Dějiny

„E-Charge“ si klade za cíl pochybovat o novém režimu nabíjení na místě

souhrn

Pod vedením národních politik se trend nákupu automobilů lidí postupně přesunul k novým energetickým vozidlům. V prvním čtvrtletí roku 2017 se na první místo vrátil čínský prodej osobních automobilů ve výši 49 477 nových energetických vozidel, který přesáhl 40730 jednotek USA. Obtížnost nabíjení nových energetických vozidel je však vždy největším problémem, který trápí spotřebitele, a také se stala největší překážkou růstu prodeje nových energetických vozidel.Trn v poptávce po nabíjení

„E-Charge“ si klade za cíl pochybovat o novém režimu nabíjení na místě

„E-Charge“ si klade za cíl pochybovat o novém režimu nabíjení na místě-0

 Pod vedením národních politik se trend nákupu automobilů lidí postupně přesunul k novým energetickým vozidlům.

„E-Charge“ si klade za cíl pochybovat o novém režimu nabíjení na místě-1

  V prvním čtvrtletí roku 2017 se na první místo vrátil čínský prodej osobních automobilů ve výši 49 477 nových energetických vozidel, který přesáhl 40730 jednotek USA. Obtížnost nabíjení nových energetických vozidel je však vždy největším problémem, který trápí spotřebitele, a také se stala největší překážkou růstu prodeje nových energetických vozidel. Mnoho začínajících společností, stimulovaných poptávkou po nabíjení, se zaměřuje na tuto obchodní příležitost a začíná nasazovat nabíjení na místě. Toto podnikání je však stále v počáteční fázi rozvoje odvětví a stále existuje spousta prostoru pro zlepšení uživatelské zkušenosti.

„E-Charge“ si klade za cíl pochybovat o novém režimu nabíjení na místě-2

  Nabíjení od domu ke dveřím Reportér z Pekingského obchodního deníku během své návštěvy před několika dny zjistil, že se v Pekingu objevil mobilní nabíjecí produkt s názvem „E-nabíjení“. Produkt má služby, jako je denní nabíjení, nabíjení na místě a záchranné nabíjení.

„E-Charge“ si klade za cíl pochybovat o novém režimu nabíjení na místě-3

  Mezi nimi společnost zabývající se nabíjením od domu ke dveřím eliminuje potíže s čekáním ve frontě na veřejné hromádky nabíjení.

„E-Charge“ si klade za cíl pochybovat o novém režimu nabíjení na místě-4

  Ačkoli tento produkt již nemůže ztěžovat nabíjení nových energetických vozidel, jako nový produkt stále existuje mnoho služeb, které je třeba vylepšeno, například účtování poplatků. drahé,Nabíjecí vůz nelze použít, navigační systém mapy je nedokonalý a nabíjecí port se neshoduje a nelze jej nabít.

„E-Charge“ si klade za cíl pochybovat o novém režimu nabíjení na místě-5

  Rozumí se, že aplikace „E-Charge“ je nový produkt pro mobilní nabíjení, který společnost Beijing Wanzun New Energy Technology Co. , Ltd. vydala 18. srpna 2016.

„E-Charge“ si klade za cíl pochybovat o novém režimu nabíjení na místě-6

  Je určena hlavně uživatelům C-end.

„E-Charge“ si klade za cíl pochybovat o novém režimu nabíjení na místě-7

  Uživatelé si mohou domluvit schůzky denně nabíjení a nabíjení podle jejich potřeb.

 Služby nabíjení na místě a záchranné nabíjení. Od loňského roku je v Pekingu plně uvedeno do provozu nabíjení E-yoy. V současné době je na pekinském Fifth Ring Road instalováno 30 mobilních nabíjecích stanic. V letošním roce společnost plánuje také instalaci 90 mobilních nabíjecích stanic v Pekingu.

  Reportér z Beijing Business Daily zjistil, že nabíjení prostřednictvím aplikace „E-Charge“ činí náklady na elektřinu 4. 99 juanů / kWh, poplatek za elektřinu za nabíjení na pevných elektrických pólech je přibližně 2,4 juanů / kWh, který je rozdělen na špičkovou, normální a nízkou cenu elektřiny. Hromadné pevné nabíjecí hromady však mají potíže, jako je čekání ve frontě a pomalé nabíjení. “E - nabíjení „mobilních nabíjecích vozidel Přijímá režim stejnosměrného nabíjení, což zrychluje dobu nabíjení.

  Vysoké náklady a špatné zkušenosti. Reportér z Pekingského obchodního deníku si domluvil schůzku s dobíjecími službami na místě v zelené komunitě Gemdale v okrese Tongzhou. Řidič se ozve do 5 minut, ale vzhledem k velké vzdálenosti trvá mobilní nabíjecí vůz přibližně 50 minut z Wangjingu do Jindi Green Green Community v okrese Tongzhou, 10 minut na nabití 10 kilowatthodin a 1 hodinu od jmenování do dokončení nabíjení.

 5 minut. V této zkušenosti reportér utratil celkem 49,9 juanů za elektřinu a 63,44 juanů za podomní poplatky, celkem tedy 113,34 juanů.

 Když podruhé zažil službu nabíjení v okolí, reportér z Beijing Commercial Daily zjistil, že funkce navigace v mapě aplikace nebyla dokonalá a nemohla realizovat navigaci v mapě v reálném čase mezi uživatelem a nabíjecím vozem. Během nabíjení se také objevila že nabíjení nebylo možné dokončit kvůli neodpovídajícím nabíjecím portům.

  Reportér se zároveň setkal se situací, kdy mobilní tramvaj neposkytovala služby.

 V této souvislosti Wang Hao, generální ředitel nabíjení E-yoy, uvedl, že je třeba zlepšit výstavbu infrastruktury pro nová energetická vozidla. Ačkoli je poplatek za elektřinu za nabíjení E-yoy dražší než poplatek za pevné nabíjecí hromádky, pevné nabíjecí hromádky ve skutečnosti zahrnuje mnoho skrytých nákladů, například poplatky za parkování uživatelů. , Čekací doba je dlouhá, nabíjecí port nestačí atd. Nabíjení E-about využívá rychlé nabíjení s vysokým výkonem 350 kWh.

 Doba nabíjení je krátká a uživatel nemusí během celého procesu čekat v autě, což také šetří jeho časovou cenu.

  Pokud jde o službu nabíjení na místě, Wang Hao uvedl, že když nabíjení E-about provádí služby nabíjení na místě, bude účtovat 35 juanů za nabíjení na místě do 10 kilometrů a zvýší se o 8 juanů na kilometr o více než 10 kilometrů. Pokud jde o vozidlo, které potřebuje záchranu, ve srovnání s náklady na přívěs ve skutečnosti nejsou drahé.

 Trh C-end, který má být kultivován. Je zřejmé, že současní hlavní zákazníci E-Charge jsou na konci B, jako jsou noví operátoři sdílení času energetických vozidel, taxislužby, cestovní kanceláře atd.

  Mezi stávající zákazníky společnosti patří Elektrické taxi Yinjian, automobily na jedno použití, Yizu Rent a Car a společnost Rui Chi Rent a Car atd. , E-Charge dokončil kolo financování ve výši 30 milionů juanů. V této fázi společnost postupně otevírá trh C-end.

  Před několika dny spolupracovala s JD. com na prozkoumání nového modelu prodeje nových energetických vozidel.

  Projekt má podobu nákupu nabíjecích služeb pro zasílání nových energetická vozidla na podporu upgradu prodeje nových energetických vozidel. Může způsobit, že E o nabíjení dále otevře trh C-end. Po vyšetřování to zjistil reportér z Beijing Business DailyV současné době je většina domácích aplikací poskytujících nabíjecí služby omezena na hledání blízkých nabíjecích hromádek, ale není mnoho aplikací, které by mohly skutečně implementovat nabíjecí služby na místě. Jako nový produkt vyžaduje E-charge čas na spuštění a vylepšení než se z něj stane jeden.

  Zralý produkt. Podle analýzy zasvěcenců z oboru bude dokončení výstavby nové energetické infrastruktury trvat dlouho. V budoucnu se služby nabíjení na místě stanou vývojovým trendem nového energetického průmyslu.

  Jako nový produkt a nová služba však musí být nabíjení na místě dokonalejší, pokud jde o uživatelskou zkušenost a služby.

  Aby skutečně „uhasilo žízeň“ nového energetického průmyslu, nabíjení na místě má ještě dlouhou cestu jít.

Pekingský komerční denní reportér Sun Qixiang, interní reportér Liu Zhishuang.