Stipendium

Shaoguan úspěšně odhalil řadu případů provinčních gangových telekomunikačních podvodů

souhrn

V poslední době se silnou podporou provinčních a obecních orgánů veřejné bezpečnosti, Úřadu veřejné bezpečnosti v okrese Shixing, město Shaoguan úspěšně prolomilo 19 případů telekomunikačních podvodů, zatklo 3 podezřelé a zabavilo více než 300 000 odcizených peněz. je asi 4 miliony. Společným úsilím mnoha stran policie úspěšně zmrazila více než 2 miliony ukradených finančních prostředků. V dubnu se často vyskytovaly případy elektrických podvodů. V dubnu 2017Shaoguan

Shaoguan úspěšně odhalil řadu případů provinčních gangových telekomunikačních podvodů

Shaoguan úspěšně odhalil řadu případů provinčních gangových telekomunikačních podvodů-0

  V poslední době se silnou podporou provinčních a obecních orgánů veřejné bezpečnosti, Úřadu veřejné bezpečnosti v okrese Shixing, město Shaoguan úspěšně prolomilo 19 případů telekomunikačních podvodů, zatklo 3 podezřelé a zabavilo více než 300 000 odcizených peněz. je asi 4 miliony. Společným úsilím mnoha stran policie úspěšně zmrazila více než 2 miliony ukradených finančních prostředků.

Shaoguan úspěšně odhalil řadu případů provinčních gangových telekomunikačních podvodů-1

   V dubnu se často vyskytovaly případy elektrických podvodů. V dubnu 2017Ve městě Shaoguan bylo mnoho případů telekomunikačních podvodů vydávaných za úředníky veřejné bezpečnosti a zaměstnance sociálního zabezpečení. 6. dubna obdržel úřad veřejné bezpečnosti v okrese Shixing zprávu od veřejnosti, že byl podvodně podveden ostatními za více než 10 000 juanů telefonicky v podobě nelegálního praní špinavých peněz.

Shaoguan úspěšně odhalil řadu případů provinčních gangových telekomunikačních podvodů-2

   Policejní situace v oblasti telekomunikačních podvodů rychle kolovala a provinční odbor veřejné bezpečnosti se o situaci rychle dozvěděl a okamžitě zorganizoval městské a krajské orgány veřejné bezpečnosti, aby provedly společný tříúrovňový výzkum a rozsudek. Podle zjištění studie se osoba zapojená do případu nacházela v Guiyang v Guizhou. Úřad veřejné bezpečnosti okresu Shixing řídil vyšetřování kolem cíle a okamžitě zřídil pracovní skupinu, která organizuje personál, aby co nejdříve spěchal do města Guiyang, aby sledoval trajektorii podezřelého a nakonec určil totožnost a cíl podezřelého. Právě když se policie pracovní skupiny připravovala na uzavření sítě, mazaný podezřelý se náhle přesunul do města Zunyi, aby pokračoval ve svém zločinu.

Shaoguan úspěšně odhalil řadu případů provinčních gangových telekomunikačních podvodů-3

  Více než 4 miliony byly během jednoho měsíce převezeny do zahraničí.

Shaoguan úspěšně odhalil řadu případů provinčních gangových telekomunikačních podvodů-4

   11. dubna policie vypátrala podezřelého do více než 200 kilometrů vzdáleného města Zunyi. Když podezřelý pokračoval ve spáchání trestného činu, speciální policie a policie v Guizhou čekali v hotelu, kde podezřelý pobýval.

Shaoguan úspěšně odhalil řadu případů provinčních gangových telekomunikačních podvodů-5

   Do 3 hodin ráno následujícího dne, kdy nastal správný čas, se policie jedním zásahem vloupala do pokoje pro hosty. Na místě byli nalezeni dva muži s panickým výrazem. Zabavili jsme více než 20 bankovních karet, více než 300 000 juanů v hotovosti a spoustu věcí, které se týkaly případu, jako jsou mobilní telefony, knihy knih a počítače.

Shaoguan úspěšně odhalil řadu případů provinčních gangových telekomunikačních podvodů-6

   Tváří v tvář policejnímu výslechu oba muži zaváhali a přestali mluvit. Policie je poté odvezla k výslechu. Po výslechu zločinec podezřelý Gao (muž, 36 let, z Taoyuan, Tchaj-wan) a Chen (muž, 21 let, z Tchaj-pej, Tchaj-wan), se přiznali k trestnému činu převodu podvodných finančních prostředků do zahraničí.

  Objevil se zločinecký gang, který se dopustil telekomunikačních podvodů vydáním se za zákon státního zástupce. Podle jejich přiznání oba vstoupili z Macaa v březnu tohoto roku, dostali pokyny od „domova“ prostřednictvím sociálního softwaru a spáchali trestné činy v Dongguan, Guangdong, Hezhou, Guangxi, Guilin, Guangxi, Guiyang, Guizhou, a město Zunyi. Podle neúplných statistik gang vzal za poslední měsíc více než 4 miliony juanů a postupně se přestěhoval do zámoří. Nákup a prodej karet vede k nelegálnímu zisku 80 000 juanů.

   Odkud tedy podezřelí z trestné činnosti pocházeli z tolika bankovních karet používaných k výběru a převodu? Policie pracovní skupiny pokračovala v kopání a rozšiřování linie, počínaje zdrojem kriminální bankovní karty, kterou držel výběr, a po cestě identifikovala dalšího podezřelého Wanga (muž, 32 let, ze Suzhou, Anhui ) v řadě případů podvodu. 30.

   dubna policie pracovní skupiny úspěšně zatkla Wang v Xi'anu a zabavila velké množství bankovních karet prostřednictvím velkého počtu průzkumů, rozsudků a návštěv. Po výslechu se Wang zpočátku bránil všemi možnými způsoby, ale tváří v tvář velkému množství důkazů nakonec připustil kriminální fakt přijetí příkazu „Shangjia“ prostřednictvím určitého sociálního softwaru k distribuci a zasílání bankovních karet. Podle přiznání podezřelého WangaTouto metodou nákupu a prodeje karet dosáhlo nelegálního zisku přibližně 80 000 RMB. V současné době byli podezřelí Gao a Chen schváleni k zatčení 20.

května pro podezření z podvodu a Wang byl zatčen 7. června kvůli podezření z podvodu. (Upraveno Xuehua Ren a Yong Zhang: Xiaojia).