Mezinárodní

Expert: Po darování krve není třeba slepě tonizovat

souhrn

Xinhua News Agency, Lanzhou, 13. června (Reporter Liang Jun) 14. června je Světový den dárců krve. Někteří dárci krve se domnívají, že tělo po darování krve přichází o peníze, a k doplnění výživy je zapotřebí velké množství stravy. Odborník na krev vysvětlil, že objem krve v lidském těle bude obnoven brzy po darování krve, a není tedy nutné žádné slepé doplňování. Yang Yongyi, vedoucí oddělení krevního zásobení Gansu Red Cross Blood Center, řekl:Lidské tělo má obvykle jen 80% krve

Expert: Po darování krve není třeba slepě tonizovat

Expert: Po darování krve není třeba slepě tonizovat-0

  Xinhua News Agency, Lanzhou, 13.

Expert: Po darování krve není třeba slepě tonizovat-1

   června (Reporter Liang Jun) 14.

Expert: Po darování krve není třeba slepě tonizovat-2

   června je Světový den dárců krve.

Expert: Po darování krve není třeba slepě tonizovat-3

   Někteří dárci krve se domnívají, že tělo po darování krve přichází o peníze, a k doplnění výživy je zapotřebí velké množství stravy. Odborník na krev vysvětlil, že objem krve v lidském těle bude obnoven brzy po darování krve, a není tedy nutné žádné slepé doplňování. Yang Yongyi, vedoucí oddělení krevního zásobení Gansu Red Cross Blood Center, řekl:Pouze 80% krve v lidském těle se účastní oběhu tělesných tekutin a 20% krve je uloženo v játrech, slezině a podkožních kapilárách, které lidé nazývají „malé krevní banky“. Když lidské tělo ztratí malé množství krve, uvolní se krev z „malé krevní banky“ a podílí se na krevním oběhu, aby udržovala normální fyziologické funkce lidského těla.

Expert: Po darování krve není třeba slepě tonizovat-4

   „Naopak, v potravinách je tonikum a tukyObsah kyseliny listové a železa je velmi malý, nejenže nemůže hrát roli obohacení krve, ale lidské tělo díky nadměrnému příjmu oleje snadno vyvolá hyperlipidemii, vysoký krevní tlak a další kardiovaskulární onemocnění. „Yang Yongyi řekl.

Expert: Po darování krve není třeba slepě tonizovat-5

   Yang Yongyi uvedl, že lidské tělo má silnou samoregulační funkci. Objem krve bude obnoven 1 až 2 hodiny po darování krve. Různé složky krve mohou dosáhnout své původní úrovně během dvou týdnů.

Expert: Po darování krve není třeba slepě tonizovat-6

  Správné darování krve nepoškodí vaše zdraví. Odborníci připomínají dárcům krve, aby po darování krve pili hodně vody.

Expert: Po darování krve není třeba slepě tonizovat-7

Pokud budete věnovat pozornost nutriční hodnotě vaší stravy a budete jíst selektivně, část krve ztracená dárcovstvím krve se rychle zotaví. .