Zábava

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%

souhrn

Místo konání 12. mezinárodního symposia o probiotikách a zdraví. Foto reportér China Economic Net Wang Cheng, China Economic Net Peking 13. června (Reporter Wang Cheng) „Globální probiotika se rychle rozvíjejí a asijsko-pacifický region je nejžhavější.“ Podle průzkumu společnosti Euromonitor International z roku 2016 zpráva o globálních probiotikách. Vzorec spotřeby bakterií

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-0

 Místo konání 12. mezinárodního symposia o probiotikách a zdraví.

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-1

  Foto reportér China Economic Net Wang Cheng, China Economic Net Peking 13. června (Reporter Wang Cheng) „Globální probiotika se rychle rozvíjejí a asijsko-pacifický region je nejžhavější.

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-2

 “ Podle průzkumu společnosti Euromonitor International z roku 2016 zpráva o globálních probiotikách. Analýza vzorce spotřeby bakterií.

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-3

 Probiotický průmysl v mé zemi má zároveň po tři po sobě jdoucí roky růst více než 20%, což má obrovský tržní prostor. Na 12. mezinárodním sympoziu o probiotikách a zdraví, které se nedávno konalo v Hohhotu, diskutovali odborníci a obchodní zástupci z Finska, Japonska, Spojených států a dalších zemí a regionů i domácí odborníci o obtížích ve funkčním výzkumu a průmyslové aplikaci probiotik.

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-4

  horké problémy. Shao Wei, místopředseda a generální tajemník Čínské společnosti pro potravinovou vědu a technologii a generální tajemník probiotické pobočky Čínské společnosti pro potravinářskou vědu a technologii. Reportér čínské ekonomické sítě Wang Chengshe vstoupil do éry „stovky myšlenkových směrů“. Je naléhavě nutné společně podporovat průmyslové standardy a dohled.

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-5

  Účastníci se shodli, že výzkum probiotik se nyní stal krokem nad rámec vědy o potravináchExistují výzkumná hotspoty v mnoha oblastech, jako je mikrobiologie, medicína, výživa, imunologie a věda o zdraví střev, a díky neustálému prohlubování vědeckého výzkumu probiotický průmysl zahájil dobrou éru základního výzkumu a technologických aplikací „sto škol myslel". Analýza Euromonitor International z analýzy globálního vzorce spotřeby probiotik v roce 2016 ukazuje, že podíl globálního probiotického trhu v roce 2016 dosáhl 24,6 miliard amerických dolarů. Mezi nimi je Čína přibližně 4,4 miliardy amerických dolarů. Chen Wei, předseda probiotické pobočky Čínské společnosti pro potravinovou vědu a technologii a viceprezident Jiangnan University, řekl: „Z těchto údajů je globální probiotický trh značný a čínský trh probiotických produktů dosáhl také většího rozsahu .

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-6

  Kapacita. “Chen Wei analyzoval a ukázal. Chen Wei rovněž poukázal na to, že v roce 2016 pokračovala globální spotřeba probiotik v růstovém trendu předchozích let. Mezi nimi tvořil asijsko-pacifický region 47%, což představuje téměř polovinu, následovaný Evropou (západní Evropa 15%, východní Evropa 7%), Severní Amerika 16,5% a Střední východ 6,5%.

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-7

  Pokud jde o formu produktu, fermentované mléčné výrobky, nápoje, léky, doplňky stravy, cukrovinky, občerstvení,Produkty ústní hygieny, denní chemikálie atd. Jsou produkty související s probiotiky. Chen Wei představil, že probiotický průmysl mé země má po tři po sobě jdoucí roky růst více než 20% a má obrovský tržní prostor.

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-8

  Povědomí spotřebitelů o probiotikách se v posledních letech také rok od roku zvyšovalo. To lze vidět prostřednictvím analýzy populačního průzkumu založené na velkém vzorku,94,6% respondentů si myslí, že probiotika jsou zdravé potraviny; 70% ví o probiotikách; až% zná některé probiotické značky; 41% je ochotno konzumovat více probiotik.

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-9

  „Z výše uvedeného průzkumu spotřebitelé uznávají„ zdravé “vlastnosti probiotik, ale převádějí je na skutečné nákupní chování.

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-10

 Stále je třeba vyvinout další úsilí.

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-11

  "Chen Wei řekl. Chen Wei poukázal na to, že i když je optimistický ohledně rozvoje tohoto odvětví, přidalo se stále více společností, jako jsou společnosti pro zdravou výživu jako Infinitus, farmaceutické společnosti jako Xianhua, Sunflower, Jiangzhong a další a" více. Mnoho místních poskytovatelů práškových bakterií, jako je Ketuo Hengtong atd.

Probiotický průmysl v asijsko-pacifickém regionu vzkvétá a tempo růstu mé země přesahuje tři roky po sobě 20%-12

  Předseda probiotické pobočky Čínské společnosti pro vědu a technologii potravin,Chen Wei, viceprezident Jiangnan University, analyzoval situaci probiotického průmyslu v mé zemi. Foto reportéra Wang Cheng z China Economic Net: „Stále však musíme vidět mnoho naléhavých problémů, kterým čelí rozvoj probiotického průmyslu, jako je nedostatek průmyslových standardů, nadměrné přehánění ze strany výrobců a slepé sledování funkcí probiotik. , zmatenost trhu a neschopnost zaručit tělu pocit z produktu. Počkejte.

 „Chen Wei vyzval ke společnému úsilí o posílení úzké spolupráce ve výrobě, akademické sféře a výzkumu probiotik. První věcí, kterou je třeba udělat, je posílit výzkum účinnosti probiotik; zadruhé podporovat personalizaci a diverzifikaci probiotik; a poté společně podporovat průmyslové standardy a dohled. Shao Wei, místopředseda a generální tajemník Čínské společnosti pro vědu a technologii v potravinářství a generální tajemník probiotické pobočky Čínské společnosti pro vědu a technologii v potravinách, uvedl v rozhovoru s reportérem z Čínská ekonomická síť,Jako důležitá surovina pro potravinářský průmysl byly kmeny potravin široce používány v různých potravinách, jako jsou mléčné výrobky, masné výrobky, koření a fermentovaná zelenina.

  V současné době jsou potravinové kmeny v mé zemi spravovány v režimu „seznamu systémů“.

  Za účelem další regulace nakládání s potravinovými bakteriemi a neustálého zlepšování vnitrostátního systému standardů bezpečnosti potravin začala v roce 2013 Národní komise pro plánování zdraví a rodiny formulovat příslušné národní standardy bezpečnosti potravin. Zajistěte bezpečnost těchto výrobků. Shao Wei rovněž odhalil, že úkol projektu standardní formulace „National Food Safety Standard Food kmenů“ byl vydán v roce 2016.

  Jako jedna ze standardních jednotek formulace společnost aktivně shromažďuje údaje vztahující se k průmyslovému odvětví a hluboce se podílí na psaní standardních textů. V předvečer této konference se rovněž konalo standardní zasedání pracovní skupiny,Diskutovalo se o psaní standardního textu.

  Probiotický průmysl přechází od nadsázky k pragmatickému použití a je racionálnější a vědečtější. “Vědecký výzkum a příznivost spotřebitelů podporují stálý růst probiotického průmyslu.

 ” Shao Wei poukázal na to, že díky nepřetržitému hloubkovému výzkumu probiotik může kyselina mléčná bakterie a lidské zdraví, existují obavy ohledně střevních mikrobů. , bakterie mléčného kvašení, probiotika,Výzkum korelace mezi probiotiky a metabolity, střevními mikroby a stárnutím člověka, infekcí, metabolismu, obezitě a rakovině se stal předmětem výzkumu odborníků a vědců v této oblasti a řada související literatury publikované v průběhu let také ukázala rok od roku rostoucí trend. Shao Wei věří, že aplikace probiotik v průmyslu je více vědecká a racionální.

  Na jedné straně je změna nápadů od “Koncept „humbuku“ zaměřeného na funkce se odráží hlavně v jasnějších požadavcích na množství a účinnost bakterií, což naznačuje, že průmysl přechází od nadsázky k pragmatismu, od povrchních koncepčních inovací ke zaměření na výživové a zdravotní požadavky svých vlastní produkty a snaha o diferenciaci, Posílení přidané hodnoty produktů a pragmatická podpora zdravé transformace podniků. Na druhou stranuProjevuje se v rozšiřování aplikací - mléčné výrobky jsou největším nosičem probiotik za posledních 10 let. Více než 80% probiotik se používá hlavně v mléčných výrobcích. další produkty se staly novými probiotiky.

  Jako růstový bod řada společností zabývajících se zdravou výživou tvrdě pracuje na probiotických produktech. Profesor Cai Yingjie z Ústavu biochemie a molekulární biologie Yangming University na Tchaj-wanu přednesl projev. Reportér čínské ekonomické sítě Wang Chengshe „Zrychlení industrializace bakteriálních kmenů také dalo„ důvěru “v rozvoj probiotického průmyslu v mé zemi,“ uvedl Shao Wei, jako například Jiangnan University a Bright Dairy společně podepsaly „smlouvu o povolení kmene Lactobacillus plantarum CCFM8610“ „》, Společně prohloubit průmyslové aplikace;„ klíčová technologie a průmyslové využití probiotické fermentace ovoce a zeleniny “tým Xie Mingyonga z Nanchang UniversityProjekt získal druhou cenu v soutěži National Science and Technology Progress Award, čímž rozšířil pole industrializace.

  Zároveň jsou lokalizace a internacionalizace efektivně propojeny, navzájem se doplňují a navzájem si půjčují hybnost. Například DuPont a Jiangnan University dosáhly záměru spolupracovat s pomocí výhod síťových výhod mezinárodních společností na podpoře industrializace a internacionalizace domácích kmenů. Shao Wei řekl, že probiotický průmysl je jako rychle rostoucí malý strom.

 Zkušenosti s akumulací a rozšiřováním trvá určitou dobu. Vždy, když se průmysl bude nadále obohacovat, může to být vždyzelené. Wang Zhe, ředitel odboru venkova a technologie venkova na ministerstvu vědy a technologie, ve svém projevu uvedl, že v uplynulém roce jsme neustále prohlubovali naše chápání významu střevního zdraví a střevní mikroekologie. S tímto boomem výzkumu vstoupil probiotický průmysl do nové éry.

 Hraje důležitou roli při transformaci a modernizaci potravinářského průmyslu. Probiotické výrobky představované nápoji z bakterií mléčného kvašení jsou spotřebiteli stále více přijímány a uznávány a pro mnoho společností se stávají vrcholovým produktem pro dosažení požadavků na zdraví a hledání diferencované konkurence.

  Wang Zhe uvedl, že ministerstvo vědy a technologie vždy přikládalo velký význam technologickému rozvoji a podpoře budování kapacit probiotického průmyslu v mé zemi. Během období „jedenáctého pětiletého plánu“, „dvanáctého pětiletého plánu“ a současného období „třináctého pětiletého plánu“ byla nasazena řada významných a klíčových projektů na podporu rozvoje základního výzkumu a industrializace probiotik a usilovat o dosažení nezávislých práv duševního vlastnictví.

  Prodávání probiotických kmenů, startérů a probiotických potravin v Číně posílilo mezinárodní konkurenceschopnost technologie zpracování probiotických produktů v mé zemi. Zvyšování pozornosti doma i v zahraničí s cílem urychlit lokalizaci a industrializaci kmenů probiotického průmyslu. V oblasti probiotických a intestinálních mikroekologických výzkumů používají vědecké a technologické kruhy technologie a metody v oblasti molekulární biologie, metagenomiky, probiotické genomiky atd. Studujte mikroorganismy nebo probiotika zažívacího traktu a metabolismus živin hostitele, imunitu, růst a vývoj,Vztah a mechanismus působení mezi zdravím, chorobami a kvalitou produktu, zejména prostřednictvím intestinální metagenomiky, k objevování cenných mikrobiálních funkčních genů a k jejich prozkoumání, vývoji a využití, které se v posledních letech stalo hotspotem a ohniskem základního teoretického výzkumu .

  Na tomto semináři představil výzkumník Yang Ruifu z Akademie vojenských lékařských věd nové chápání zdraví z pohledu patogenů na patogenní komenzální bakterie.

 Ředitel Ding Gangqiang z Ústavu výživy a zdraví Čínského centra pro kontrolu a prevenci nemocí informoval o pokroku výzkumu probiotik a lidského zdraví z pohledu preventivní medicíny.

  Se zrychleným stárnutím sociální populace přitahoval velkou pozornost také zdravý vztah mezi probiotiky a staršími lidmi. Výzkumník Koichi Okumura z Mikrobiologického ústavu, Ústřední výzkumný ústav Yakult Head Office, Japonsko, sdílel roli kmene Lactobacillus casei Yoyota (LcS) při snižování rizika infekce u starších osob a roli stresových břišních příznaků.

 Odborníci z divize výživy a zdraví DuPont se podělili o nejnovější výsledky výzkumu týkajícího se účinků probiotik na imunitní zdraví starších osob. Vědci navíc aktivně zkoumají „magický vztah“ mezi probiotiky a lidskými emocemi. S postupným vznikem konceptu „Bakteriální mozková střevní osa“, včetně neuropsychologických oblastí, jako je syndrom dráždivého tračníku, deprese, autismus a chronická únava,Oba budou novými cíli pro probiotický trh.

  Na schůzce profesor Cai Yingjie z Ústavu biochemie a molekulární biologie Yangmingské univerzity na Tchaj-wanu použil psychoprobiotikum PS128 publikované v posledních letech jako příklad k popisu mechanismu psychoprobiotika a jeho aplikace při úlevě od deprese, dráždivého onemocnění střev a Parkinsonův výzkum symptomů a symptomů.

  Studie zjistila, že různé regiony,Lidé různých ras po dlouhou dobu jedí jiné fermentované mléko a typy probiotik jsou také velmi odlišné, proto je velmi důležité studovat diverzifikaci a lokalizaci probiotik. Jak vybrat a prodat probiotické kmeny vhodné pro Číňany bude v budoucnu jedním z výzkumných zaměření probiotického průmyslu v mé zemi.

  Zahraniční odrůdový průmysl provádí screening kmenů,To nashromáždil bohaté zkušenosti v pěstování a industrializaci, zejména jeho technické výhody v aplikacích back-end industrializace, které si zaslouží odkaz příslušnými výzkumnými institucemi a podniky v mé zemi.

  V současné době se probiotika kromě použití v nápojích z bakterií mléčného kvašení, jogurtů, kimči, široce používají také ve speciálních potravinách, jako jsou lehká jídla, zdravé potraviny a kojenecká výživa. Diverzifikace probiotických produktů vyžaduje solidní vědecký výzkum, aby byly položeny pevné základy. Za tímto účelem sdílel během setkání profesor Chen Wei důležité názory na to, jak vytvořit efektivní platformu pro dokování probiotického výzkumu a industrializace.

Profesor Zhang Heping z zemědělské univerzity Vnitřní Mongolsko a účastníci sdíleli nejnovější pokrok ve výzkumu nových funkcí Lactobacillus casei (LCZ) v posledních letech. Xie Mingyong, místopředseda Čínské společnosti pro vědu a technologii potravin a viceprezident univerzity Nanchang, se také podělil o úspěšnou praxi probiotik v technologii ovoce a zeleniny. Sun Jian, ředitel výzkumu a vývoje produktů divize nízkých teplot skupiny Mengniu Group, představil aplikační výzkum LC-37 Lactobacillus paracasei v nápojích z bakterií mléčného kvašení. .