Fakta

Shi'an Town Central Primary School in Liangping District: Areál bez popelnic

souhrn

Celá škola tančí tanec s penězi. Foto s laskavým svolením korespondenta Huang Mengyuna Každý student má na jedné straně stolu visící pytle na odpadky. Foto s laskavým svolením korespondenta Huang Mengyuna Po škole se studenti seřadili, aby řádně opustili školu. Foto s laskavým svolením korespondenta Huang Mengyun, Hualong.com, 13. června v 6:30 (korespondent Huang Mengyun) Na veřejných místech není žádný odpadkový koš. Není to pravda, že životní prostředí?

Shi'an Town Central Primary School in Liangping District: Areál bez popelnic

Shi

 Celá škola tančí tanec s penězi. Foto s laskavým svolením korespondenta Huang Mengyuna Každý student má na jedné straně stolu visící pytle na odpadky. Foto s laskavým svolením korespondenta Huang Mengyuna Po škole se studenti seřadili, aby řádně opustili školu.

Shi

  Foto s laskavým svolením korespondenta Huang Mengyun, Hualong. com, 13. června v 6:30 (korespondent Huang Mengyun) Na veřejných místech není žádný odpadkový koš.

Shi

  Není prostředí nevzhledné?V kampusu Shi'an Town Central Primary School v okrese Liangping v Chongqingu však zjistíte, že ve veřejném prostoru opravdu není odpadkový koš, ale v celém areálu není malé množství odpadků. Kde jsou odpadky? Ukázalo se, že v procesu propagace venkovské civilizace v okrese Liangping měla Shi’an Town Central Primary School za cíl vytvořit „čistý, uklizený a krásný areál“. A zjistil mnoho účinných metod v praxi.

Shi

  Nedávno autor přišel do Shi’an Town Central Primary School, aby zjistil tajemství „žádný odpadkový koš, ale žádný odpadkový koš“. Zavést dlouhodobý mechanismus pro vytvoření civilizovaného stylu Shi'an Town Central Primary School se nachází na ulici 30 East Street, Shi'an Town. Rozkládá se na ploše 17 akrů a má stavební plochu 8828 metrů čtverečních. K dispozici je 1 výuková budova,K dispozici je 1 studentská kolej, 1 budova jídelny a 2 místnosti pro výměnu učitelů.

Shi

  K dispozici je celkem 17 tříd v 6 ročnících s 865 učiteli a studenty ve škole. „Centrální základní škola města Shi'an má dlouhou historii vedení školy a nashromáždila hluboké kulturní dědictví.

Shi

 “ Ředitel školy, Li Zhiguo, představil, že škola byla založena v roce 1923. Škola zahájila projekt rozšiřování v roce 2014 a expanzi dokončil v roce 2016. Do provozu byl uveden v září téhož roku.

  Když vcházíte do centrální základní školy města Shi'an, v obrovském kampusu není odpadkový koš, ale hřiště i učební chodba jsou velmi čisté a uklizené a po sutinách po nich není ani stopy. Zdá se, že studenti jsou zvyklí na „mizející“ odpadkový koš. „Po přestěhování do nového kampusu nepotřebujeme odpadkové koše. “ Představil ho Yanling, student třetí třídy ve druhé třídě.

 Dokud nebudete jíst občerstvení a nepijete nápoje, odpad nebude ve dne téměř žádný. I když tam odpadky jsou, můžete se „sbalit“ a po škole je vložit do odpadkového koše. Proč nově postavená základní škola nezřídila odpadkové koše? To zjevně není otázkou „peněz“, ale principu vzdělávání lidí za nimi.

  „Školy jsou místa, kde se šíří znalosti, a jsou také odpovědné za vzdělávání lidí. „V této souvislosti Li Zhiguo uvedl, že důvodem, proč mají někteří lidé v dnešní společnosti špatný zvyk odhazovat odpadky, je ten, že v konečném důsledku je to proto, že si od dětství nevytvořili dobré životní návyky a koncept civilizace Abychom si vypěstovali dobré návyky, musíme to panenka chytit. “Léto uplynulo, podzim prošel, zima znovu přišla, velbloudí tým znovu přišel,Ale moje dětství se nikdy nevrátilo .

 . . "Zvuk hlasitého čtení od třídy 4 páté třídy.

  Jakmile jsem vešel do třídy, uviděl jsem na jedné straně oken úhledně otevřené příhradové skříňky se školními taškami a oblečením umístěným v skříňky; stoly Knihy a sešity jsou přehledně uspořádané; vedle psacích stolů visí na jedné straně uniformy plastový pytel na odpadky. Podle třídního učitele, You Dan,První věc, kterou studenti dělají při každodenním vstupu do učebny. Po vyjmutí knih, které pro tento den potřebují, si odložili tašky a oblečení do vlastních mřížkových skříněk; na stůl každého odložili nalevo knihy potřebné pro třídu a domácí úkoly napravo Knihy, do skříněk na stůl se dávají irelevantní knihy, vedle psacích stolů jsou k dispozici pytle na odpadky od studentů. Po škole všichni skládají pytle s odpadky do jediného koše na odpadky ve škole.

 Být méně se stává přirozeným a zvyk se stává přirozeným. Často říkáme: „Nedělejte malé věci pro dobro, nedělejte malé věci pro zlo.

 “ Dobré návyky doprovázejí život člověka a civilizační morálka je hromadit se kousek po kousku a sbírat písek do věže. Od začátku výstavby venkovské civilizace začala Shi'an Town Central Primary School s chováním a zvyky studentů a do všech koutů areálu začlenila čisté a uklizené detaily. Ruku v ruce s velkými rukama budovat venkovskou civilizaci a civilizaci. V uplynulém roce škola pořádala také setkání učitelů a studentů a setkání studentů a rodičů, aby rozdávala návrhy studentům a rodičům, organizovala učitele a studenty, aby šli do ulic distribuovat reklamní materiály a uklízet odpadky atd.

 , aktivně kázat, budovat venkovské zvyky a civilizaci, zvyšovat povědomí a nadšení studentů a rodičů a usilovat o podporu vazeb mezi domovem a školou,Povzbuďte rodiče, aby šli příkladem a byli dobrým příkladem pro studenty Zároveň plně hrát roli „malých rukou v ruce“, s pomocí dětí, umožnit rodičům skutečně se účastnit, dále nechat koncept čistoty a čistoty proniknout do rodiny a propagovat venkovskou civilizaci ve školním duchu a civilizace. V tomto ohledu na Chen Jiqionga, třídního učitele druhého ročníku čtvrtého ročníku, udělalo velký dojem.

  Domácí návštěva na začátku měsíce,Šla žít do domu tří skupin studentů ve vesnici Pailou, Lu Yu, a zjistila, že v přehradě nejsou žádné plevele a kuchyňský sporák není mastný.

  „Přestože jejich dům má betonovou podlahu, je tak čistý, že mi je trapné vkročit do bot. “ Řekl Chen Jiqiong. Teprve po dotazu na to je Lu Yu jako člen rodiny vytvořit „krásný domov“,Výsledky aktivní „účasti“ a „dohledu a dohledu“. „Každá rodina nyní provádí úklid a sanitaci, naše rodina nemůže zůstat pozadu!“ Matka Lu Yu, Liu Dingqiong, řekla, že se dříve bála odložit studium svých dětí a nikdy nenechala Lu Yu pracovat doma.

  Nyní děti nejen převezměte iniciativu a pracujte doma, ale dospělým se nedaří Kamkoli jde, upozorní také na své názory.

 Cítila, že její dítě najednou vyrostlo a stalo se rozumným. V Ústřední základní škole ve městě Shi'an je mnoho studentů, kteří se snaží být „čističi“ hygieny životního prostředí, jako je Lu Yu. „Nyní, ať už ve škole nebo doma, si vždy připomínám, že nemám házet odpadky nebo plivat, a obvykle vidím, jak se odpadky ohýbají. Snažte se být civilizovanou osobou.

  "Student šesté třídy první třídy Mo Jinhua vážně řekl, že nejen že to bude přísně dodržovat, ale také vždy připomene lidem kolem sebe. A nejen to, škola bude také provádět budování venkovské kultury a nenápadně mimo školu, a to prostřednictvím zdraví stravy, chování Zvykněte si na vzdělávání a „donutte“ se k němu vědomě zapojit od externích prodejců. V dnešní době prodejci před školou umístí před své stánky popelnici a vědomě uklízejí odpadky ve stáncích po každodenním zavírání stánků. Mnoho prodejců převzalo iniciativu „změnit obchody“, aby se přizpůsobili „trhu“.

Jedním z nich je Liu Jian, bývalý prodejce potravin „Five-Mao Food“. Nyní se „změnil“ a prodával buchty, dušené buchty, sójové mléko a další zdravé snídaně. .