Vzdělání

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde

souhrn

[Zjevení] Éra nakupování tváří je tady! Představen bezobslužný supermarket, nakupování trvá jen 5 sekund! Každoroční nákupní karneval „Double Eleven“ odstartuje zítra. V tomto ročním období je to velký den pro elektronické obchodování. Letos se stane prvním rokem, kdy maloobchodní průmysl zahájil změnu. Jaký je rozdíl mezi „Double Eleven“?& nbsp; Příprava nulového inventáře v obchodě

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-0

 [Zjevení] Éra nakupování tváří je tady! Představen bezobslužný supermarket, nakupování trvá jen 5 sekund! Každoroční nákupní karneval „Double Eleven“ odstartuje zítra.

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-1

  V tomto ročním období je to velký den pro elektronické obchodování. Letos se stane prvním rokem, kdy maloobchodní průmysl zahájil změnu.

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-2

  Jaký je rozdíl mezi „Double Eleven“?Jaké je tajemství nulového inventáře v kamenných obchodech při přípravě na Double Eleven? Li Xiaoyang, 28 let, otevřel v srpnu letošního roku offline obchod se specializací na elektronické výrobky v pekingském Tongzhou Wanda Plaza. Přestože je každoroční Double Eleven karnevalem elektronického obchodování, jako majitel kamenného obchodu se Li Xiaoyang také připravuje na bitvu. Li Xiaoyang je mladý, ale ve skutečnosti je již zkušeným provozovatelem obchodu. Za posledních pět let otevřel pět nebo šest takových obchodů s elektronickými výrobky.

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-3

  Novinářům přiznal, že otevření kamenného obchodu se zdá být snadné, ale ne snadné. Jaké zboží se prodává? Kolik stojí inventář? Jaký druh propagace se používá? Oba vyžadují hromadění zkušeností. Zejména nyní mohou spotřebitelé volně porovnávat ceny online a offline a provozní tlak kamenných obchodů není malý.

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-4

 Li Xiaoyang, autorizovaný prodejce JD Home: Mnoho pouličních obchodů dosud nečelí žádnému toku cestujících a zavírají obchody jeden po druhém nebo opravují atd. Podle zkušeností s otevřením obchodu Li Xiaoyang pokaždé, když otevírá nový obchod, musí sám zůstat v obchodě alespoň několik měsíců. Je velmi těžké sledovat každý den od rána do noci a nemusí být schopen vidět skutečné výsledky. Proč tedy tentokrát Li Xiaoyang zastavil trend a otevřel nový obchod v závěrečném přílivu? Ukázalo se, že zvolil jiný přístup a otevřel úplně jiný „maloobchod“.

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-5

  Liu Jiarui, vedoucí 3C Cultural Tourism Retail Innovation Technology of Jingdong Group: Takto jsme přidali malé zařízení vzadu, takže cítím, kolikrát to bylo každý den přemístěno. Poté, co mě zákazník vyzvedl a mnohokrát si ji prohlédl, znám data kliknutí, která lze sledovat každý den.

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-6

  Pokud je například tento produkt vyzvednut 100krát, ale má pouze jeden jediný prodej, upravíme další krok, ať už jeho cenu a marketing, nebo co je špatně na úrovni jeho vysvětlení, upravíme jeho výrobní kapacitu a prodej . Liu Jiarui je vedoucím inovativních technologií na JD. com a jeho kolegové mu říkají technický expert. Jako autorizovaný prodejce JD Home byl nový obchod „moudrosti“ Li Xiaoyang transformován Liu Jiarui.

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-7

  Kromě senzoru za tímto produktem je v obchodě ještě jedna záhada.

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-8

  Tyto 3 kamery pro rozpoznávání obličeje distribuované v obchodě,Kromě počítání počtu zákazníků vstupujících do obchodu každý den může také identifikovat věk a pohlaví zákazníků. Sonda WiFi je zodpovědná za přesné umístění trajektorie pohybu každého zákazníka v obchodě, kde zákazník navštívil, a kde je doba pobytu zákazníka V delší části budou tato data nakonec transformována do tepelné mapy obchodu, kterou lze použít jako referenci pro budoucí marketing. Od provozování tradičního obchodu až po správu tohoto nového chytrého obchodu nyní, i když je Li Xiaoyang stále přísný ohledně příjmů, reportér vidí, že v obchodě je spousta lidí, což je podstatně vyšší než u fyzických obchodů v stejné odvětví.

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-9

  Z pohledu Li Xiaoyang je největší změnou to, že podnikání už konečně nemusí „vidět oblohu a jíst“. To nakonec vyřešilo problém skladování, který sužoval Li Xiaoyang a jeho vrstevníci.

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-10

 Li Xiaoyang: V minulosti byla většina peněz na operace v inventáři. Obchod stojí 2 až 3 miliony. Pokud máte 10 obchodů, je to 20 až 30 milionů. Takže to nesmí být snadné.

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-11

  Liu Jiarui: Nyní po spolupráci s nimi nazýváme integrace skladu a obchodu. Této části inventáře odpovídá, že nemusí utrácet peníze za nákup zboží, což odpovídá skladu Jingdong.

Éra nakupování pomocí tváře je tady: trvá jen 5 sekund, než se objeví a bezobslužný supermarket neobejde-12

 Když to nemůže prodat, můžeme se vrátit do obecného skladu a poslat ho na lepší místo, kde to prodat. Bezobslužný supermarket se objeví v sídle Jingdongu pouze za 5 sekund. Obchod s elektronickými výrobky, jako je Li Xiaoyang, trvá pouze 5 sekund.

  V minulosti bylo k prodeji výrobku potřeba alespoň 3 až 5 zboží, aby bylo zajištěno, že obrat nebyl na skladě, takže 50% produktů Cash flow se používá k naskladnění.

 Sklad JD, který se nyní připojuje k JD. com jako autorizovaný distributor, se stal skladem Li Xiaoyang. Když bude vyprodán, bude rychle doplněn a distribuován JD.

 com.

  Ti, kteří nemohou být prodáni, mohou být vráceni do JD. Li Xiaoyang to udělá znovu. Už není třeba „hazardovat s inventářem“. Proč by se tedy JD.

 com jako gigant elektronického obchodování rozhodl potřást rukou s tradičním maloobchodem?Hledáte společně vývoj? Liu Qiangdong, předseda představenstva a generální ředitel společnosti JD Group: Pokud určitý obchodní formát zmizí, domnívám se, že to bude ztráta pro celý svět. Zaměřujeme se na to, jak využít technologii pro různé obchodní formáty. Integrace, aby mohl každý přežít lépe.

  Liu Qiangdong novinářům řekl:Během letošního období „Double Eleven“ nasadí JD. com více než 160 prodejen JD Home a JD, téměř 200 obchodů s mateřskými a kojeneckými zkušenostmi JD, více než 1700 obchodů s asistenčními službami JD a více než 5 000 obchodů s domácími spotřebiči JD. po celé zemi. A Wal-Mart má více než 400 obchodů po celé zemi, téměř 10 000 obchodů s kooperativními značkovými obchodníky JD a stovky tisíc samoobsluh připojených k pokladníkovi JD,Všichni se zúčastní „Globálního festivalu zboží“ integrací nové technologie obchodu a systému velkých dat s online platformou JD.

  V minulosti byl vztah mezi elektronickým obchodem a tradičním maloobchodem buď jeden, nebo druhý. Proč by se měl elektronický obchod vrátit na pole fyzického prodeje? Jaký je za tím záměr? Liu Qiangdong: Říkají lidé, že děláte dobré skutky?Z určitého hlediska nejsme zcela bezpodmíneční. Máme své vlastní zisky.

  Po exportu naší technologie můžeme těmto offline podnikům pomoci s lepšími schopnostmi získávání zákazníků, pomoci jim snížit provozní náklady a zlepšit efektivitu celého přidané hodnoty. Subjekty elektronického obchodování jsou vzájemně výhodné a jsou výhodné pro obě strany a Liu Qiangdong to dokonce integruje online a offline. Říkejte tomu „Neomezený maloobchod“.

  Otevírání kanálů velkých dat je považováno za druh neomezenosti mezi obchodníky a za spotřebitele je zažívání neomezeného nákupního režimu považováno JD. com za další „neomezené“. První bezpilotní supermarket v sídle společnosti JD Group byl letos oficiálně otevřen pro podnikání na Double Eleven.

S účtem JDNakupovat a konzumovat můžete, pokud přejedete prstem po tváři a celý proces trvá jen 5 sekund. Mou Guangsen, vedoucí obchodu s bezobslužnými supermarkety v divizi X skupiny JD Group: Hlavní důvod, proč můžeme provádět tento druh nenápadného nakupování, spočívá v naší etiketě, která obsahuje informace o produktu, ale ve skutečnosti je to čip, toto čip bude interagovat s anténou v našem sídelním kanálu,Poté, co se navzájem vnímají signály, náš systém ví, co jsme vzali, vzal pár, naskenoval můj obličej, odečetl peníze na účtu na mé tváři a celý nákupní proces byl u konce. .