Fakta

Čistý zisk banky Zheshang v první polovině roku se meziročně zvýšil o 15,54%, optimalizace struktury aktiv

souhrn

Před několika dny Zheshang Bank zveřejnila své průběžné výsledky za rok 2018, což ukazuje, že čistý zisk připadající na akcionáře banky činil 6,486 miliardy juanů, což představuje meziroční nárůst o 15,54%. Ke konci června činil poměr nesplácených úvěrů 1,14%, což je pokles o 0,01 procentního bodu oproti konci předchozího roku. Nejen, že její provozní výkon dosáhl dvouciferného růstu, ale také si skvěle vedly základní finanční ukazatele.

Čistý zisk banky Zheshang v první polovině roku se meziročně zvýšil o 15,54%, optimalizace struktury aktiv

Čistý zisk banky Zheshang v první polovině roku se meziročně zvýšil o 15,54%, optimalizace struktury aktiv-0

  Před několika dny Zheshang Bank zveřejnila své průběžné výsledky za rok 2018, což ukazuje, že čistý zisk připadající na akcionáře banky činil 6,486 miliardy juanů, což představuje meziroční nárůst o 15,54%. Ke konci června činil poměr nesplácených úvěrů 1,14%, což je pokles o 0,01 procentního bodu oproti konci předchozího roku. Nejen, že provozní výkonnost dosáhla dvouciferného růstu, ale dobře si vedly i základní finanční ukazatele, přičemž základní zisk na akcii připadal na bankovní akcionáře ve výši 0. 34 juanů, což představuje meziroční nárůst o 0,03 juanu, průměrný výnos z celkových aktiv a průměrný výnos z čistých aktiv meziročně vzrostly o 0,03, respektive 0,28 procentního bodu.

Čistý zisk banky Zheshang v první polovině roku se meziročně zvýšil o 15,54%, optimalizace struktury aktiv-1

   Optimalizovaná struktura aktiv a výrazné zvýšení ziskovosti Ke konci června 2018 činil provozní zisk skupiny Zheshang Bank v první polovině roku 18 596 miliard juanů, což představuje meziroční nárůst o 3,61%. Celková aktiva činí 163,172 miliard juanů, což představuje nárůst o 6. dvacet jedna%. Zatímco rozsah roste, struktura se postupně optimalizuje a vklady a půjčky dosáhly nové úrovně.

Čistý zisk banky Zheshang v první polovině roku se meziročně zvýšil o 15,54%, optimalizace struktury aktiv-2

   Úvěry a půjčky zákazníkům činily celkem 796,029 miliardy juanů, což představuje růst o 18,30%; vklady zákazníků činily 905,959 miliardy juanů, což představuje nárůst o 5,27%. Podíl celkových půjček a půjček klientům na celkových aktivech se zvýšil o 4,99 procentního bodu na 48,77%, zatímco podíl vkladů a půjček od bank a jiných finančních institucí na celkových pasivech se snížil o 1. 18 procentních bodů. Ziskovost bank ovlivněná návratem finančního sektoru ke zdroji úvěrů a stabilizací a oživením úrokových marží se v první polovině roku dále zlepšila.

Čistý zisk banky Zheshang v první polovině roku se meziročně zvýšil o 15,54%, optimalizace struktury aktiv-3

   Optimalizací obchodní struktury, posílením inovace produktů a zlepšením služeb dosáhla banka Zheshang v první polovině roku čistého úrokového výnosu ve výši 12 625 miliard juanů, což je nárůst o 1,94% ve stejném období loňského roku; čistá úroková marže 1,88% a čistá úroková marže 1,66%.

Čistý zisk banky Zheshang v první polovině roku se meziročně zvýšil o 15,54%, optimalizace struktury aktiv-4

  Za stejné období loňského roku vzrostl o 0,13 respektive 0,09 procentního bodu; meziroční průměrný výnos z celkových aktiv (ROA, 0,83%) a průměrný výnos z čistých aktiv (ROE, 16,82%) se meziročně zvýšily o 3BP a 28BP -rok. Z nich byl zvláště patrný nárůst výnosových aktiv, úrokové výnosy z půjček a záloh dosáhly 20,048 miliardy juanů, což představuje meziroční nárůst o 56,83%, a to zejména v důsledku zvýšení rozsahu půjček a průměrného výnosu.

Čistý zisk banky Zheshang v první polovině roku se meziročně zvýšil o 15,54%, optimalizace struktury aktiv-5

  Rozšiřujte kanály a pokračujte v doplňování kapitálu. Z hlediska kvality aktiv činil ke konci června poměr nesplácených úvěrů skupiny Zheshang Bank 1,14%, což je pokles o 0,01 procentního bodu od konce předchozího roku a nadále si udržoval dobrou úroveň v tomto odvětví (1,86% za stejné období).

   Stojí za zmínku, že bilance a podíl úvěrů se splatností od 90 dnů do 1 roku dosáhly „dvojnásobného poklesu“ a podíl celkových úvěrů a půjček zákazníkům klesl o 0 ve srovnání s koncem předchozího roku. 18 procentních bodů na 0,35%.

   Míra generování úvěrů v selhání se zlepšila i míra migrace. Poměr krytí rezerv banky na konci června 2018 byl navíc 280,59%, přičemž si stále udržuje špičkovou úroveň v oboru. Z pohledu doplňování kapitálu činil na konci června základní poměr kapitálové přiměřenosti Tier 1, poměr kapitálové přiměřenosti Tier 1 a poměr kapitálové přiměřenosti 8,41%, 9,97% a 13,71%, což je nárůst o 0. 12.

   0,01 a 1,50 procentního bodu. Uvádí se, že konsolidace kapitálu je způsobena především plným využitím různých nástrojů pro doplnění kapitálu ze strany banky k rozšíření finančních kanálů. V březnu letošního roku banka Zheshang dokončila emise 759 milionů akcií H pomocí platformy pro kotování v zámoří, čímž získala celkem přibližně 2,9 miliardy juanů, přičemž všechny byly použity k doplnění základního kapitálu Tier 1; v červnuZheshang Bank vydala celkem 15 miliard juanů sekundárních kapitálových dluhopisů. Kritičtější je, že v červnu letošního roku Čínská regulační komise pro cenné papíry aktualizovala dokumenty před zveřejněním pro emisi akcií A a kótování Zheshang Bank a kótování akcií A neustále postupuje.

   Pokud jde o budoucnost, oznámení v polovině období poukázalo na to, že ve druhé polovině roku banka Zheshang konsoliduje svoji zákaznickou základnu, zlepší kapacitu dluhu, optimalizuje strukturu aktiv,Posílte čtyři tvrdé bitvy o finanční technologie. Snížením spotřeby, zvýšením příjmů a snížením výdajů, zlepšením provozního výkonu, posílením inovací finančních technologií a inovací obchodního modelu, zaměřením na transformaci a podporou vysoce kvalitního rozvoje. Odpovědný redaktor: Xie Haiping Klíčová slova k článku: Čistý zisk banky Zheshang v procentech za první pololetí.

Související témata: Pololetní zprávy bank z roku 2018. Žhavá doporučení. Veřejný účet Sina Finance and Economics poskytuje nepřetržité nepřetržité vysílání nejnovější finanční informace a videa. Další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód a sledujte jej (sinafinance).