Ekonomika

S'-čchuan Zhongjiang: Nechť půda produkuje charakteristické zemědělské produkty

souhrn

V sezóně Mengxia, severovýchodním městě Zhongjiang County, měl být S'-čchuan zlatý, ale to, co se objevilo před reportéry, bylo bezmezně zelené. „Před 4 lety byla téměř polovina z 30 000 mu orné půdy ve městě znovu vysazena pórkem,“ řekl Chen Jie, tajemník výboru strany Severovýchod. Proč přejít na výsadbu póru? „Příjmy z prodeje rostoucího póru na akr jsou více než 10 000 juanů, bez různých nákladů,Můžete také upustit více než 8 000 juanů,

S'-čchuan Zhongjiang: Nechť půda produkuje charakteristické zemědělské produkty

S

 V sezóně Mengxia, severovýchodním městě Zhongjiang County, měl být S'-čchuan zlatý, ale to, co se objevilo před reportéry, bylo bezmezně zelené. „Před 4 lety byla téměř polovina z 30 000 mu orné půdy ve městě znovu vysazena pórkem,“ řekl Chen Jie, tajemník výboru strany Severovýchod.

S

  Proč přejít na výsadbu póru? „Příjmy z prodeje rostoucího póru na akr jsou více než 10 000 juanů, bez různých nákladů,Můžete také upustit více než 8 000 juanů a pěstování tradičních plodin, jako je pšenice a řepka, vydělávání 1 000 juanů ročně je velmi dobrá sklizeň. „Chen Jie uvedla, že v roce 2016 bylo severovýchodní město jedinou položkou póru. Příjem farmářů se zvýšil o více než 5 000 juanů a disponibilní příjem farmářů ve městě dosáhl 14 920 juanů.

S

  Zhongjiang je velký zemědělský podnik kraj a velká pracovní síla. Kvůli nízké efektivnosti zemědělství a odlivu pracovních sil však míra využití zemědělské půdy rok od roku klesá. S počátečním převodem půdy Zhongjiang aktivně vede farmáře k převodu nečinných nebo nedostatečně využívaných práv na správu zemědělské půdy na velké průmyslové domácnosti za účelem provádění rozsáhlých a industrializovaných operací.

S

  Pouze v případě, že existuje měřítko, má to užitek, a pokud existuje, lidé přijdou obdělávat půdu. Díky podpoře rozvoje moderního zemědělství prostřednictvím převodu půdy přilákal Zhongjiang řadu předních zemědělských podniků.

S

  Guo Fubing, tajemník stranické pobočky Shishi Village, představil, že po převodu půdy vydělává půda podíl peněz a práce na částečný úvazek vydělává část peněz a příjem vesnice na obyvatele se zvýšil na více než 15 000 juanů. Zhongjiang County přijala různá opatření na podporu integrace převodu pozemků.

S

  Nejprve povzbudit zemědělce, aby zakládali pozemková družstva,Vytvářejte moderní zemědělské parky, zakládejte rodinné farmy a využívejte práva na správu pozemkových smluv k hypotečnímu financování.

S

  Současně jsou vydávány podpůrné politiky pro vlastníky, kteří posilují výstavbu infrastruktury a povzbuzují je, aby investovali do výstavby silnic, ochrany vod, energie a další infrastruktury samostatně.

S

  Podíl na poskytnutí dotací na financování;Infrastrukturu mimo provozovací park v zemědělském měřítku vybudují okresy a městyse v souladu s příslušnými plány a podle výrobních a provozních potřeb vlastníků.

S

  Ke konci roku 2016 převedla Zhongjiang na základě smluvních práv na správu venkova půdu o rozloze více než 416 600 mu a na převodu se podílelo 138 890 zemědělců. S politickou podporou vznikly v Zhongjiangu nové podnikatelské subjekty v zemědělství.

S

 V současné době je v kraji a více téměř 40 předních zemědělských industrializačních podniků, 742 zemědělských družstevních organizací a 111 600 členů družstev, které řídí 229 000 zemědělců. Chen Yongheng, chudá domácnost ve vesnici Liben Village v severovýchodním městě, novinářům řekla, že v posledních dvou měsících země měl roční příjem přes 1 000 juanů. Po vysazení póru činil roční čistý příjem více než 10 000 juanů, což bylo 10 krát minulosti.

 Podle zpráv se město Northeast Town stalo „prvním městem póru“ v S'-čchuanu. Pór, pórek, pórek a další výrobky vyrobené ve městě nejen vytvořily značky v provincii S'-čchuan, ale prodávají se také v mnoha městech po celé zemi . Nechť půda produkuje charakteristické plodiny, což je nová snaha o zemědělství v Zhongjiangu. Hroznová základna Xinwang ve městě Yongtai se rozkládá na ploše více než 320 akrů.

 Vysadila 39 000 nových odrůd vinné révy jako „Purple Sweet“, „Xiahei“ a „Hei Bala Duo“, zaměstnala více než 100 místních farmářů, zvýšila příjem o 20 milionů juanů a vyvedla z chudoby 21 chudých domácností a 46 lidí . Zhongjiang County věnuje zvláštní pozornost konstrukci moderní charakteristické a prospěšné základny pro standardizaci zemědělství a postupně vybudovala 20 000 mu moderní základny pro normalizaci charakteristických a prospěšných druhů ovoce a zeleniny (bakterií). Vytvořte 6 demonstračních ploch 10 000 mu pro moderní zemědělství, jako je zelenina a čínské léčivé materiály.

  36 zemědělských produktů v kraji získalo certifikaci zemědělských produktů bez znečištění; sušené nudle Zhongjiang, Zhongjiang Danshen a Zhongjiang Paeoniae Alba získaly ochranu národního zeměpisného označení certifikace produktu. Na základně Shaoyao ve vesnici Shiya ve městě Jifeng, Zhongjiang, řekl místostarosta a tajemník odbočky ve vesnici Tian Mingkuo novinářům:V minulosti místní farmáři věděli jen to, že kořeny pivoňkových kořenů používaných jako léčivo jsou cenné. Před několika lety kraj prozkoumal kombinaci zemědělství a cestovního ruchu s cílem rozvíjet vyhlídkové zemědělství.

  Vesnice Shiya a okolní pivoňková základna o rozloze více než 13 000 akrů najednou ožily.

  Zhongjiang je méně než hodinu jízdy od Čcheng-tu a existuje mnoho měst jako je Deyang v okolí. Přepravní a geografické výhody se staly výhodami Zhongjiangu při rozvoji zemědělství cestovního ruchu.

(Ekonomický denní reportér Zhong Hualin).