Internet

Jídlo je levnější, léčba a bydlení jsou o něco dražší

souhrn

Ráno 12. června oznámil Hunan Survey Team Národního statistického úřadu (dále jen „Hunan Survey Team“) v květnu situaci v oblasti spotřebitelských cen (CPI) v Hunanu. Data ukazují, že Hunanův CPI v květnu meziročně vzrostl o 1,4% a nárůst je v „éře“ již 4 měsíce po sobě. Mezi nimi vzrostla cena spotřebního zboží o 0,5% a ceny služeb

Jídlo je levnější, léčba a bydlení jsou o něco dražší

Jídlo je levnější, léčba a bydlení jsou o něco dražší-0

 Ráno 12. června oznámil Hunan Survey Team Národního statistického úřadu (dále jen „Hunan Survey Team“) v květnu situaci v oblasti spotřebitelských cen (CPI) v Hunanu. Data ukazují, že Hunanův CPI v květnu meziročně vzrostl o 1,4% a nárůst je v „éře“ již 4 měsíce po sobě. Mezi nimi vzrostla cena spotřebního zboží o 0,5% a cena položek služeb o 3.

Jídlo je levnější, léčba a bydlení jsou o něco dražší-1

 1%. V květnu mezi osmi kategoriemi komodit spotřebovaných obyvateli v květnu meziročně poklesly pouze ceny potravin, tabáku a alkoholu o 1,1%. Ze sedmi kategorií komodit s rostoucími cenami rostly nejrychleji ceny zdravotní péče meziročně s meziročním nárůstem o 6,2%, druhou byla cena bydlení, která se zvýšila o 3,4%. Ceny oděvů, dopravy a spojů, zboží denní potřeby a služeb, vzdělávání, kultury a zábavy a dalších dodávek a služeb se v různé míře zvýšily.

Jídlo je levnější, léčba a bydlení jsou o něco dražší-2

 ■ Reportér Wu Hongman, korespondent Zhang Mi, poklesly ceny masa, vajec, zeleniny a některých produktů z vodního hospodářství. Ráno 12.

Jídlo je levnější, léčba a bydlení jsou o něco dražší-3

  června teta Huang, která žije poblíž Maojiaqiao v okrese Kaifu ve městě Changsha, šla na trh se zeleninou koupit zeleninu jako obvykle. Zjistila, že od května Ceny jídel jsou zjevně mnohem levnější.

Jídlo je levnější, léčba a bydlení jsou o něco dražší-4

  „Dříve papriky stály o 4 juany více než kočka, nyní stojí jen 2 juany; stejně tak přílohy. Hrst 2 juanů, můžete si dokonce koupit papriky a přílohy za 1 juan za měsíc v deštivých dnech. „Údaje zveřejněné vyšetřovacím týmem Hunan 12.

Jídlo je levnější, léčba a bydlení jsou o něco dražší-5

  prosince ukázaly, že cena čerstvé zeleniny v provincii klesla v květnu o 9,9% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku a také poklesla o 2,4% ve srovnání s dubnem. Statistiky z Hunan Provinční ministerstvo obchodu také ukázalo, že cena provincie v květnu Počasí je dobré, teplota stoupá a v sezóně je na trhu velké množství zeleniny. Cena zeleniny v provincii nadále klesala.

Jídlo je levnější, léčba a bydlení jsou o něco dražší-6

  S výjimkou zeleniny ceny vepřového masa v provincii pokračovaly v květnu v poklesu, meziročně o 10,1%. V letošním roce cena vajec dosáhla rekordně nízkých hodnot za posledních 10 let. Ceny v květnu pokračovaly v poklesu s pokles o 6,2%.

  Podle Lei Yonga z Oddělení chovu zvířat provincie Hunan Provincial Animal Chovatelství a rybolov Bureau došlo v poslední době k trvalému oživení v severovýchodních a severočínských regionech. Jelikož je však spotřeba vepřového masa v červnu stále mimo sezónu, neexistuje žádný podstatný pozitivní faktor podporující růst cen prasat. Očekává se, že se provincie v krátkodobém horizontu hlavně stabilizuje, nebo může dojít k mírnému oživení. Zatímco ceny masa, vajec a zeleniny po celou dobu klesaly, cena dalšího „protagonisty“ tabulek obyvatel Hunanu se meziročně zvýšila o 9,7% a od dubna o 1,1%.

 Podle analýzy pracovníků trhu v Mawangdui v Čchang-še se ceny sladkovodních ryb a speciálních vodních produktů v provincii zvýšily v důsledku snížení počtu výpisů v květnu.

  Krevety, kraby a korýši jsou hojně zásobováni a celkové ceny mají sestupný trend. „Očekává se, že transakce s produkty z vodních zdrojů se v červnu zvýší a celková cena produktů z vodního hospodářství zůstane stabilní a nebude příliš kolísat. „Nájemné roste a sdílené byty se„ prodávají.

  “Když už mluvíme o nedávných zkušenostech s pronájmem, zdálo se, že vysokoškolský student Li Tao, který se letos chystá promovat, trochu odradil.

  Protože po ukončení studia chtěl zůstat a pracovat v Changsha, začal věnovat pozornost cenám nájemného v Changsha před dvěma měsíci. Nájemné domů, které jsem si přál, se však nyní zvýšilo. “Jako příklad si vezměte pokoj s jednou ložnicí a jedním obývacím pokojem, který se mi líbí v dubnu. Dům se nachází u vchodu do metra Youyi Road.

  V té době činil měsíční nájem za online nabídky 1200 juanů. Nyní se měsíční nájemné u podobných domů zvýšilo na 1600 juanů.

  „V městské oblasti Changsha je velmi oblíbený pronájem domu s jednou ložnicí a jedním obývacím pokojem. Dokud bude lepší prostředí, i když se nájem zvýší, není třeba se obávat, že by si nikdo nemohl pronajmout. Někdy se pronajímá na jeden den.

  „Zaměstnanci nového obchodního domu pro životní prostředí poblíž severní silnice Liujiachong řekli novinářům:Čím lepší dekorace, tím blíže domu k centru města a vchodu do metra, tím vyšší bude nájemné. „U těchto komunit poblíž vchodu do metra Youyi Road je průměrná cena pronájmu domu více než 2 000 juanů měsíčně a měsíční nájemné za jednu ložnici a jeden obývací pokoj je minimálně 1 600 juanů a v okolí není téměř nikdo 1 000 juanů. “Šetření reportéra zjistilo, že s nárůstem cen nájemnéhoSdílené byty se staly volbou mnoha lidí.

  V blízkosti budovy Huagong v Changsha City, zprostředkovatel bytů pro mládež, pan Zhou, novinářům řekl, že měsíční nájem sdíleného bytu je asi 700-1200 juanů. Často se převádí ze dvou nebo tří ložnic na čtyři nebo pět pokojů a je vybaven klimatizací, základním nábytkem, jako je pračka a ohřívač vody, čím větší pokoj, tím vyšší cena. Ale stále je velmi populární. Podle údajů zveřejněných průzkumným týmem Hunan 12.

  května cena bydliště v Hunanu v květnu meziročně vzrostla o 3,4% a meziměsíčně o 0,1%, čímž se umístila na druhém místě z osmi kategorií cen komodit. Link Tovární ceny průmyslových výrobců v naší provincii vzrostly v květnu o 5,6%.

  Tato zpráva, 12. června, podle dnes zveřejněných údajů týmu Hunan Survey z Národního statistického úřadu ukazuje, žeCeny průmyslových výrobců (PPI) v Hunanu v květnu meziročně vzrostly o 5,6% a meziměsíčně poklesly o 0,1%; kupní ceny průmyslových výrobců vzrostly meziročně o 6,9% a meziměsíčně poklesly o 0,4%. V květnu vzrostla cena výrobních prostředků meziročně o 7,1%, což je důležitý faktor vedoucí k růstu Hunanova PPI. Mezi nimi nejrychleji rostla cena těžebního průmyslu se zvýšením o 24,6%; následoval průmysl surovin a zpracovatelský průmysl.

 Ceny těchto dvou cen meziročně vzrostly o 12,5%, respektive 4,2%. V květnu vzrostla cena životních prostředků meziročně pouze o 1%.

  Cenový odkaz Letošní „Second Brothers“ klesají na hodnotě. Průmysl: ceny masa mohou otevřít kanál směrem dolů. Po úpravě ve druhé polovině loňského roku začaly ceny vepřového masa několik měsíců letošního roku klesat.

  Podle údajů z webové stránky platformy pro veřejné služby komerčních informací o zemědělských produktech hostované ministerstvem obchodu,Cena bílého prasete na velkoobchodním trhu se zeleninou Changsha Mawangdui 11. června letošního roku byla 16,9 juanů / kg, což je pokles o 27,5% od prvního dne po jarním festivalu (3. února) a pokles o 35,5% ve srovnání se stejným obdobím období loňského roku.

  Splnily ceny vepřového masa opět sestupný kanál vepřového cyklu? V letošním roce cena masa několik měsíců klesala s meziročním poklesem o více než 30%. 12.

  června navštívil reportér několik trhů se zeleninou a supermarketů v Changsha a našelV současné době se maloobchodní cena vepřového masa na trhu pohybuje zhruba v rozmezí 10–15 juanů / jin. Ve srovnání se začátkem února maloobchodní cena masa poklesla asi o 15% na 35%.

  Podle údajů z webové stránky platformy pro veřejné služby pro podnikání v zemědělství na ministerstvu obchodu, 11. června, byl počet bílých prasat na zeleninovém trhu Mawangdui v Changsha (nyní přesunut na trh Huangxinghaijixing International Agricultural Products Logistics Park Market) bylo 16. 9 juanů / kg, ve srovnání s cenou první den po jarním festivalu v tomto roce (3. února), pokles o 27,5%; ve srovnání s 11.

  červnem loňského roku pokles cen dosáhl 35,5%. Ze souboru grafů cenové analýzy vytvořených na webových stránkách je patrné, že od ledna do května tohoto roku velkoobchodní cena bílých pruhovaných prasat na výše uvedených trzích v zásadě vykazovala trend poklesu.

  „Proč je cena masa letos o tolik nižší než loni?„Když už mluvíme o letošní ceně masa, majitel restaurace Qiu vyjádřil své pochybnosti, ale také ukázal trochu štěstí, protože ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jeho náklady na nákup vepřového masa letos výrazně snížily.

  Z tohoto důvodu, speciálně přidal maso k pokrmům z vepřového masa v naději, že přinese více opakujících se zákazníků. Prodejce vepřového masa pan Wang řekl:Prodává vepřové maso více než deset let. Během tohoto období, bez ohledu na to, jak se změní cena vepřového masa, jsou zisky jejich prodejců téměř stejné, protože kupní cena je levná a prodej je také levný a kupní cena je vysoká a prodej drahý. Někteří prodejci vepřového masa však uvedli, že upřednostňují klesající ceny masa před růstem cen masa, protože spotřebitelé s větší pravděpodobností přijmou skutečnost, že ceny při nákupu věcí klesají.

 Když už mluvíme o prasečím cyklu, Sun Shuangsheng, tajemník představenstva společnosti Tang Renshen, v rozhovoru uvedl, že jednoduchým bodem je, že se změnila nabídka a poptávka na trhu. Strana poptávky byla relativně stabilní, zatímco strana nabídky náchylná k zásadním změnám. Podle jeho názoru podíl velkoobjemového zemědělství na celém trhu stále není vysoký a maloobjemové zemědělství čelí nedostatku přesných informací o trhu. Ve výsledku se stal výrazným fenomén rychlého doplňování vysokých cen a koncentrovaného odchodu z nízkých cen.

  To je také hlavním důvodem velkých výkyvů domácích cen prasat. Jak se vypořádat s „prasečím cyklem“, Sun Shuangsheng věří, že je třeba podporovat velké zemědělce, aby snížili riziko drobného maloobchodu, a trh může vytvářet relativně stabilní nabídku. „Celkový trend by měl klesat.

 “ Sun Shuangsheng předpovídal, že podle zákona o chovu prasat za tři roky letošní rok skutečně dosáhl období cenového poklesu. Podle zpráv měla loňská vysoká cena živých prasat nejdelší dobu chodu za poslední roky a cena také v posledních letech dosáhla nového maxima.

  Rovněž loňský poměr mezi prasaty a potravinami dosáhl historického maxima. To zemědělcům přináší vysoké zisky.

  „Zejména v první polovině roku 2016.

 “ Relevantní údaje ukazují, že od ledna do května loňského roku velkoobchodní cena bílých pruhovaných prasat na trhu se zeleninou Mawangdui ve městě Changsha nadále rostla.

  Po červnu začala klesat.

až kolem Nového roku začaly ceny růst. ■ Reportér Hu Rui, stážista Yang Yuxu Meng.