Fyzický

Od „geniálního chlapce“ po matematiku chudák posedlý polovinou svého života matematikou a dostávající 400 juanů měsíčně

souhrn

Domov Liu Hanqing stále používá k vaření palivové dříví. Na střeše ložnice Liu Hanqing v domě Liu Hanqing lze vidět boty, které nosí matka Liu Hanqing, rodiče Liu Hanqing. Obrovské vzestupy a pády se staly Liu Hanqingovi v Taizhou v Jiangsu. Liu Hanqing, letos 53 let,V roce 1980 byl s vynikajícími výsledky

Od „geniálního chlapce“ po matematiku chudák posedlý polovinou svého života matematikou a dostávající 400 juanů měsíčně

Od „geniálního chlapce“ po matematiku chudák posedlý polovinou svého života matematikou a dostávající 400 juanů měsíčně-0

 Domov Liu Hanqing stále používá k vaření palivové dříví. Na střeše ložnice Liu Hanqing v domě Liu Hanqing lze vidět boty, které nosí matka Liu Hanqing, rodiče Liu Hanqing. Obrovské vzestupy a pády se staly Liu Hanqingovi v Taizhou v Jiangsu. Liu Hanqing, letos 53 let,V roce 1980 byl s vynikajícími výsledky přijat na katedru stavebních materiálů Harbin Institute of Technology, obor tepelné zpracování.

Od „geniálního chlapce“ po matematiku chudák posedlý polovinou svého života matematikou a dostávající 400 juanů měsíčně-1

  V očích mnoha lidí v té době byl tento 16letý muž „geniální“ a nesmírně chytrý. Po vstupu na prestižní univerzitu bude jeho budoucnost neomezená. Liu Hanqing však v juniorském ročníku posedl „matematikou“. V roce 1985 mu nezbývalo než se vrátit do svého rodného města.

Od „geniálního chlapce“ po matematiku chudák posedlý polovinou svého života matematikou a dostávající 400 juanů měsíčně-2

 Poté začal život zcela odlišný od toho, co lidé předpokládali. Neměl manželku, neměl práci, měl minimální příspěvek 400 juanů, žil v děravém domě, trpěl úzkostí a vysokým krevním tlakem a musel se spoléhat na to, že sedm nebo osm prášků na spaní pokaždé usne Nakonec se ve vesnici stal Neznámým mužem středního věku.

Od „geniálního chlapce“ po matematiku chudák posedlý polovinou svého života matematikou a dostávající 400 juanů měsíčně-3

  8. červnaDen, kdy končí přijímací zkouška na vysokou školu. Ve městě Dainan ve městě Taizhou v provincii Ťiang-su se slavnostní zvuk petard postupně ozýval.

Od „geniálního chlapce“ po matematiku chudák posedlý polovinou svého života matematikou a dostávající 400 juanů měsíčně-4

  Ve městě Dainan před 37 lety byl vysokoškolský student Liu Hanqing, který byl přijat na klíčovou univerzitu. Rozdíl je v tom, že Liu Hanqing, který měl velké naděje, se o pět let později vrátil do svého domova na venkově a univerzitu nevystudoval. A důvod je ten, že “Zamilovat se do matematiky. “Po dalších 32 let žije na venkově bez práce, bez manželství a málokdy dokonce chodí ven.

Od „geniálního chlapce“ po matematiku chudák posedlý polovinou svého života matematikou a dostávající 400 juanů měsíčně-5

  Před deseti lety musel kvůli dlouhodobé úzkosti a nespavosti přerušit práci jeho výpočty, a dokonce ho dát domů. Některé věci související s matematikou jsou skryty. „Až se zlepším, budu pokračovat.

Od „geniálního chlapce“ po matematiku chudák posedlý polovinou svého života matematikou a dostávající 400 juanů měsíčně-6

 „53letý Liu Hanqing řekl.

Od „geniálního chlapce“ po matematiku chudák posedlý polovinou svého života matematikou a dostávající 400 juanů měsíčně-7

  Ve věku 16 let byl přijat na Harbinský technologický institut:„ Tisíc vojáků a koní překročilo most s jedním prknem “,„ Géniový chlapec “,„ Nebeská pýcha “a tato slova pravděpodobně patřila pouze kandidátům, kteří byli přijati na klíčové univerzity v 80.

Od „geniálního chlapce“ po matematiku chudák posedlý polovinou svého života matematikou a dostávající 400 juanů měsíčně-8

  letech. V roce 1980 se účastnila celá země. Počet přijímacích zkoušek na vysokou školu je 3,33 milionu, ale počet přijímacích řízení je pouze 280 000 a míra přijetí je 8,4%. Liu Hanqing byla kandidátkou na přijímací zkoušky na vysokou školu v roce 1980.

 Byl přijat na ministerstvo stavebních materiálů Harbin Institute of Technology se skóre 398,5. Byla to neuvěřitelná věc být přijat na univerzitu ve venkovském městě toho roku.

  Liu Hanqing, kterému bylo pouhých 16 let, vesničané okamžitě nazvali titul „Genius Boy“. „Moje základní škola a střední škola jsou ve škole na prvním místě. “Liu Hanqing si dodnes pamatuje zkušenost z tehdejšího studia.

  Bylo to teprve v prvním ročníku střední školy. Protože právě složil přijímací zkoušku z městečka na městskou střední školu, jeho úroveň výuky nebyla tak dobrá jako u město a jeho známky klesaly. Ale když se přizpůsobil rytmu čtení na střední škole, jeho známky se stabilizovaly na prvních třech místech ve škole. V roce 1979 Liu Hanqing poprvé absolvoval přijímací zkoušky na vysokou školu.

 Protože cítil, že jeho výkon není ideální, rozhodl se Liu Hanqing zopakovat. Ve druhém ročníku byla Liu Hanqing přijata na Harbin Institute of Technology s druhým místem ve škole. Liu Hanqing zdůraznil: „Toto skóre je o více než deset bodů vyšší než skóre klíčových univerzit.

  V té době bylo velmi obtížné se vůbec dostat na univerzitu. “ Když uplynul čas, reportér se zeptal několika starších vesničanů v vesnice. „Liu Hanqing", druhá strana se omluvila a řekla reportérovi, že ho neznal. Liu Hanqing vysvětlil, že by to mohlo být proto, že chodil méně často a většina lidí ve vesnici znala jen jeho „přezdívku", takže teď už ho znal jen málo lidí.

  Šílený Od Taizhou podél řeky Jang-c 'na daleký severovýchod strávil Liu Hanqing dva nebo tři dny na silnici. Dorazil do neznámého Harbinu lodí, autem a lístkem na vlak „za vysokou cenu“ 33 juanů.

  Když šestnáctiletý Liu Hanqing poprvé dorazil do Harbinu, nemohl na severovýchodě vydržet tuhou zimu. Jediné, s čím nebyl spokojen, bylo jídlo na severu. „Jídla jsou příliš slaná a základní jídlo je často jen wotou.

  “řekla Liu Hanqing, i když podmínky jsou obtížné,Ale ve srovnání s radostí přejít přes „jednopodlažní most“ na univerzitu je to příliš triviální. Rychle se přizpůsobil severovýchodu a nadšeným spolužákům ze severovýchodu. Mnoho jeho spolužáků pochází z Harbinu. "Vzpomínám si na jeden rok, kdy jsem během čínského Nového roku nešel domů a zůstal ve škole, a moji spolužáci v Harbinu mě na Nový rok pozvali k sobě domů.

 " Řekla Liu Hanqing. Ve srovnání s jejich současným univerzitním životem bylo jejich studium a život ve škole mnohem jednodušší a jednodušší.

  “„ Škola neumožňuje chodit s někým, a nikdo o tom nepřemýšlí. “V prvních dvou letech univerzity Liu Hanqing Ačkoli tomu tak není „První“, je to také „střední a horní tok“.

  Do juniorského roku v knihovněViděl „bezplatné knihy“ o teorii čísel. Liu Hanqing novinářům řekl, že když viděl „krásu“ matematiky, bláznivě se „zamiloval“ a nemohl si pomoci. Zpočátku stále věnoval pozornost svým odborným kurzům, ale postupně zcela propadl „kráse“ teorie čísel a od profesionálních kurzů se také upustilo. Liu Hanqing řekl, že miluje matematiku a mohl být ovlivněn reportážní prací Xu Chi „Goldbachova domněnka“.

  V roce 1979, když se připravoval na přijímací zkoušky na vysokou školu, viděl tento článek a zasadil do svého srdce matematické „semeno“.

  Když se Liu Hanqing vrátil do svého rodného města, když byl Liu Hanqing stále ponořen do světa matematiky, nastal čas brzy promovat. „Pravděpodobně od druhé poloviny semestru juniorského ročníku jsem moc nechodil na odborné kurzy a téměř každý den jsem četl knihy o výzkumu teorie čísel. “ Liu Hanqing řekl, že i když promoval, stále neprospěl mnoha profesionály kurzy. V roce 1984, téměř po promoci, bylo rozhodnutím katedry pro Liu Hanqing nechat ho zůstat ve škole další rok, aby mohl studovat odborné kurzy.

 Pokud zvládnete všechny, dostanete diplom. "Vůbec mě to nezajímalo. Provedl jsem svůj vlastní průzkum. Stále jsem nechodil na odborné kurzy.

 " Řekl, že už byl ponořen do toho času a nikdy nepřemýšlel o jiných věcech. O rok později stále selhal v mnoha předmětech. Jeden měsíc před maturitou,Oddělení psalo dopisy, telefonovalo a posílalo telegramy a nakonec pozvalo otce Liu Hanqinga do Harbinu. „Učitelka na katedře se rozplakala, když mě uviděla.

  První dva roky vytáhla Hanqingovy přepisy. Všechny byly vynikající. “ Otec Liu Hanqing řekl, že učitel mu řekl, že Hanqing byl chytrý chlapec.

 , Ale prostě ne neberu odborné kurzy,Také nemají nic společného s Han Qing. Oddělení může dát Liu Hanqing pouze diplom, nikoli osvědčení o absolvování studia.

  „V okamžiku, kdy jsem viděl svého otce, cítil jsem se docela nepříjemně. “ Liu Hanqing si vzpomněl, že si už nemohl vzpomenout, zda ho na vlakovém nádraží vyzvedl jeho otec, nebo jeho otec našel dole v ložnici, ale když jeho otec byl z oddělení vyjít,Poté, co se otec a syn setkali, neměli co říct, kromě toho, že se cítili nepříjemně. „Co mohu říct.

 “ Následujícího dne otec Liu Hanqing opustil Harbin.

  O měsíc později byla škola na letní prázdniny uzavřena a spolužáci Liu Hanqing ho doprovodili zpět do Taizhou. „Úspěch“ nebyl brán vážně a vrátil se do svého rodného města. Když Liu Hanqing přišla ke dveřím domu, aby se setkala se svými rodiči,Kdysi „nepříjemný pocit“ se znovu blíží. Tento „nepříjemný pocit“ způsobil, že Liu Hanqing přestal studovat matematiku déle než měsíc, „ne v náladě.

 “ Řekl Liu Hanqing, ale poté začal znovu studovat matematiku. Dva roky Liu Hanqing zběsile studoval pouze matematiku a všechno ostatní ignoroval. „Šátek s dlouhými vlasy, chundelaté vousy. Vedle postele je mísa s rýží,Nad nádobou na rýži je dřevěné víko a na víku jsou knihy matematiky, básnické sbírky (kromě studia matematiky také píše moderní básně) a rukopisný papír.

  „Spolužák Liu Hanqing ze střední školy Chen Ming (pseudonym) popsal novinářům scénu, když viděl Liu Hanqing v roce 1987. Řekl, že má pocit, že Liu Hanqing by byl„ blázen “, kdyby už nekontaktoval lidi.

 „Dosáhl opravdu šíleného stavu. Liu Hanqing vedle něj odpověděl, že kdyby se nepotkal s Chen Ming, mohl by být blázen. Chen Ming mu přinesl nový život a pozval ho, aby žil ve svém vlastním domě a kontaktoval lidi a věci z vnějšího světa. Ale jeho každodenní práce a doba odpočinku se vždy obrátí: „Pokaždé, když jdu domů na oběd,Právě dokončil praní.

  „Chen Ming řekl, že ačkoli Liu Hanqing stále provádí výzkum každý den, rozdíl je v tom, že nakonec bude chodit ven a povídat si s ostatními. Kolem roku 1990 měl Liu Hanqing pocit, že již vytvořil předběžné„ výsledky “, a řekl Chen Ming. „výsledek“, že? Ti dva mohou najít pouze odborníky, které by mohli vyhodnotit. Našli nejen spolužáky daleko ve Spojených státech, přeložili články a zveřejnili je na internetu, ale také našli v Pekingu odborníka na matematiku Pan Chengbiaa, který se podíval na „výsledky“ jeho výzkumu.

  S výjimkou norského odborníka ze zahraničí, který položil otázku a dostal odpověď od Liu Hanqing, však nebyly žádné zprávy. Pan Chengbiao odpověděl:V jeho tezi je argument, který nebyl prokázán, a následující argumenty jsou bezvýznamné.

  „To znamená, že už nemusíte číst dál. “ „Studoval jsem rozdělení prvočísel v přirozených číslech. “ Liu Hanqing si stále pamatuje sám sebe. Specifický obsah však vyžaduje „připomenutí“: „Koneckonců, nečetl jsem to už několik let.

 „Ačkoli předběžné„ výsledky “, které byly vypočítány během spánku, nebyly potvrzeny, nemělo to vliv na nadšení Liu Hanqing pro studium matematiky. Jediná věc, která ho ovlivnila, bylo jeho vlastní tělo.

  Asi před deseti lety se tělo Liu Hanqing začalo stávat velmi silný.

  Špatný.

  Nejnepříjemnější je nespavost. Poté, co Liu Hanqing navštívil kliniku ve městě,Lékař mu řekl, že trpí úzkostí, a doporučil mu, aby si vzal Valium, což má uklidňující účinek. „Pokaždé, když si vezmu lék, můžu spát jen hodinu nebo dvě. Můj život je celý pokazený.

 “ Řekla Liu Hanqing, jeho hlava stále pracovala, když spal, a nemohl přestat.

  Musel odložit všechny knihy o matematice,„Pokud to nevidíš, nebudeš na to myslet. “ Chen Ming řekl, že když chatoval s Liu Hanqing, chystal se vytáhnout „stabilitu“ z kapsy a dát si ji do pusy pitnou vodu. Polkněte přímo. „Řekl, že si vezme sedm nebo osm pilulek denně, myslím, že by to mělo být víc než jen tohle.

 “ „Takže jsem pozastavil svůj výzkum.

 „Liu Hanqing řekl, doufá, že počká, dokud se jeho zdraví nezlepší, než bude pokračovat ve vlastním výzkumu.

 “ Tělo to opravdu nevydrží. „Když reportér řekl slovo„ stop “, Liu Hanqing to velmi vážně opravil a řekl, že to nebylo„ stop “, ale„ pauza. “Hlavním úkolem Liu Hanqing je nyní„ zvednout tělo. “Pokud jde o zemědělskou práci,Pokud to nevím, neudělám to.

  Během tohoto období Chen Ming kdysi představil Liu Hanqing jako učitelku ve škole, ale Liu Hanqing byla odmítnuta kvůli „fyzickým problémům“. Liu Hanqing řekl, že stále nemůže občas pomyslet na matematiku.

  V tuto chvíli by se „ovládl“ a naznačil, že „na to nemyslí, nedělej to.

 “ Rodiče: Jeho výzkum určitě přinese výsledky bez práce. Není ženatý a nedělá zemědělské práce.

  Rodiče Liu Hanqing kvůli tomu o svém synovi nikdy nepochybovali. Věřili, že jeho syn je velmi chytrý a že výzkum provedený jeho synem bude určitě proveditelný. "Snažila jsem se ho přesvědčit, ale neposlouchal, a bylo to k ničemu.

 " Matka Liu Hanqing řekla, že na začátku také doufali, že jejich syn bude pracovat.

 Oženil jsem se, ale později jsem sledoval myšlenky svého syna.

  „Někteří lidé říkají, že Han a Qing jedli staré, ale ve skutečnosti to neudělali. “ Chen Ming novinářům řekl, že Dainan Town je „slavné město z nerezové oceli v Číně“ a jeho ekonomický rozvoj probíhal dříve a rychleji.

  I když průměrný člověk nemá práci, nezůstane pozadu kvůli chudobě.

  nemluvě,Požadavky Liu Hanqing na život nejsou vysoké a někteří jedí a někteří žijí spokojeně. „Hanqing bude jíst, co dělá rodina. “ Matka Liu Hanqing řekla novinářům, že to, co ji teď nejvíce trápí, jsou výsledky výzkumu jejího syna.

  nebyla zveřejněna, mohla být „ukradena“ ostatními.

  Někdy vidím příspěvek publikovaný odborníkem v televizi,Ať už získal jakoukoli cenu, cítil, že mohl „ukradnout“ výsledky výzkumu svého syna. Matka Liu Hanqing vždy věřila, že její děti jsou velmi chytré. I když nevystudoval vysokou školu, neměl práci ani se neoženil, stále to byl chytrý chlapec.

  Břemeno života také více leží na bedrech rodičů Liu Hanqing. Liu Hanqing řekl:Ve svém srdci byl stále velmi vděčný svým rodičům, ale nedokázal to říci.

  „Je to stejné jako mnoho čínských rodin. Jsem vděčný, ale nemohu to říci. “ V budoucnu: Bude pokračovat studujte matematiku ve vesnici, Liu Rodina Hanqing je jediná rodina, která stále spaluje dřevo a vaří. Kolem jeho domu téměř každá domácnost postavila dvoupatrové malé budovy.

 Bílé dlaždice na zdi jsou pod slunečním zářením extrémně jasné. U dveří domu Liu Hanqing jsou dva dřevěné ploty, které byly otevřeny téměř mnoho let. Na dvoře jsou plastové lahve, papírové skořápky a skleněné lahve, které si rodiče vyzvednou, když pracují venku a čekají na prodej. V severním domě domu Liu Hanqing, střední hale ve středu a východním domě, kde žil Liu Hanqing,Otvor ve střeše už vidí oblohu venku.

  Na posteli Liu Hanqing je kromě již potemněné moskytiéry také černá plastová fólie odolná proti dešti. Okna, která byla kdysi utěsněna bílou plastovou fólií, byla v létě propíchnuta - čas od času do domu vane vítr před domem a bílá plastová plachta plave s větrem. Před několika lety požádala vesnice o příspěvek na živobytí Liu Hanqing a on mohl dostávat měsíční příspěvek na živobytí 400 juanů. „Jaké věci přišly do jeho domu před více než 30 lety a jaké je nyní, může to být ještě zchátralější než v minulosti.

 “ Chen Ming řekl, že kontaktoval své spolužáky ze střední školy a plánuje koupit Liu Hanqing pojištění. Liu Hanqing v budoucnu zestárne. Může dál žít.

 Řekl, že Liu Hanqing nikdy tolik let nepožádal své spolužáky o pomoc. Neměl téměř žádné materiální požadavky a jen sledoval, co rád dělá. Liu Hanqing novinářům řekl, že po ukončení studia psal korespondenci s několika spolužáky z univerzity, ale díky popularitě telefonů a mobilních telefonů se kontakt postupně přerušil.

  Ještě před pár dnyPoté, co se o něm vesnice dozvěděla, shromáždili finanční prostředky na nákup mobilního telefonu v hodnotě několika set juanů. V posledních letech Liu Hanqing zjistil, že jeho tělo se postupně zlepšovalo. Možná v blízké budoucnosti bude pokračovat ve studiu matematiky. Zjistil však, že má vysoký krevní tlak, musí každý den užívat antihypertenziva a ruce se mu vždy třásly.

 Myslím, že je to svalová slabost. „Liu Hanqing občas chodí online do internetových kaváren ve městě, aby se dozvěděl o změnách ve vnějším světě. Když se reportér zeptal, vzpomněl si, jaký by byl, kdyby promoval a dostal práci? Přemýšlel o tom a odpověděl, že mnoho jeho spolužáků z univerzity je nyní profesorem na univerzitě a on „nikdy nepřemýšlel o hypotetických věcech“„Pokud o tom nepřemýšlíte, je zbytečné, když o tom přemýšlíte.

“ (Reportér Guangbao Zhang Dan).