Průzkum

Srdce muže, který jí mušle uvízl v krku, se zastaví

souhrn

Zprávy z našich novin (reportér Li Qing, korespondent Chen Jing) Večer 10. dne byl občan uvíznut u mušle při jídle formou bufetu, stále je na ošetřovně na jednotce intenzivní péče. Doktor si povzdechl: Bylo by hezké, kdyby někdo v jeho okolí mohl poskytnout první pomoc. Dr. Yang Min z pohotovostního centra Zhongnanské nemocnice na Wuhanské univerzitě připomněl, že muži bylo 62 let a byl poslán do nemocnice k nouzovému ošetření v 8 hodin v noci. V té době měl obličej fialový.Dýchání srdce

Srdce muže, který jí mušle uvízl v krku, se zastaví

Srdce muže, který jí mušle uvízl v krku, se zastaví-0

 Zprávy z našich novin (reportér Li Qing, korespondent Chen Jing) Večer 10. dne byl občan uvíznut u mušle při jídle formou bufetu, stále je na ošetřovně na jednotce intenzivní péče.

Srdce muže, který jí mušle uvízl v krku, se zastaví-1

  Doktor si povzdechl: Bylo by hezké, kdyby někdo v jeho okolí mohl poskytnout první pomoc.

Srdce muže, který jí mušle uvízl v krku, se zastaví-2

  Dr. Yang Min z pohotovostního centra Zhongnanské nemocnice na Wuhanské univerzitě připomněl, že muži bylo 62 let a byl poslán do nemocnice k nouzovému ošetření v 8 hodin v noci. V té době měl obličej fialový.

Srdce muže, který jí mušle uvízl v krku, se zastaví-3

 Tlukot srdce přestane dýchat. Kolega, který ho poslal, uvedl, že všichni měli tu noc bufet v hotelu ve Fruit Lake. Muž jedl mušle a byl zaseknutý a choval se nepříjemně.

Srdce muže, který jí mušle uvízl v krku, se zastaví-4

  Přítomní lidé rychle zavolali sanitku a za 10 minut ho odvedli do nemocnice, ale o tentokrát si toho byl vědom.

Srdce muže, který jí mušle uvízl v krku, se zastaví-5

  Nejasné. Během záchrany lékař vzal mužovi z úst 3 × 4 cm mušle.

Srdce muže, který jí mušle uvízl v krku, se zastaví-6

 Po kardiopulmonální resuscitaci se mužovi obnovil srdeční rytmus a dech, ale jeho mozek byl příliš dlouho hypoxický a jeho vědomí se nezotavilo. Stále je na léčbě na JIP. "Klinicky jsou často léčeni pacienti s obstrukcí cizího tělesa.

Srdce muže, který jí mušle uvízl v krku, se zastaví-7

  Pokud se jako první použije nouzová metoda Heimlich, lze mnoha tragédiím zabránit. " Podle Dr. Yang Min je nouzová metoda Heimlich známá také jako metoda břišního nárazu . Může být použit k odstranění cizích těles v dýchacích cestách a k záchraně pacientů, jejichž dýchací cesty jsou blokovány cizími tělesy, pokud jsou starší než 1 rok a jsou blokovány cizími tělesy v dýchacích cestách.

  【Heimlich První pomoc】 ☆ Když se někdo zadusí, obvykle se to projeví sevřením hrdla oběma rukama, neschopností kašlat nebo plivat, sípáním a pokožka, rty a nehty zčervenají. Dokonce i ztráta vědomí, nejprve vytočte 120. ☆ Pokud pacient není schopen stát, musí se zachránce postavit přímo za něj, pevně ho držet, objmout pacienta rukama, udělat dominantní ruku pěstí a umístit tygří tlamu na břicho pod hrudník pacienta a nad pupíkem. Jednou rukou sevřete pěst a vytvořte obklíčení.

  Pokud nemůžete pacienta obejmout nebo je pacientka těhotná,Poté stiskněte hrudní kost mezi prsy a postoj zůstane nezměněn. ☆ Poté sevřete paže a pěstmi rychle zatlačte na horní a dolní část horní části břicha pacienta, jako byste pacienta zvedali. Pokaždé, když na břicho vyvíjíte tlak a náraz, můžete poskytnout určité množství vzduchu do dýchacích cest, čímž odstraní cizí těleso z dýchacích cest.

  Opakujte několikrát, dokud se cizí látka nevypustí. Pokud pacient ztratí vědomí, je třeba rychle provést kardiopulmonální resuscitaci až do příjezdu sanitky.

  Pokud je pacient vzhůru, může se také zachránit.

Přitlačte horní část břicha proti jakýmkoli tvrdým, vyčnívajícím předmětům, jako jsou zábradlí a opěradla židlí, a poté stejným způsobem přitlačte na břicho a operaci opakujte, dokud cizí těleso nezasáhne. vybitý. .