Internet

Po úspěšném IPO Bank of Qingdao zavede Shandong první banku kótovanou na akcie A.

souhrn

Po úspěšném IPO Bank of Qingdao, Shandong zavede první banku kótovanou na burze A | Zdroj zpráv: Qingdao Capital Circle Podle Qingdao Capital Circle, známé místní městské obchodní banky v Qingdao a hongkonské společnosti kótované na burze - Bank of Qingdao Co., Ltd. (dále jen „Bank of Qingdao“), první aplikace pro zápis A-share (IPO) byla úspěšně schválena 28. srpna,Stal se tak nástupcem roku 2018

Po úspěšném IPO Bank of Qingdao zavede Shandong první banku kótovanou na akcie A.

Po úspěšném IPO Bank of Qingdao zavede Shandong první banku kótovanou na akcie A.-0

 Po úspěšném IPO Bank of Qingdao, Shandong zavede první banku kótovanou na burze A | Zdroj zpráv: Qingdao Capital Circle Podle Qingdao Capital Circle, známé místní městské obchodní banky v Qingdao a hongkonské společnosti kótované na burze - Bank of Qingdao Co. , Ltd. (dále jen „Bank of Qingdao“), první aplikace pro zápis A-share (IPO) byla úspěšně schválena 28.

Po úspěšném IPO Bank of Qingdao zavede Shandong první banku kótovanou na akcie A.-1

  srpna,V důsledku toho se stala druhou společností v jurisdikci Qingdao po Hairong Cold Chain v roce 2018 a očekává se, že Qingdao také zavede 30.

Po úspěšném IPO Bank of Qingdao zavede Shandong první banku kótovanou na akcie A.-2

  kótovanou společnost s podílem A. Podle údajů má banka Qingdao sídlo v okrese Laoshan, Qingdao.

Po úspěšném IPO Bank of Qingdao zavede Shandong první banku kótovanou na akcie A.-3

  Byla založena v listopadu 1996 a vznikla sloučením 21 městských úvěrových družstev v Qingdao. Po 20 letech vývoje, k 30.

Po úspěšném IPO Bank of Qingdao zavede Shandong první banku kótovanou na akcie A.-4

  červnu 2017,Bank of Qingdao je městská komerční banka s největšími aktivy v provincii Šan-tung. Celková aktiva jsou 281 976 miliard juanů, celkové půjčky a zálohy 94,509 miliardy juanů, zůstatek vkladu je 157 297 miliard juanů a čistá aktiva 18 188 miliard juanů; čistý zisk od ledna do června 2017 je 1,279 miliardy juanů.

Po úspěšném IPO Bank of Qingdao zavede Shandong první banku kótovanou na akcie A.-5

  Mezi nimi je poměr kapitálové přiměřenosti, poměr kapitálové přiměřenosti Tier 1 a základní poměr kapitálové přiměřenosti Tier 1 13. 67%, 10,17% a 10,16%, poměr nesplácených úvěrů a poměr pokrytí rezervami byl 1,69% a 152,17%.

Po úspěšném IPO Bank of Qingdao zavede Shandong první banku kótovanou na akcie A.-6

  Stojí za zmínku, že již v prosinci 2015 se Bank of Qingdao úspěšně zapsala na burzu v Hongkongu a stala se první bankou kótovanou na hlavní desce v Shandongu.

Po úspěšném IPO Bank of Qingdao zavede Shandong první banku kótovanou na akcie A.-7

  Jen o rok později, v prosinci 2016, banka Qingdao formálně předložila svůj prospekt Čínské regulační komisi pro cenné papíry. Má v úmyslu požádat o kótování na burze v Shenzhenu a oficiálně oznámila svůj záměr vrátit se k akciím A a zahájit proces kótování „A + H“. Během období čekání banka Qingdao jednou pozastavila kontrolu kvůli změně zástupce sponzora, ale poté rychle obnovila kontrolu žádosti o zařazení na seznam, což naznačuje, že bude i nadále podporovat vydávání akcií A a práci související se seznamem podle plánu .

  Prospekt ukazuje, že banka Qingdao hodlá tentokrát vydat ne více než 1 miliardu akcií. Po emise netvoří více než 19,77% celkového kapitálu. Sponzorem jsou cenné papíry CITIC. Po odečtení nákladů na emise budou výnosy společnosti z emise použity k obohacení základního kapitálu banky Tier 1 a zvýšení kapitálu poměr přiměřenosti.

  Ačkoli Bank of Qingdao v současné době nemá žádné rozhodující akcionáře a skutečné kontrolory, z pohledu akcionářské struktury, s výjimkou akcionáře H-share Sao Paulo Bank,Zbývajícími hlavními akcionáři Bank of Qingdao jsou všechny tuzemské akcie, zejména akcionáři skupiny „Haier Group“, které jsou obzvlášť poutavé. Kapitálový kruh Qingdao poznamenal, že kromě největšího domácího akcionáře Guoxin Industrial, 9 přidružených společností (Haier Investment, Haier Air-Conditioning Electronics, Qingdao Haier, Haier Mold, Haier Tooling,Haier Robotics, Haier Insurance Agency, Haier Air Conditioner, Haier Special Electric Freezer) drží celkem 20,01% akcií Bank of Qingdao.

  Je třeba poznamenat, že od prvního nečekaně „pozastaveného“ prvního zasedání Rurální obchodní banky Qingdao v červenci 2018 se Bank of Qingdao, která setkání tentokrát úspěšně prošla, blížila k tomu, aby se stala první bankou kótovanou na burze A v Shandongu. Zřeknutí se odpovědnosti: Obsah komplexně poskytovaný společností Wemedia je odvozen od společnosti Wemedia a autorská práva patří původnímu autorovi.

  Kontaktujte prosím původního autora a získejte povolení k opětovnému tisku. Názory článku představují pouze autora, nikoli pozici Siny. Pokud obsah zahrnuje investiční poradenství, slouží pouze pro informaci, nikoli jako investiční základ.

Investice jsou riskantní, proto buďte při vstupu na trh opatrní. Editor:Populární doporučení Yang Qun Odložte veřejný účet Sina Finance na vysílání nejnovějších finančních informací a videí 24 hodin denně a další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód a sledujte jej (sinafinance).