Automatický

Sharp Hisense se snaží získat práva na užívání značky

souhrn

Bitva o právo používat značku se nakonec strhla mezi Sharp a Hisense. 12. června byl reportér z pekingského obchodního deníku informován, že kvůli opakovaným neúspěšným jednáním podal Sharp žalobu na Hisense a požadoval odnětí práv na užívání značky v Severní Americe. V reakci na to Hisense bude aktivně reagovat na soudní spor a bude i nadále vyrábět a prodávat televizní produkty značky Sharp v Severní Americe.Někteří analytici poukázali na to, že soutěž o právo na užívání značky

Sharp Hisense se snaží získat práva na užívání značky

Sharp Hisense se snaží získat práva na užívání značky-0

 Bitva o právo používat značku se nakonec strhla mezi Sharp a Hisense. 12.

Sharp Hisense se snaží získat práva na užívání značky-1

  června byl reportér z pekingského obchodního deníku informován, že kvůli opakovaným neúspěšným jednáním podal Sharp žalobu na Hisense a požadoval odnětí práv na užívání značky v Severní Americe. V reakci na to Hisense bude aktivně reagovat na soudní spor a bude i nadále vyrábět a prodávat televizní produkty značky Sharp v Severní Americe.

Sharp Hisense se snaží získat práva na užívání značky-2

 Někteří analytici poukázali na to, že za bojem za práva na užívání značky stojí hra mezi zájmy obou značek.

Sharp Hisense se snaží získat práva na užívání značky-3

  Bez ohledu na to, kdo nakonec vyhraje, poražený o příslušné zájmy rozhodně přijde. Kvalita televizoru však není jasně definované, incident může nakonec skončit urovnáním. Nároky na stovky milionů dolarů Výše ​​uvedené zprávy uváděly, že Sharp podal žalobu na Hisense Group u kalifornského soudu ve Spojených státech. Žalovat Hisense za prodej nekvalitních produktů, které poškodily reputaci Sharpu, vyžadující, aby Hisense přestal používat značku a kompenzoval minimálně 100 milionů USD.

Sharp Hisense se snaží získat práva na užívání značky-4

  Sharp uvedl, že společnost se snaží využít legálních kanálů k ukončení své smlouvy s Hisense v právním rámci. V tomto ohledu reportér z Beijing Business Daily provedl rozhovor s příslušnou osobou odpovědnou za Sharp China, která uvedla, že o této záležitosti nevěděla. Japonské ústředí nevydávalo ani oficiální dokumenty. V srpnu 2015, kdy byla společnost Sharp čistě japonskou společností, prodala společnost mexické továrně na barevnou televizi a americkému regionu Sharp TV (kromě Brazílie) pětiletá práva na užívání značky Hisense za 23,7 milionu USD.

Sharp Hisense se snaží získat práva na užívání značky-5

  O rok později investovala společnost Hon Hai 388,8 miliard jenů (asi 3,81 miliardy amerických dolarů) do dokončení akvizice Sharp. Od té doby Hon Hai hledá příležitosti k odebrání autorizace Sharp pro zámořské značky.

Sharp Hisense se snaží získat práva na užívání značky-6

  Poté, co opakovaná jednání s Hisense selhala, Sharp se rozhodl přestat dodávat LCD panely pro Hisense na konci loňského roku; uvádí se, že Sharp písemně informoval Hisense o ukončení smlouvy v dubnu tohoto roku, ale Hisense odmítl Sharpovu žádost a pokračoval v používání značka Sharp.

  Proveďte prodej. Sharpův současný soudní proces zcela posunul práva na užívání severoamerické značky do rozpálené fáze. Zhu Dan, zástupce generálního ředitele mezinárodního marketingu Hisense, poukázal na to, že po převzetí továrny Sharp v Mexiku a hostování prodejů severoamerických značek Sharp si Hisense vybrala elitní personál, který továrnu revitalizuje, obnoví kanály a vstřikuje technologii kvality obrazu ULED společnosti Hisense do téměř Sharpova téměř stagnující výzkum a vývoj. Struktura produktů společnosti Sharp, tržní tržby a tržby se výrazně zlepšily a zvýšily a společnost Sharp v Severní Americe se postupně vrátila k normálnímu „managementu“.

  Není to tak, jako by Sharp řekl, že „prodej nekvalitních produktů poškozuje reputaci Sharp.

 “ Porušení ducha smlouvy Pro Sharp, prodej práv na užívání značky v roce 2015 a důrazný požadavek na odnětí práv na užívání v roce 2016Na obou stranách předělu rozvoje společnosti je obtížné období vážných ztrát na jedné straně a období „důvěry“ v získání kapitálové injekce Hon Hai na straně druhé. Zhu Dan poukázal na to, že v roce 2015 Sharp, který měl obtížné obchodní operace a utrpěl vážné ztráty, opakovaně navštívil Hisense v naději, že Hisense může zachránit „severoamerický Sharp“.

  V této souvislosti se Hisense rozhodl „„Zmírnění obtíží“ Sharpův severoamerický trh: Získal a převzal továrnu Sharp v Mexiku a řídil prodej severoamerických značek Sharp (6. ledna 2016 - 5.

  ledna 2021). Rozumí se, že v roce 2015 čelí čtyři hlavní japonští výrobci barevných televizorů recese a ztráty a obchodní kontrakce.

  Čtvrtletní finanční zpráva společnosti Sharp od dubna do června 2015 ukázala, že celosvětový prodej LCD televizorů Sharp ve čtvrtletí činil 1,41 milionu jednotek. Ve srovnání s 1,73 miliony jednotek ve stejném období loňského roku poklesl o 18,49%; prodeje LCD TV činily 64,1 miliardy jenů, což je pokles o 25,2% z 85,7 miliardy jenů ve stejném období loňského roku. Finanční zpráva společnosti Sharp za první čtvrtletí roku 2015 ukázala, že společnost Sharp zaznamenala čistou ztrátu ve výši 33,98 miliard jenů (přibližně 274 milionů USD), ve srovnání s čistou ztrátou 1,8 miliardy jenů ve stejném období loňského roku.

  Pozorovatel odvětví Hong Shibin věří, že Sharpovy akce porušily ducha smlouvy.

 Analytik domácích spotřebičů Liang Zhenpeng také uvedl, že Sharpův krok byl projevem nedodržování obchodních pravidel.

  Autorizace značky byla odejmuta před datem vypršení platnosti, a to nebylo upřímné.

  Podle názoru Liang Zhenpeng Sharp pod „vedením“ Hon Hai touží po vrácení práva na používání značky. Samozřejmě to nemá v úmyslu kompenzovat, ale přinutit Hisense k návratu značky Sharp předem. Protože podle smlouvy bude Sharp muset počkat tři roky, než se vrátí k podnikání Sharp TV v Severní a Jižní Americe. To není dobré pro Sharp, který chce ve světě znovu získat svou slávu.

  Koneckonců, americký trh, včetně USA jsou také velkým trhem. Po získání společností Hon Hai plánuje Sharp znovu získat svůj podíl na televizním trhu.

  Podle interního plánu Hon Hai Group,Vybudovat high-, mid- a low-end značkové platformy s Aquos, Sharp a InFocus s přitažlivostí „ušlechtilý a ne drahý“, rozlišovat mezi různými zákazníky a různými trhy, od posilování designu, s využitím výroby Hon Hai výhody a snížení cen Propagace a další marketingové metody rozšířily globální podíl na trhu značky Sharp.

  Sharp dokončí cíl dodávky 10 milionů LCD televizorů v roce 2018 (duben 2017 - březen 2018). Ve srovnání s letošním rokem je to nárůst o téměř 70%.

  Pokud bude tohoto cíle dosaženo, Sharp se stane třetí největší značkou LCD TV na světě. V prosinci loňského roku Sharp utratil 10,419 miliardy jenů za získání 56,7% SKYTECUMCLTD (SUMC) a úspěšně začlenil SUMC do své dceřiné společnosti.

  Na první pohled je Sharpovým krokem převzetí původní autorizace značky.

 Hlubší význam spočívá v ovládnutí evropského televizního trhu.

  „Pokud Sharp vyhraje soudní spor, může Hon Hai použít značku Sharp pro prodej OEM v Severní Americe; pokud zvítězí Hisense, může trvat více než tři roky, než se značka Sharp bude používat v Severní Americe. Objem bude zaručen .

  “Řekl Liang Zhenpeng. Hong Shibin věří, že pokud Sharp a Hisense v soudním řízení přetrvají, je pravděpodobné, že soudní proces vyhraje Hisense. Jelikož však kvalita televize není jasně definována, mají obě strany přiměřené podmínky podpory a budoucí trend směřuje k usmíření.

Pekingský komerční denní reportér Sun Qixiang Shi Feiyue.