Bankovní

Soutěžíte s F35? Zahraniční média uvedla, že Airbus chce postavit novou generaci evropských stíhaček

souhrn

Datová mapa [Vojenská zpráva o globální síti 13. června] Podle zprávy ruské satelitní sítě z 12. června online magazín „European Observer“ (EUobserver) v pondělí oznámil, že francouzská evropská skupina pro výrobu letadel Airbus (Airbus) je připravena vyrábět novou generaci evropských stíhaček. „Evropský pozorovatel“ uvedl Airbus jako odpovědného za vojenské projekty

Soutěžíte s F35? Zahraniční média uvedla, že Airbus chce postavit novou generaci evropských stíhaček

Soutěžíte s F35? Zahraniční média uvedla, že Airbus chce postavit novou generaci evropských stíhaček-0

  Datová mapa [Vojenská zpráva o globální síti 13. června] Podle zprávy ruské satelitní sítě z 12. června online magazín „European Observer“ (EUobserver) v pondělí oznámil, že francouzská evropská skupina pro výrobu letadel Airbus (Airbus) je připravena vyrábět novou generaci evropských stíhaček.

Soutěžíte s F35? Zahraniční média uvedla, že Airbus chce postavit novou generaci evropských stíhaček-1

   „Evropský pozorovatel“ citoval Fernanda Alonsa, šéfa vojenských projektů Airbusu, slovy:Německo a Španělsko se připojily k programu a Francie na ně čeká. Plán výzkumu a vývoje má krycí název Future Combat Air System (FCAS) a vyvinuté bojové letouny nahradí stíhací letouny Eurofighter a Tornado, které jsou v současné době v provozu v Německu, španělské stíhací letouny F16 a mohou také nahradit francouzský stíhač Dassault. . „Evropský pozorovatel“ poukázal na to, že financování programu bude přiděleno z rozpočtu EU na obranu.

Soutěžíte s F35? Zahraniční média uvedla, že Airbus chce postavit novou generaci evropských stíhaček-2

Podle předpisů má rozpočet Evropské unie na obranu 15 miliard eur ročně na výzkum a vývoj, návrh a implementaci programů, jako je FCAS. .