Vzdělání

Deset tisíc vysokoškoláků říká Xinjiang | Práce „Visit Huiju“ v očích vysokoškoláka

souhrn

[Poznámka redakce] V létě 2016 Wang Lu, studentka třetího ročníku studia rozhlasu a televize na Xinjiang University School of Journalism and Communication, a její spolužáci využili letní čas k návštěvě města Kashgar City, Nazerbag Town, Yukak Mullazalad Village dělat projekty sociální praxe. Díky týmu „Visit Huiju“ Federace žen autonomního regionu se mohli obrátit na svobodné matky ve vesnici,Ženy podnikatele a další skupiny a zaznamenávejte malé věci ve vesnici

Deset tisíc vysokoškoláků říká Xinjiang | Práce „Visit Huiju“ v očích vysokoškoláka

Deset tisíc vysokoškoláků říká Xinjiang | Práce „Visit Huiju“ v očích vysokoškoláka-0

 [Poznámka redakce] V létě 2016 Wang Lu, studentka třetího ročníku studia rozhlasu a televize na Xinjiang University School of Journalism and Communication, a její spolužáci využili letní čas k návštěvě města Kashgar City, Nazerbag Town, Yukak Mullazalad Village dělat projekty sociální praxe.

Deset tisíc vysokoškoláků říká Xinjiang | Práce „Visit Huiju“ v očích vysokoškoláka-1

  Díky týmu „Visit Huiju“ Federace žen autonomního regionu se mohli obrátit na svobodné matky ve vesnici,Podnikatelky a další skupiny a zaznamenávají změny ve vesnici. Za těmito potěšujícími změnami se skrývají pozemské a dojemné příběhy, které vycházejí v sérii. Pod vedením Státní internetové informační kanceláře sponzorovala internetová informační kancelář v Sin-ťiangu a Výbor pro pedagogickou práci stranického výboru autonomní oblasti rozsáhlou online kulturní akci „Deset tisíc vysokoškolských studentů říká Xinjiang“V Číně se s námi studenti univerzity Xinjiang podělili o to, co viděli a slyšeli, v očích vysokoškoláka při práci „na návštěvě a shromáždění“ ve vesnici Mullazalad v Yucce. Asimuguli ve vesnici Wang Lu na Fakultě žurnalistiky a komunikace na univerzitě v Sin-ťiangu je svobodná matka, která zde kdysi byla chudá domácnost.

Deset tisíc vysokoškoláků říká Xinjiang | Práce „Visit Huiju“ v očích vysokoškoláka-2

  Když jsem poprvé přišel do jejího domu, první dojem, který jsem pocítil, když jsem vešel do dvora, byl jednoduchý, ale čistý. Plný života.

Deset tisíc vysokoškoláků říká Xinjiang | Práce „Visit Huiju“ v očích vysokoškoláka-3

  Více než tucet kuřat na zahradě cvrlikalo a jedlo zeleninové listy.

Deset tisíc vysokoškoláků říká Xinjiang | Práce „Visit Huiju“ v očích vysokoškoláka-4

  To byl kuřecí potěr, který jí před nedávnem poslal pracovní tým, a nyní se hodně rozrostl. Když nás viděla přijít, rychle nasbírala nejlepší hrozny, které jsme ochutnali.

Deset tisíc vysokoškoláků říká Xinjiang | Práce „Visit Huiju“ v očích vysokoškoláka-5

  „Poté, co přišel tým„ Navštivte Huiju “, lze říci, že mi dal„ nový život “. Tým mi nejen pomohl najít práci, ale také mě naučil, jak vyčistit nádvoří. „Asimuguli se usmála a řekla, že v budoucnu otevře restauraci, aby byl den úspěšnější.

Deset tisíc vysokoškoláků říká Xinjiang | Práce „Visit Huiju“ v očích vysokoškoláka-6

  Z chatu mezi členy týmu a ní jsem se dozvěděl, že po smrti jejího manžela vzala své tři děti sama. Bezmocnost života ji na chvíli ztratila odvahu čelit budoucnosti. Díky příchodu pracovního týmu se Asimuguri stala veselá a sebevědomá, plná naděje do budoucna, a to, co ji nejvíce pyšní, je, že její nejstarší dcera, stejně jako my, je také studentkou univerzity. Mezi slovy a chováním Asmuguriho tento druh radosti přesahuje slova.

Deset tisíc vysokoškoláků říká Xinjiang | Práce „Visit Huiju“ v očích vysokoškoláka-7

  U vesnice je obyčejná cukrárna,Skupina lidí každý den obklopovala dveře. Se zvědavostí jsme přistoupili k tomuto obchodu. Jakmile vstoupili do obchodu, shromáždilo se sedm nebo osm ujgurských žen v uniformních kostýmech, některé mlátily vejce, jiné vyráběly nudle a některé hněvaly vzory těsta.

Deset tisíc vysokoškoláků říká Xinjiang | Práce „Visit Huiju“ v očích vysokoškoláka-8

  Byla to rušná scéna. Na dotaz se všichni dozvěděli o výrobě pečiva od majitele obchodu Awaguli. Před dvěma lety se Awaguli zúčastnila kurzu cukrářského výcviku organizovaného pracovním týmem, který se naučil nejen své dovednosti, ale také vlastnímu obchodu.

Deset tisíc vysokoškoláků říká Xinjiang | Práce „Visit Huiju“ v očích vysokoškoláka-9

  V dnešní době, poháněná ukázkou cukrárny Awaguli, ji stále více lidí ve vesnici žádá o „obchodní zkušenosti“ a zahájí společně podnikání, aby zbohatla. Cestou jsme osobně zažili věci jako Asimuguri,Existuje mnoho dojemných příkladů Awaguliho změn a přehled práce „Navštivte Huiju“ je jasnější. Změny ve vesnici jsou působivé.

  Dotklo se nás úsilí týmu „Visit Huiju“.

  Vzdali jsme hold členům týmu a popřáli vesnici Yukak Mullazarad lepší zítřek. ★ Úvod:Aktivita „Deset tisíc vysokoškolských studentů říká Xinjiang“ je jedním z důležitých obsahů projektu Xinjiang z roku 2017 „Usilovat o dobrý projekt Netizen v Číně“. Vede ji Národní internetová informační kancelář a je spolufinancována Xinjiang Internet Information Úřad a pracovní výbor pro vzdělávání stranického výboru autonomní oblasti.

  Výzva k doporučeným webovým dílům (včetně příslušných obrázků),„Když už mluvíme o rodném městě Sin-ťiangu“, fotografie motivu pozitivní energie. Můžete poslat obrázek související s tématem akce, nebo můžete napsat text o délce nejméně 800 slov, napsat o bohatých a pohodlných domech ve svém rodném městě, zaznamenat těžkosti a přínosy inovací a podnikání studentů, sdílet příběh národní jednoty, nebo bilingvní vzdělávání, zmírňování chudoby, nebo "Nový vzhled, který přinesl pracovní tým „Navštivte Huiju“ ve vesnici, všechny nové změny ve vašem rodném městě a okolí .

 . . Vysoké školy a jednotlivci jsou zároveň vítáni k zasílání pozitivních energetických témat H5, mikrofonů, mikroanimace atd.

  Způsob podání Tianshan. com WeChat nebo e-mail [email protected] com.

  Nezapomeňte zanechat své jméno, telefonní číslo a název školy. ★ Od nynějška do 10.

září 2017 volejte na dotazy Telefon:0991-2627234.