Živobytí

[Dobrý prokurátorský příběh] Bratři se konečně smířili

souhrn

Je to sezóna přijímacích zkoušek na vysokou školu a sezóna promocí znovu v červnu, což mi přineslo zvláštní vzpomínku. Byl březen 2015 a byl jsem přidělen k přezkoumání a stíhání běžného úmyslného případu úrazu. Po předběžné kontrole jsem zjistil, že tento případ není „obyčejný“: podezřelý Zhang je doktorand medicíny a právě si našel práci v nemocnici; oběť Li je tchajwanský student studující medicínu v Šanghaji

[Dobrý prokurátorský příběh] Bratři se konečně smířili

[Dobrý prokurátorský příběh] Bratři se konečně smířili-0

 Je to sezóna přijímacích zkoušek na vysokou školu a sezóna promocí znovu v červnu, což mi přineslo zvláštní vzpomínku. Byl březen 2015 a byl jsem přidělen k přezkoumání a stíhání běžného úmyslného případu úrazu.

[Dobrý prokurátorský příběh] Bratři se konečně smířili-1

  Po předběžné kontrole jsem zjistil, že tento případ není „obyčejný“: podezřelý Zhang byl doktorand medicíny a právě si našel práci v nemocnici; obětí Li byl tchajwanský student studující medicínu v Šanghaji. Je tomu teprve dva roky od vstupu na univerzitu; Li byl zraněn na levém oku a jeho vize byla téměř jen 0,1; příčinou bylo, že ti dva hráli na akademické půdě a měli fyzické konflikty, pokud s nimi nesouhlasili navzájem. Protože byl mladý a energický, Li ho urazil a způsobil mu horečku v hlavě.

[Dobrý prokurátorský příběh] Bratři se konečně smířili-2

  Zhang Li prudce udeřil.

[Dobrý prokurátorský příběh] Bratři se konečně smířili-3

  Zhang, který studoval medicínu, věděl, jaké to má následky, a tak oběť aktivně poslal k lékaři, kdykoli se něco stalo. Také jsem se rozhlédl po příležitostech omluvit se a vyjádřit lítost Li.

[Dobrý prokurátorský příběh] Bratři se konečně smířili-4

  Ale o půl roku později se Li a jeho rodina odmítli se Zhangem setkat. Proč měl Li a jeho rodina tak tvrdý přístup? Kontaktoval jsem Li a jeho právníka a zjistil jsem, že Li je nadějí celé jeho rodiny a dokonce i její rodiny.

[Dobrý prokurátorský příběh] Bratři se konečně smířili-5

  Po ukončení studia a návratu na Tchaj-wan plánoval pracovat jako lékař.

[Dobrý prokurátorský příběh] Bratři se konečně smířili-6

 Ale teď je jedno oko téměř slepé a lékařův sen může být rozbit, takže odmítá smířit.

[Dobrý prokurátorský příběh] Bratři se konečně smířili-7

  Blíží se období přezkumu a stíhání a já jsem velmi zapletený do svého srdce: Zhang je koneckonců vášnivý zločin a možnost opětovného spáchání trestného činu je nízká. Poté, co bude stíhán, ponese trest trestu za svůj život, a lékařský průkaz bude odebrán; a Li má vážně zhoršené vidění.

 , Pokud můžete včas získat finanční náhradu a získat lékařské ošetření,Možná mu to může pomoci obnovit jeho fyzické a duševní zdraví. Ti dva studují na stejné univerzitě a lze o nich říci, že jsou bratři ve stejné disciplíně. Ve skutečnosti mohou v životě jít dál.

  V následující době jsem každý týden kontaktoval obě strany, abych postupně vyjasňoval zákony, laskavosti, obavy a plány. Nakonec se obě strany dohodly na smíření a poprvé byly ochotny si spolu pokojně sednout.

 Abychom vyloučili nedůvěru a obavy obou stran vůči sobě navzájem, vyzývá náš soud Lidský mediační výbor, organizaci třetí strany, aby předsedala celému procesu usmíření, jakmile obě strany dosáhnou předběžného úmyslu usmíření.

  Zhang a jeho rodiče se oběti Li a jeho rodině na místě omluvili a Li a jeho rodina také vyjádřili své porozumění a toleranci. Obě strany dosáhly dohody o výši náhrady.

 Po vyslechnutí názorů všech stran náš soud veřejně oznámil, že rozhodl, že nebude stíhán Zhang. Toto usmíření je stále vryto do mé mysli. Myslím si, že lékař s laskavostí, benevolencí a spravedlivostí musí nejprve rozumět rozumu, dobře vědět v srdci a být méně praktický. Oba mladí lidé se toho hodně naučili.

Jako státní zástupce jsem tvrdě pracoval na odstranění nepřátelství v srdcích těchto dvou mladých lidí. Cítil jsem se nesmírně spokojený. (Autorská jednotka: Shanghai Huangpu District Procuratorate).