Počítač

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní

souhrn

Kontroverze ohledně přepisu hotelu Gaoxing Hotel společnosti Meituan Travel nadále kvasí. Nedávno reportér z Beijing Business Daily zjistil, že mnoho hotelů s vysokými hvězdičkami nemá přímé spojení s Meituan Dianping, což do jisté míry ukazuje, že Meituan Travel má omezenou atraktivitu pro skutečné hotely s vysokými hvězdami. Zároveň stojí za zmínku, že cena hotelu Gaoxing za osobu poskytovaná společností Meituan Travel je pouze 360 ​​RMB.V tomto odvětví existuje velká propast. Proti tomu

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-0

 Kontroverze ohledně přepisu hotelu Gaoxing Hotel společnosti Meituan Travel nadále kvasí.

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-1

  Nedávno reportér z Beijing Business Daily zjistil, že mnoho hotelů s vysokými hvězdičkami nemá přímé spojení s Meituan Dianping, což do jisté míry ukazuje, že Meituan Travel má omezenou atraktivitu pro skutečné hotely s vysokými hvězdami. Zároveň stojí za zmínku, že cena hotelu Gaoxing za osobu poskytovaná společností Meituan Travel je pouze 360 ​​RMB. V tomto odvětví existuje velká propast. V reakci na tento jev někteří zasvěcenci poukázali na to, že cena 360 juanů je zjevně cenou hotelů střední kategorie.

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-2

  Hlavním důvodem, proč Meituan „zabalil“ přepis vysoce kvalitního hotelu, je přilákat pozornost investorů.

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-3

  Financování staví hybnost.

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-4

  Luxusní hotely nejsou drahé. V době, kdy reakce společnosti Meituan na průmyslovou otázku podvodů neutichla,Společnost Meituan Travel zveřejnila vysvědčení o podnikání hotelu Gaoxing. Podle Guo Qinga, viceprezidenta Meituan Dianping a generálního ředitele divize ubytování obchodní skupiny Liquor and Tourism Business Group, k 31.

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-5

  květnu 2017 celkový počet uživatelů ubytování Meituan Travel dosáhl 100 milionů a počet vysoce postavených hotely přesáhly 10 milionů. Hotely Platform Gaoxing pokrývají 15 000. Stojí za zmínku, žePodle informací poskytnutých společností Meituan Travel se Meituan Dianping při definování špičkových hotelů odvolává na jednotné standardy odvětví, kterými jsou čtyřhvězdičkový, pětihvězdičkový, špičkový a luxusní.

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-6

  V současné době je průměrná cena pokoje za noc v hotelech Gaoxing v aplikaci Meituan asi 360 juanů a průměrná cena za ubytování v noci za pokoj v Gaoxingu v aplikaci Dianping přes 500 juanů.

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-7

  To není malý rozdíl ve srovnání s cenami jiných platforem online rezervací cestování a některých oficiálních webových stránek hotelů Gaoxing.

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-8

 Statistiky hotelů s hvězdičkou zveřejněné Národní správou cestovního ruchu ukazují, že v prvním čtvrtletí roku 2016 byla průměrná cena pětihvězdičkových hotelů 635 juanů a průměrná cena čtyřhvězdičkových hotelů 333 juanů. Je vidět, že cena za noc 360 juanů uvolněná společností Meituan je výrazně nižší než cena tradičního pětihvězdičkového hotelu a relativně blízká ceně čtyřhvězdičkového hotelu.

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-9

  Chief Knowledge Officer of Huamei Consulting Group,Hlavní ekonom Zhao Huanyan řekl novinářům z Beijing Business Daily, že cena 360 juanů je cenou hotelů střední kategorie a že pokrytí 15 000 vysoce kvalitních hotelů není příliš přesvědčivé. Reportér z Beijing Business Daily zjistil, že více než 100 hotelů v aplikaci Meituan bylo označeno jako „špičkové“. Vezměte si jako příklad hotel Šanghaj Hongqiao Sibei, štítek na Meituanu je „„Špičkový typ“, dvoulůžkový pokoj začíná na 154 juanech, Tuniu a Ctrip označují hotel jako „pohodlný“. V očích zasvěcených v oboru je taková „značka“ snadno matoucí.

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-10

  Standardy umisťování hotel je velmi neprofesionální.

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-11

  Po vysoce známém vzhledu Meituanského vinařského cestovního ruchu s novým obrazem „Meituan Travel“,Společnost Meituan Travel tvrdila, že jednodenní noclehy v hotelu překročily 1,2 milionu, „což opět vytvořilo nové průmyslové odvětví“, ale vzbudilo v tomto odvětví pochybnosti. V reakci na pochybnosti Meituan odpověděl, že počet pokojů na Meituan Travel pro spotřebitelé zůstávají v noci Asi 12,5 milionu tvoří 1,2 milionu méně než 10% z celkového počtu. V reakci na odpověď MeituanaMnoho hotelových profesionálů uvedlo, že to nebylo přesvědčivé.

Nízkorozpočtové hotely v Meituanu jsou silně označeny za vysoce kvalitní-12

  Podle údajů Čínské hotelové asociace přesahuje současný počet hotelů v Číně 400 000. Podle optimistického odhadu hotelového průmyslu je aktuální inventář hotelů v Číně, které lze rezervovat za den, přibližně 5 milionů. Ctrip ohlásil během 1.

  května tohoto roku 2,6 milionu nocí v místnosti a Qunar.

 com překročil 1 milion. Zbývajících 1,2 milionu bude sdíleno platformami pro rezervaci hotelů, jako jsou eLong, Tongcheng, Tuniu atd. Jak Meituan Dianping, který se zaměřuje na rezervace hotelů na nižší úrovni, 1,2 milionu noclehů v pokoji si nemůže pomoci, ale z průmyslových insiderů otazníky. Luxusní hotely to nekupují.

  Podle zasvěcených osob v oboru nejsou pochybnosti tohoto odvětví o hotelu Gaoxing v Meituan Travel opodstatněné.

  Zasvěcený v hotelovém průmyslu, který nechtěl být jmenován, řekl:Luxusní hotely v Meituanu s průměrnou cenou 360 RMB nejsou průmyslem sotva rozpoznány jako mezi vysokými hvězdičkami. Některé vysoce kvalitní hotely, na které se vztahuje Meituan, mohou být zpoplatněny. Už dříve se objevila mediální zpráva, že Meituan zabalil přibližně 200 jüanů a 300 jüanů do „špičkových“ a „luxusních“ hotelů v Šanghaji, Pekingu, Jinanu,Tato situace je běžná v Chang-čou a na dalších místech.

  Podle zasvěcených v oboru nejsou výše uvedené případy samy.

  Důvodem, proč se společnost Meituan spoléhá na levné výrobky, které neodpovídají průmyslovým standardům, je právě proto, že společnost Meituan plně neotevřela trh s hvězdnými hotely. V reakci na zpravodajství z hotelu Meituan Gaoxing provedl reportér z Beijing Business Daily rozhovor s příslušnými osobami odpovědnými za řadu hotelů.

 Osoba odpovědná za pětihvězdičkový hotel na finanční ulici v Pekingu uvedla, že Meituanova tvrzení jsou nevyhnutelně přehnaná. Protože hotelová skupina, do které hotel patří, nepodepsala dohodu o spolupráci s Meituan ani neotevřela back-end port pro Meituan. Zodpovědná osoba také uvedla, že hotel má přímé back-endové spojení s Ctrip.

  Na jedné straně je back-end Ctripu relativně silný.

 Na druhou stranu se hotel domnívá, že Meituan nedosáhl standardů vyžadovaných hotelem. Reportér z Beijing Business Daily před měsícem zjistil v aplikaci Meituan, že s výjimkou hotelu InterContinental, který je přímo spojen s oficiálním webem, jsou téměř všechny ostatní hotely propojeny s luxusními hotely prostřednictvím agody, agentů a dalších kanálů.

  O měsíc později je seznam hotelů Meituan App téměř stejný jako před měsícem. Mnoho špičkových hotelů je stále propojeno prostřednictvím agody, agentur a dalších kanálů. Osoba odpovědná za čtyřhvězdičkový hotel poblíž China World Trade Center, která má na starosti obchod s elektronickým obchodem, uvedla, že Meituan prostřednictvím jiných agenturních kanálů nemůže přímo získat cenu z první ruky. Kromě toho prostřednictvím jiných agenturních kanálů stále záleží na tom, zda cenu mohou získat jiné kanály.

  Výpisy. Pro společnost Meituan, která nyní touží vstoupit na špičkový hotelový trh, se však oslnivé údaje zdají obzvláště důležité. Již v loňském roce začala společnost Meituan plánovat expanzi do sektoru špičkových hotelů a snažila se využít špičkový hotelový trh, který v současné době zaujímají OTA. Někteří zasvěcenci také uvedli, že v kontextu chladné zimy kapitálu vyprávěl Meituan kapitálovému trhu vyprávěním příběhů.

 Zobrazte nádherná data a vytvořte hybnou sílu pro zařazení a financování „obtížného porodu“.

  Špičkoví lidé potřebují pečovat. Ve srovnání s kolegy, kteří v oboru působí více než deset let, má společnost Meituan Travel mnoho nedostatků, které musí napravit. Analytici z oboru poukázali na to, že ve srovnání s Ctrip, Qunar, Tuniu a Tongcheng, které byly založeny více než deset let, je Meituan Travel považován za temného koně. Obtížnost překonat však není malá.

  Od místního poskytovatele služeb zaměřeného na „stravování a pití“ až po platformu, která poskytuje ubytování a rekreační produkty mimo místo, zjevně není velký prostor pro konkurenci.

  Jednou z překážek vstupu na trh vysoce kvalitních hotelů se stala zejména „levná“ značka Meituan. U společnosti Meituan, která začala „skupinovým nákupem“, se zatím nezbavila „Štítek „Nákup skupin za nízkou cenu“. U skupiny uživatelů hotelů s vysokými hvězdičkami je zvláště důležité usilovat o kvalitu služeb.

  Pokud jde o povědomí o značce, Meituan, který začal od hotelů střední až nízké úrovně, narazí na více problémů při získávání podpory od vysoce kvalitních hotelů. Velký odpor. Zodpovědný hotelový pracovník uvedl, že pro Gaoxing Hotels je volba spolupráce s online cestovní platformou s akumulací značky mnohem lepší než Meituan. Reportér z Beijing Business Daily se dozvěděl, že kvůli nespokojenosti s obtížemi hotelu Meituan Hotel při poskytování vysoce kvalitních služeb bylo mnoho hotelů v Meituanu offline.

  Například Qingdao Sanfu Hotel, Qingdao Yizhong Crowne Plaza Hotel a další hotely přerušily spolupráci s Meituan. Podle zasvěcených v oboru je propagace Gaoxing Hotels také z pohledu vlastních spotřebitelských skupin společnosti Meituan poměrně obtížná.

 V Meituanu, který začal se „skupinovým nákupem“, dominují cenově citlivé mladé skupiny. Tento typ spotřebitelské skupiny má nízkou úroveň spotřeby, špatnou loajalitu ke značce a nízkou přilnavost uživatelů a chybí dotace nebo drahé výrobky Problém nedostatečné kapacity. Pěstování špičkových skupin spotřebitelů a udržení uživatelů je problém, který musí společnost Meituan překonat, aby mohla vstoupit na špičkový hotelový trh.

 Po podpisu dohody se společností InterContinental Hotels Group Chen Liang, senior viceprezident Meituan Dianping a prezident hotelové a turistické skupiny, jednou v rozhovoru pro média řekl: „Původně jsme se zaměřili na dodávky produktů nižší třídy a obchodní operace, ale od začátku tohoto roku je Gaoxing Hotel směr, na který se zaměřujeme. “ Ale někteří lidé v tomto odvětví upřímně přiznali,Společnost Meituan Travel se snaží získat špičkový trh s alkoholickými nápoji.

  Obři OTA, jako je Ctrip, se však kultivují po celá desetiletí a tento vzor se v zásadě ustálil.

  Jako pozdní příchod se společnost Meituan Travel stěží může dostat do této nohy bez hlubokých nashromáždění.

Pekinský komerční denní reportér Guan Zichen Wang Shengnan / Wen Zhangbin / hodinářství.