Přírodní

Americký think tank: China Army Aviation má tisíce vrtulníků a rozsah bude rozšířen

souhrn

[Vojenská zpráva o globální síti 13. června] První čínský mírový tým pro vrtulníky udržující mír dorazil do Súdánu 11. listopadu. Čínské armádní letectvo poprvé odjelo do zahraničí, aby podniklo mezinárodní mírové mise, a přitahovalo pozornost vnějšího světa. Nadace Jamestown Foundation, americký think tank, publikovala v nejnovějším vydání China Briefing článek, který podrobně popisuje současný vývoj a budoucí trendy leteckých sil čínské armády.Podle článku China Land

Americký think tank: China Army Aviation má tisíce vrtulníků a rozsah bude rozšířen

Americký think tank: China Army Aviation má tisíce vrtulníků a rozsah bude rozšířen-0

  [Vojenská zpráva o globální síti 13. června] První čínský mírový tým pro vrtulníky udržující mír dorazil do Súdánu 11. listopadu. Čínské armádní letectvo poprvé odjelo do zahraničí, aby podniklo mezinárodní mírové mise, a přitahovalo pozornost vnějšího světa.

Americký think tank: China Army Aviation má tisíce vrtulníků a rozsah bude rozšířen-1

   Nadace Jamestown Foundation, americký think tank, publikovala v nejnovějším vydání China Briefing článek, který podrobně popisuje současný vývoj a budoucí trendy leteckých sil čínské armády. Podle článku měl čínský armádní letecký sbor původně pouze jeden armádní letecký pluk a v polovině 90.

Americký think tank: China Army Aviation má tisíce vrtulníků a rozsah bude rozšířen-2

   let se vyvinul do struktury sedmého pluku, který byl vybaven hlavně 153 vrtulníky a řadou staromódních dopravních letadel. V roce 2009 byla na základě armádního leteckého pluku původní vojenské oblasti Lan-čou zformována první armádní letecká brigáda celé armády. Za posledních 8 let bylo čínské armádní letectví ve stavu neustálého rozvoje a růstu.

Americký think tank: China Army Aviation má tisíce vrtulníků a rozsah bude rozšířen-3

  V roce 2016 vytvořila původní 41 armádní skupina nový armádní letecký pluk. Před reformou bojových sil na začátku roku 2017 se čínský armádní letecký sbor vyvinul do 12 jednotek, včetně 7 armádních leteckých brigád, 5 armádních leteckých pluků a několika výcvikových jednotek.

Americký think tank: China Army Aviation má tisíce vrtulníků a rozsah bude rozšířen-4

   Podle článku má armádní letecký pluk 4–6 leteckých brigád, každá s 12 vrtulníky; a armádní letecká brigáda má 6–8 leteckých brigád. Jak roste počet vrtulníků a pilotů, lze armádní letecký sbor rozšířit na armádní leteckou brigádu. Podle článku celkový počet stávajících vrtulníků v čínském armádním letectví překročil 1 000, z toho 135 transportních vrtulníků.

Americký think tank: China Army Aviation má tisíce vrtulníků a rozsah bude rozšířen-5

   V současné době je čínské armádní letectvo vybaveno 9 různými typy lehkých, středních a těžkých vrtulníků, které jsou vyráběny z tuzemska, dováženy nebo společně vyvíjeny Čínou a zahraničními zeměmi. Mezi nimi je 300 vrtulníků řady Mi-17 a Mi-8 vyrobených v Rusku, 255 vrtulníků Zhi-9 vyrobených v Číně, 85 vrtulníků Zhi-8 vyrobených v Číně, 53 „veverek“ vyrobených ve Francii a 8 „veverek“ vyrobeno ve Francii.

Americký think tank: China Army Aviation má tisíce vrtulníků a rozsah bude rozšířen-6

   „Little Antelope“, 15 vrtulníků „Hummingbird“ H120 vyvinutých společně Čínou a Evropou a malé množství „Black Hawk“ dováženého ze Spojených států počátkem 80.

Americký think tank: China Army Aviation má tisíce vrtulníků a rozsah bude rozšířen-7

letPočet středních vrtulníků je asi méně než 20. Kromě toho je také vybaven dvěma novými typy ozbrojených vrtulníků: Wuzhi-10 a Wuzhi-19, každý s přibližně 120. .