Zdraví

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení

souhrn

Zatímco společnosti kótované na burze, jejichž hlavním předmětem podnikání je oděv, usilují o přeshraniční transformaci, společnost Jiangsu Hongdou Industrial Co., Ltd. (dále jen „akcie Hongdou“) se rozhodla zbavit se svého podnikání v oblasti nemovitostí. Reportér z Beijing Business Daily poznamenal, že obchod s nemovitostmi má v současné době důležitou pozici ve fungování akcií Hongdou a výnosy také tvoří téměř polovinu akcií Hongdou.Ale kvůli investicím do nemovitostí

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení-0

 Zatímco společnosti kótované na burze, jejichž hlavním předmětem podnikání je oděv, usilují o přeshraniční transformaci, společnost Jiangsu Hongdou Industrial Co.

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení-1

 , Ltd. (dále jen „akcie Hongdou“) se rozhodla zbavit se svého podnikání v oblasti nemovitostí. Reportér z Beijing Business Daily poznamenal, že obchod s nemovitostmi má v současné době důležitou pozici ve fungování akcií Hongdou a výnosy také tvoří téměř polovinu akcií Hongdou.

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení-2

 Kvůli vysokému investičnímu tlaku a vysokým nákladům na financování a rizikům v realitním sektoru se však akcie Hongdou musely znovu zaměřit na hlavní předmět podnikání. Prodej nemovitostí za 820 milionů RMB Dne 5. června vydaly akcie Hongdou oznámení, že byly dokončeny postupy registrace podniků pro změnu akcionářů, kteří převedli 60% akcií Hongdou Real Estate na Hongdou Group za 820 milionů RMB . V tomto okamžiku akcie Hongdou již přímo ani nepřímo nedrží akcie společnosti Hongdou Real Estate.

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení-3

  Po dokončení transakce změní akcie Hongdou dřívější duální hlavní činnost „nemovitosti + textil“ na jediný obchodní model s oděvním průmyslem.

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení-4

  jako jádro. Stojí za zmínku, že realitní obchod byl vždy zodpovědný za výnosy z akcií Hongdou. Již v roce 2010Z příjmů 2,139 miliardy juanů v Hongdou činil obchod s nemovitostmi 55,82% z 1,194 miliardy juanů. Obchod s nemovitostmi v posledních letech nezaznamenal velké výkyvy v celkových výnosech akcií Hongdou.

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení-5

  Výroční zpráva společnosti Hongdou za rok 2016 ukazuje, že její tržby činily 3 041 miliard juanů, z toho tržby v oblasti nemovitostí činily 1,59 miliardy juanů a tržby v oblasti oděvů 13. 4,1 miliardy juanů. Podle údajů finanční zprávy za roky 2014 až 2016 činil čistý zisk Hongdou Real Estate 14,22 milionu juanů, 2,408 milionu juanů a 38,47 milionu juanů.

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení-6

  Skutečný čistý zisk z minulého roku představoval 30% z celkového zisku Hongdou akcie. V pomalém tržním prostředí kótované společnosti prodávaly nemovitosti za účelem přežití, ale existují i ​​nekótované společnosti kótované na burze, které se svého realitního podnikání postupně zbavily. Statistiky ukazují, že od letošního roku více než 20 společností kótovaných na burze v nerealitním průmyslu oznámilo svůj odchod z realitního průmyslu.

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení-7

  Vysoký investiční tlak, vysoká rizika a vysoké finanční náklady v realitním sektoru jsou jedním z důležitých důvodů, proč tyto společnosti přeorientovaly svoji pozornost na své hlavní podnikání. Pokud jde o účel a význam tohoto odprodeje nemovitostí,Reportér z Pekingského obchodního deníku kontaktoval akcie Hongdou a zaslal dopis s rozhovorem, ale v době tisku nebyla obdržena žádná odpověď.

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení-8

  Zisk krávy stáhl dolů akcie Hongdou, aby se tentokrát zbavil obchodů s nemovitostmi, Šanghajská burza cenných papírů vydala dotazovací dopis, v němž požadovala, aby akcie Hongdou vysvětlovaly racionálnost odprodeje obchodů s nemovitostmi od společnosti kótované na burze. Akcie Hongdou uvedly, že duální hlavní obchodní rozvoj společnosti je nevyhnutelný “Reportér z Beijing Business Daily se dozvěděl, že hlavní činností společnosti Hongdou byla původně výroba a prodej pánského oblečení.

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení-9

  V roce 2003 se Hongdou za účelem získání většího zisku rozhodl vstoupit do oblasti nemovitostí.

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení-10

  Od té doby společnost vytvořila „skutečný realitní + oděvní "double" Rozvoj hlavního podnikání. Akcie Hongdou věří, že z hlediska provozního efektu Hongdou Real Estate,Výnosy, čistý zisk a stupnice aktiv kótovaných společností dosáhly významného růstu.

Stahování nemovitostí Hongdou akcií proti trhu a návrat k oblečení-11

  Tyto dva typy podniků však mají nevýhody slabé synergie a velkých rozdílů v obchodní filozofii. Rozvoj obou typů podnikání vyžaduje velkou část kapitálové podpory; provozní filozofií obchodu s oděvy je mírný dluh a stabilní provoz.

  Na konci roku 2016 činil poměr aktiv a pasiv mateřské společnosti Hongdou pouze 20. 38%; zatímco realitní průmysl je vysoce zadlužený a vysoce dluhový obchodní model.

  Na konci roku 2016 činil poměr aktiv a pasiv cílové společnosti až 87,44%. Akcie Hongdou uvedly, že po dokončení transakce se poměr aktiv a pasiv společnosti ke konci roku 2016 sníží z 54,58% na 20,11%, aby se snížil tlak na likviditu a snížila operační rizika společnosti. Akcie Hongdou to také uvedlyFungování duálních hlavních podniků rozptyluje zdroje a nemůže tvořit společnou sílu pro rozvoj podnikání. Jako příklad si akcie Hongdou vzaly půjčky.

  Na konci roku 2016 dosáhl zůstatek půjček od kótované společnosti podle podkladového aktiva 677 milionů juanů, což diverzifikovalo kapitál kótované společnosti a bylo obtížné vytvořit synergii s obchodem s oděvy. , nepřímo omezující rozvoj obchodu s oděvy. Kromě toho je ziskovost realitního obchodu slabší než ziskovosti. Je to také jeden z důvodů, proč se akcie Hongdou zbavily svých nemovitostních aktiv.

  Min Guangya, hlavní konzultant společnosti Guangzhou Lanao Retail Consulting a odborník na oděvní marketing, uvedl, že oděvní průmysl a realitní průmysl jsou dvě zcela nesouvisející odvětví a jejich požadavky na finanční prostředky, talenty, obchodní prostředí a dokonce i obchodní modely jsou zcela odlišné. Jako dlouho zavedená oděvní společnost HongdouVíce zkušeností je v samotném oděvním průmyslu. Kvůli vysokému riziku obchodů s nemovitostmi byla také snížena výkonnost akcií Hongdou.

  Finanční zpráva za rok 2015 ukázala, že provozní zisk společnosti v tomto období činil 2,651 miliardy juanů, což představuje meziroční pokles o 6,73%.

  Mezi nimi příjmy z podnikání v oblasti oděvů pro muže činily 1,137 miliardy juanů, což je meziroční nárůst o 16,16%, a příjmy z podnikání v oblasti nemovitostí činily 1,413 miliardy juanů, což je meziroční pokles o 15.

 91%. Nepředvídatelné před návratem k hlavnímu podnikání Po vyčlenění realitního obchodu se tentokrát akcie Hongdou vrátí do oděvního průmyslu z původního dvojího hlavního oboru „realitní + oděvní“.

  Tváří v tvář stále obtížnějšímu maloobchodnímu prostředí a intenzivnější konkurenci na čínském trhu s oděvy však budoucí vývoj hongdouovského oděvního průmyslu stále vyžaduje velký otazník. Trh s nasyceným oblečením, tvrdá konkurence a klesající tok zákazníků v nákupních centrech způsobují, že budoucnost akcií Hongdou je znepokojující.

  V dnešní tvrdé konkurenci je pro společnost Hongdou příliš pozdě na to, aby rozvinula svůj obchod s oděvy. Hongdou sdílí svůj obchod. , Také zaostává za oděvními společnostmi, které se zaměřují na pánské oblečení.

  Podle finanční zprávy za první čtvrtletí o akcií HongdouK 31. březnu činily tržby společnosti Hongdou Industrial 573 milionů juanů, což představuje meziroční nárůst o 16,81%; čistý zisk činil pouze 30 milionů juanů. Značka pánských oděvů Hodo je stále hlavním zdrojem tržeb pro oděvní průmysl Hongdou Industrial, přičemž tržby v obchodech offline přispívají 84,22%.

  K 31. březnu činil celkový počet obchodů Hodo pouze 912, z toho 80 přímo provozovaných obchodů a 832 přidružených franšízových obchodů.

 Cheng Weixiong, vedoucí pozorovatel v oděvním průmyslu a generální ředitel společnosti Shanghai Liangqi Brand Management Co. , Ltd. , uvedl, že akcie Hongdou chtějí rozvíjet jak oděvní, tak realitní podnikání, což z hlediska udržitelného rozvoje není možné.

  Trh s oděvy je velmi žádaný a konkurence je také větší. V současné době trh s domácím pánským oblečením rychle roste a někteří nadále bojují. Bez ohledu na zisky a ztráty výkonu bude vývojová cesta transformace a přizpůsobení společností pro pánské oděvy pokračovat a struktura průmyslu se bude dále odlišovat. Je normální, že akcie Hongdou opustí nemovitosti a vrátí se k hlavnímu podnikání.

  tváří v tvář společnostem vyrábějícím pánské oděvy, které se vyvinuly dříve než akcie Hongdou, bude těžké překonat akcie Hongdou.

Pekingský komerční denní reportér Sun Qixiang Lin Shan.