Fakta

Vypadá to jako moruše, ale má vysoce toxické provinční varování před chorobami: Nejezte plody moruše omylem

souhrn

Mulberry and Ma Sangguo (korespondent Gong Chenrui, Ouyang Yingying, reportér Li Qing) Včera provinční centrum pro kontrolu a prevenci nemocí v Hubei vydalo varování, že došlo k několika případům otravy jídlem způsobených náhodným požitím ovoce Ma sang. Vzhled jedovatého divokého ovoce připomíná moruše a občané musí zvýšit své povědomí a být ostražití. Podle zpráv Ma Sang Guo, také známý jako Shui Ma Sang,Kuřata

Vypadá to jako moruše, ale má vysoce toxické provinční varování před chorobami: Nejezte plody moruše omylem

Vypadá to jako moruše, ale má vysoce toxické provinční varování před chorobami: Nejezte plody moruše omylem-0

  Mulberry and Ma Sangguo (korespondent Gong Chenrui, Ouyang Yingying, reportér Li Qing) Včera provinční centrum pro kontrolu a prevenci nemocí v Hubei vydalo varování, že došlo k několika případům otravy jídlem způsobených náhodným požitím ovoce Ma sang.

Vypadá to jako moruše, ale má vysoce toxické provinční varování před chorobami: Nejezte plody moruše omylem-1

   Vzhled jedovatého divokého ovoce připomíná moruše a občané musí zvýšit své povědomí a být ostražití. Podle zpráv Ma Sang Guo, také známý jako Shui Ma Sang,Kuřecí morové dřevo atd. Roste na stráních nebo roklích a je běžnější v jižních provinciích mé země. Ovoce dozrává každý rok od května do června, mění se z jasně červené na fialově černé a vypadá jako moruše, takže se často konzumuje jako moruše a je otráveno, a dokonce způsobuje smrt.

Vypadá to jako moruše, ale má vysoce toxické provinční varování před chorobami: Nejezte plody moruše omylem-2

   Po omylu konzumace ovoce moruše toxin stimuluje mozkovou kůru a za přibližně půl hodiny až 3 hodiny dojde k vzrušení. Příznaky jako křeče a zvracení mohou způsobit otok mozku, respirační selhání a poškodit plíce, játra, srdce, ledviny a další orgány.

Vypadá to jako moruše, ale má vysoce toxické provinční varování před chorobami: Nejezte plody moruše omylem-3

   Odborníci připomínají občanům, aby nejedli divoké ovoce a divokou zeleninu, kterou nevědí, když si chodí hrát, zvláště když jsou studenti na cestě ze školy domů. V případě otravy konzumací moruše musíte okamžitě vyvolat zvracení a okamžitě vyvolat zvracení pomocí jedlé sody nebo teplé slané vody. Podejte žaludek vaječným bílkem a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Vypadá to jako moruše, ale má vysoce toxické provinční varování před chorobami: Nejezte plody moruše omylem-4

.