.

 “ Dámě v jejích 60 letech, Zhang Sulan, se to opravdu líbí cizí manželka. „Vím, jak pěstovat mandle a snášet strádání. Vždy se chlubím, že je jako stříbrný prsten v henanské opeře„ Chaoyanggou “. Je zemědělskou vědkyní v naší vesnici!“ „Roubovací technologie Song Xueqin je prvotřídní v okres.

 "Řekl Yong, odborník na ovocné stromy v provincii. Dnes má družstvo Song Xueqin více než 10 členů a lidé z černošských čtvrtí Shiliba a dokonce ze sousedních krajů se od ní přišli učit dovednosti. V průběhu let se zhruba odhaduje že vyvedla stovky učňů.

  Existují tisíce lidí. Song Xueqin, členka vesnické večírkové strany, je velmi nadšená.

  Zpočátku byla jediná, kdo znal roubování ve vesnici.

 Něčí mandle zuřily, a tak šla bez větví pomoci odstranit větve. Několik domácností ve vesnici narazilo na potíže a chtělo to vzdát, a tak ji šla přesvědčit ke dveřím. Po několika letech propagace, v rámci demonstrace Song Xueqin, Fenxi County vyvinula více než 17 000 akrů mandlového hospodářského lesa a stala se největší základnou produkce mandlí v zemi mimo Xinjiang.

  Další krok,Kraj hodlá zavést rozsáhlé podniky na pěstování a zpracování, které by z malých mandlí udělaly velký průmysl. Když slyšíte tyto zprávy, Song Xueqin je plný očekávání, že více lidí bude žít dobrý život kvůli mandlím! Od sňatku s horou až po „sňatek“ s mandlí, jeho tichá vytrvalost a neustálý boj provázely Song Xueqina celou cestu.

  „I když jsem unavený, naplňuji každý den.

 „Song Xueqin řekla, že člověk může být v nenápadném koutku, ale sám sebe nezvládneš„ příliš malý. “Pokud budeš dál bojovat, sen ve tvém srdci bude smysluplný! Když budou na svobodě, její dvě děti chtějí cestovat, ale mnohokrát jsem to plánoval, ale neuspěl jsem. „Promluvme si o tom, promluvme si o tom“, pomyslela si na mandlové větve, které ještě nebyly prořezány. Jít znovu do hor.

  Možná kvůli vině pojmenovala družstvo „Zhuohanské zemědělské a lesnické profesionální družstvo“ a Zhuohan je jméno jejího syna. Upustil od snadného života ve městě a Song Xueqin toho nikdy nelitoval. Ale když přemýšlím o své rodině v Hebei, tato tvrdohlavá dívka se stále cítí kyselá.

  „Pouze tvrdou prací jim můžeme v budoucnu lépe splatit. „Je to další rok, kdy mandle kvetou. “ S mandlemi mám vztah. Mandle mohou tolerovat sucho a já také snáším strádání; mandle mají tvrdé skořápky, takže jsem tvrdohlavý; mandle vydrží samotu a cítím úlevu.

„Ach, možná jsem jen mandlový strom. “ ".