Fyzický

Likvidita „vítejte na zkoušce“ v červnu, bezstarostné instituce, které využijí postupné obchodní příležitosti na trhu s dluhopisy

souhrn

I když je na finančním trhu na konci května vzácné, že na konci května dochází k uvolňování likvidity déle než týden, jak se ke konci června blíží zkouška bankovní MPA (Macro Prudential Assessment System), instituce stále fungují opatrně. Začátkem června Li Qilin, výkonný ředitel společnosti Lianxun Securities, v rozhovoru s reportérem z 21. století Business Herald uvedl, že z dlouhodobého hlediskaRelaxace je jen dočasné znamení,

Likvidita „vítejte na zkoušce“ v červnu, bezstarostné instituce, které využijí postupné obchodní příležitosti na trhu s dluhopisy

Likvidita „vítejte na zkoušce“ v červnu, bezstarostné instituce, které využijí postupné obchodní příležitosti na trhu s dluhopisy-0

 Herald Business 21. století Ačkoli finanční trh na konci května jen zřídka zažil více než týden volné likvidity, jak se ke konci června blíží zkouška banky MPA (Macro Prudential Assessment System), instituce stále fungují opatrně. Začátkem června řekl Li Qilin, výkonný ředitel společnosti Lianxun Securities, v rozhovoru s reportérem z 21.

Likvidita „vítejte na zkoušce“ v červnu, bezstarostné instituce, které využijí postupné obchodní příležitosti na trhu s dluhopisy-1

  století Business Herald:Z dlouhodobého hlediska je uvolnění pouze dočasným zdáním a rostoucí úroková sazba dlouhodobých fondů již byla zohledněna. S příchodem června budou faktory přispívající ke krátkodobému uvolňování oslabovat a úroková sazba krátkodobých fondů může růst. Z dlouhodobého hlediska byla v zásadě stanovena politika měnové správy centrální banky „ani uvolněná, ani omezená“ a některé instituce se domnívají, že trh s dluhopisy přinesl příležitosti.

Likvidita „vítejte na zkoušce“ v červnu, bezstarostné instituce, které využijí postupné obchodní příležitosti na trhu s dluhopisy-2

 "Z krátkodobého hlediska není měnová politika hlavním faktorem ovlivňujícím trh. Nyní hlavní faktor ovlivňující trh spočívá ve hře regulace a základních principů. Ze základního hlediska, pokud ekonomické fundamenty ve třetím čtvrtletí poklesnou a později, pak institucionální Alokační a obchodní poptávka po dluhopisech výrazně vzroste.

Likvidita „vítejte na zkoušce“ v červnu, bezstarostné instituce, které využijí postupné obchodní příležitosti na trhu s dluhopisy-3

  “Li Qilin věří.

Likvidita „vítejte na zkoušce“ v červnu, bezstarostné instituce, které využijí postupné obchodní příležitosti na trhu s dluhopisy-4

  Od rozhodujícího června minulého týdneCentrální banka prováděla časté pohyby ve vydávání měn na otevřeném trhu. Od května operace centrální banky vykazují charakteristiky „zmenšování silných stránek a snižování slabých stránek“ a frekvence a objem 7denních operací zpětného odkupu se výrazně zvýšily.

Likvidita „vítejte na zkoušce“ v červnu, bezstarostné instituce, které využijí postupné obchodní příležitosti na trhu s dluhopisy-5

  Do června se centrální reverzní repo operace nadále zvyšovaly a 28denní reverzní repo operace byly znovu spuštěny 5. června. Jedná se o restart 28denního reverzního repa, který byl pozastaven od 11.

Likvidita „vítejte na zkoušce“ v červnu, bezstarostné instituce, které využijí postupné obchodní příležitosti na trhu s dluhopisy-6

  května. Nejen to, že 6. června následujícího roku centrální banka spustila 498 miliard MLF, 151 miliard MLF vypršelo v ten den a dalších 60 miliard juanů s reverzní splatností zpětného odkupu, jednodenní čistá investice 287 miliard juanů.

Likvidita „vítejte na zkoušce“ v červnu, bezstarostné instituce, které využijí postupné obchodní příležitosti na trhu s dluhopisy-7

  Díky rozsáhlým investicím se trh stal aktivním, ale institucionálnější zdroje uvedly, že rozsáhlé investice centrální banky se zaměřují hlavně na zajištění splatnosti likvidity a krátkodobá měnová politika zůstává stejná. „Celkově jde o operaci MLF centrální banky spíše o posílení výhledových pokynů, uvolnění signálů stabilní likvidity a doplnění mezery v základní měně; objemově i cenově však jde spíše o„ snižování špiček a plnění údolí “spíše než„ Pusťte vodu. ““ poukázal v nedávné zprávě výzkumný tým CICC s pevným příjmem. Ze zpětné vazby trhu,Krátkodobá likvidita od května pokračovala v uvolňující situaci, jednodenní úroková sazba rostla relativně pomalu a sentiment fondu byl klidný.

  Li Qilin uvedl: „Hlavním důvodem pro uvolnění likvidity na krátkodobém trhu je na jedné straně nadměrné obnovování MLF centrální bankou a opětovné zahájení krátkodobého čistého uvolňování OMO, což na trh vnáší určité množství likvidity nouzově. Na druhé straně banky mají svá vlastní aktiva.

  fondy,Pod tlakem regulačních opatření proti mezibankovní arbitráži a volnoběhu fondů banky vykoupily část veřejné nabídky přizpůsobených fondů a sbírek správy aktiv. Proto má banka v rukou dluhu určité množství likvidity před jeho vypršením. „Li Qilin rovněž poukázal na to, že rezervní likvidita bank a nebankovních finančních institucí rovněž poskytuje podmínky pro současnou volnou likviditu. „Všechny banky postupují, aby se připravily na likviditu a snížily objem nákupů aktiv.

  Ve svých rukou mají přebytečné krátkodobé pozice a skutečně mají dostatek krátkodobých finančních prostředků pro externí přenos.

 “ Jak však vyplývá z hodnocení MPA na konec června se blíží, trh Je také čím dál opatrnější ohledně likvidity. Někteří obchodníci s penězi řekli v rozhovoru s reportérem z 21.

  století Business Herald 12. června,„Po skončení června si můžete být na chvíli jisti. “ Soudě podle šanghajské nabídky mezibankovních nabídek (Shibor) se 1měsíční odrůdová sazba Shibor od 16. května zvýšila na 18 po sobě jdoucích obchodních dnů a od 2.

  června The průměrný denní vzestupný trend přesahuje 8BP a nedávné úrokové sazby 7denních a dokonce i 1letých odrůd si udržely vzestupný trend, což ztěžuje eliminaci tlaku financování mezi sezónami. Institucionální „dluhopisový trh“ hledající příležitosti Na „Globálním finančním fóru Tsinghua Wudaokou“, které se konalo ve dnech 3.

  až 4. června, viceguvernér Čínské lidové banky Chen Yulu ve svém projevu na fóru zopakoval orientaci čínské měnové politiky. Chen Yulu uvedl, že bude provedena obezřetná a neutrální měnová politika za účelem úpravy měnové brány a udržení základní stability likvidity.

 Mělo by se usilovat o to, aby měna nebyla ani uvolněná, ani napjatá, odvedla dobrou práci při řízení celkové poptávky ve strukturální reformě na straně nabídky a vytvořila neutrální a umírněné měnové a finanční prostředí pro strukturální reformu. „Ani uvolněný, ani těsný“ není na nějakou dobu interpretován jako základní orientace čínské měnové politiky. „Ať už to není uvolněné, nebo nejen těsně vyvážené, odráží to postoj orgánu dozoru.

 Jde o pomalé utahování regulačních lan, aniž by to vážně ovlivnilo trh, a prodloužení cyklu s časovým prostorem. „Analytik velké makléřské společnosti 12.

  června řekl reportérovi Business Herald 21.

  století, že je přesvědčen, že dlouhodobá měnová politika je stále přísná. Mnoho institucionálních údajů je však ohledně měnové politiky optimistických. “Z regulatorního hlediska, pokud se regulační faktory v pozdějším období zmírní, základní fundamenty rovněž poklesnou.

  V tomto případě se měnová politika alespoň nestrhne. Střednědobá a dlouhodobá měnová politika bude s největší pravděpodobností stabilní a bude není příliš těsný. Udržujte trh.

  Likvidita je stabilní a vyvážená a může se dokonce uvolnit. „Li Qilin to řekl reportérovi Business Herald 21. století.

 Výzkumný tým CICC s pevným výnosem rovněž poukázal na to: „Vzhledem k tomu, že řada regulačních dokumentů CBRC je přísnější a má dalekosáhlý dopad na rozvahy komerčních bank, aby se zabránilo extrémním dopadům způsobeným stohováním politiky, měnová politika nebude bude dále zpřísňována, ale vstoupí do stavu „bez uvolnění nebo těsnosti“ a koordinace a snižování páky také oslabí její negativní dopady na trh.

 „Za situace, kdy je měnová politika v zásadě určena, se někteří účastníci trhu domnívají, že trh s dluhopisy přinesl příležitost. Výzkumný tým CICC s pevným výnosem uvedl:„ Vzhledem k tomu, že měnová politika omezuje vrchol a naplňuje údolí, finanční instituce se také aktivně připravují na červnové mezisezónní fondy, neočekáváme, že by v červnu byly fondy příliš napjaté nebo lepší než obavy trhu.

 „Tým i nadále poukazoval na to, že výnosy dluhopisů a mezibankovních depozitních certifikátů zmírnily obavy o kapitál a omezily průlomovou dynamiku. Bezpečnostní rozpětí 3,7% u desetiletých státních dluhopisů a 5% u akciových bank Mezibankovní vklad AAA3M certifikáty jsou v blízké budoucnosti relativně jisté. Proto je míra bezpečnosti v blízké budoucnosti relativně jistá. , Současný bod návratu má určitou přitažlivost a hodnotu konfigurace, včetně mezibankovních depozitních certifikátů.

 V procesu vrcholování výnosů je lepší čas na konfiguraci, jistota převzetí kupónů bude silnější a připravují se také stupňovité obchodní příležitosti.

.