Finance

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí

souhrn

(Reportér Shi Chuanzhi) Liu Chunling, vesničanka ve vesnici Quanquanhu, městečko Xigou, okres Dabancheng, Urumqi, se postupně vymanila z bolesti smrti jejího manžela. Liu Chunling uvedla, že náhrada nákladů na zdravotní péči v důsledku sociálního zabezpečení způsobila záchranné ošetření jejího manžela, aniž by její a její děti zůstaly dluhy. Hlavní zdroj příjmů rodiny Liu Chunling závisí na chovu a její manžel je hlavní pracovní silou v rodině. V lednu tohoto rokuManžel náhodou spadl ze střechy a byl přijat na jednotku intenzivní péče

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-0

 (Reportér Shi Chuanzhi) Liu Chunling, vesničanka ve vesnici Quanquanhu, městečko Xigou, okres Dabancheng, Urumqi, se postupně vymanila z bolesti smrti jejího manžela. Liu Chunling uvedla, že náhrada nákladů na zdravotní péči v důsledku sociálního zabezpečení způsobila záchranné ošetření jejího manžela, aniž by její a její děti zůstaly dluhy. Hlavní zdroj příjmů rodiny Liu Chunling závisí na chovu a její manžel je hlavní pracovní silou v rodině. V lednu tohoto rokuManžel náhodou spadl ze střechy a byl přijat na jednotku intenzivní péče na deset dní, po záchraně zemřel.

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-1

  „Je to téměř 10 000 juanů denně. Skutečně jsem se bál, že na záchranu mého života nebudou peníze. “ Řekla Liu Chunlingová. Naštěstí jí vesnické kádry připomněly, aby jí přinesla kartu sociálního zabezpečení, aby mohla být v nemocnici proplacena.

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-2

  Současně jí také pomohla případ nahlásit. Po obdržení zprávy převzal iniciativu a kontaktoval ji,Znamená, že její manžel může využívat náhradu úrazového pojištění. Manžel Liu Chunling utratil za léčbu více než 110 000 juanů, což bylo v zásadě vyváženo základním proplacením zdravotního pojištění pro obyvatele měst a venkova plus odškodněním za úrazové pojištění. Zpočátku se Liu Chunling a její manžel účastnili nového venkovského družstevního zdravotního pojištění.

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-3

  V roce 2016 Urumqi oficiálně integrovala zdravotní pojištění městských obyvatel a nové venkovské družstevní zdravotní pojištění. Začněte zavádět jednotný základní systém zdravotního pojištění pro obyvatele měst a venkova. Obyvatelé měst, farmáři a pastevci platí a podílejí se na pojištění podle jednotných standardů a požívají stejné léčby při proplácení zdravotního pojištění. To je v čele měst v autonomní oblasti.

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-4

  Manžel Liu Chunling se těší, že to prolomí bariéry mezi městskými a venkovskými oblastmi a ukončí „odlišné zacházení se stejnou chorobou“ v městských a venkovských oblastech. Úhrada zdravotního pojištění v dané situaci.

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-5

  Osobní úrazové pojištění autonomního regionu, které bylo formálně zavedeno a zavedeno v říjnu 2016, nerozlišuje mezi městskými a venkovskými oblastmi. Pokud máte registraci domácnosti v Xinjiangu, nemusíte platit a můžete požívat odškodnění za náhodná smrt, invalidita a hospitalizace. Maximum na osobu za rok je 66 800 juanů. V posledních letech,Za účelem lepší realizace projektu ve prospěch sociálního zabezpečení a zlepšení systému zdravotního pojištění zavedlo město Urumqi a vylepšilo řadu politik sociálního zabezpečení s cílem zlepšit dávky proplácení zdravotního pojištění, rozšířit pokrytí populace a účinněji předcházet pojištěným osobám z nemocí a zároveň zaručit základní věci.

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-6

  Chudoba, návrat k chudobě v důsledku nemoci. Implementovat politiky pojištění hlavních nemocí pro obyvatele měst a venkova a pojištění velkých nemocí pro městské zaměstnance,Účastníci, kteří jsou nemocní a hospitalizováni, mohou také využívat náhradu pojištění pro případ kritické nemoci poté, co jim bude hrazeno základní zdravotní pojištění atd. , A neexistuje žádný maximální platební limit pro náhradu. Jinými slovy, pojištěný může požívat náhradu nákladů podle stanoveného poměru bez ohledu na to, kolik peněz je v nemocnici utraceno.

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-7

  Zahrnout návštěvy ambulantních lékařů a lékařské ošetření do rozsahu náhrady zdravotního pojištění;Obyvatelé měst a venkova jsou zahrnuti do rozsahu ochrany mateřství.

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-8

  Od 1. ledna 2015 jim může být proplacena odpovídající pevná částka nákladů na zdravotní péči v mateřství, pokud se účastnili základního zdravotního pojištění pro flexibilní zaměstnání v Urumči, základní zdravotní pojištění pro obyvatele měst a venkova a dodáváno v nemocnici. [Poznámka reportéra] Klíčem k plnému pokrytí sociálního zabezpečení je základní pojištění. Pokud se účastníte sociálního pojištění, všichni pojištěniStaří, nemocní, mrtví a nezaměstnaní mohou všichni požívat odpovídajících dávek sociálního zabezpečení a jako hlavní cíl berou základní životní potřeby pojištěných osob.

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-9

  Odpověď Liu Chunlingové je velmi praktická: nikdo z rodiny předtím nebyl nemocný a hospitalizován, a nemyslel jsem si, že by sociální zabezpečení bylo velmi užitečné, ale tentokrát po takové velké změně jsem zjistil, že naštěstí sociální zabezpečení existuje. Sociální pojištění je důležitou součástí systému sociálního zabezpečení. Trvá na širokém pokrytí, základní záruce, víceúrovni a udržitelnosti.

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-10

  Vyplacení rodiny Liu Chunling ve výši více než 110 000 juanů její rodině také hodně ulehčilo. V současné době systém sociálního zabezpečení v Urumqi City v zásadě dosáhl plného pokrytí, bez ohledu na město a venkov, bez ohledu na pohlaví, bez ohledu na práci nebo ne, bez ohledu na to, jaké práci se věnují. Všichni obyvatelé si mohou vybrat různé typy podle do jejich vlastní situace.

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-11

 V „Systémové kombinaci“ jsou registrováni, účastní se sociálního pojištění a získávají základní ochranu.

Rovné zacházení v městském a venkovském sociálním zabezpečení buduje silnou síť ochrany živobytí-12

.