Hra

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum

souhrn

Guangzhouská kultura pití čaje se formovala v dynastii Qing, od Erli Pavilion, čajovny až po čajovny v zahradním stylu, v Guangzhou je mnoho restaurací Gubeiyuan, což jsou vzácné zahradní restaurace. North Garden Restaurant Hall je plná charakteristik Lingnan. Dva kusy v jednom šálku mohou zabít celé ráno. Dayang Net News Guangzhou je kultura pití čaje jedinečná a „pití čaje“ je také „vzdychající čaj“, Opravdovou chuť může ochutnat pouze ten, kdo rozumí vesmíru.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-0

 Guangzhouská kultura pití čaje se formovala v dynastii Qing, od Erli Pavilion, čajovny až po čajovny v zahradním stylu, v Guangzhou je mnoho restaurací Gubeiyuan, což jsou vzácné zahradní restaurace. North Garden Restaurant Hall je plná charakteristik Lingnan.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-1

  Dva kusy v jednom šálku mohou zabít celé ráno. Dayang Net News Guangzhou je kultura pití čaje jedinečná a „pití čaje“ je také „vzdychající čaj“, Opravdovou chuť může ochutnat pouze ten, kdo rozumí vesmíru. Čaj Tan v kantonském stylu věnuje pozornost autentičnosti Shuiguncha a dim sum. Sleduje historii a kultura pití čaje má dlouhou historii.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-2

  Čaj Tan v kantonském stylu je populární od dynastie Qing, od pavilonu Erli po čajovna a poté do čajovny, která byla svědkem vývoje kurzu trilogie čajového trhu v Guangzhou. Zahradní čajovny navržené mistrovskými architekty, jeden po druhém;Kousky vynikajícího občerstvení jsou všeobjímající a příchutě jsou nekonečné.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-3

  Podle historických záznamů „čaj vzkvétal v Tangu a vzkvétal v Píseň“. Prvním pitím čaje byla ochutnávka čistého čaje, pomalé vaření při nízkém ohni a prostřední část čajové konvice, čekání na listy k varu a otočení, a proces tichého čekání, inspiroval poezii literátů Moshiho a zanechal nespočet mistrovská díla. Časný čajový obchod,Skladujte v malých stáncích na ulici a po pití odcházejte. Pavilon Erli se objevil v Guangzhou během období Xianfeng dynastie Čching.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-4

  Dřevěný stůl a dřevěné stoličky byly malé a cena čaje byla dvě procenta. Stal se místem odpočinku pro občany Shengdou. Později tam byl čaj Dům a prostředí bylo elegantnější. Během období Guangxu byl Guangzhou prvním.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-5

  Objevila se slušná čajovna zvaná „Sanyuan Building“, umístěná ve třinácté řadě. „Od čajovny po čajovnu je symbolem formování kultury pití čaje u lidí z Kuang-čou. “ Řekl Gong Bohong, odborník na kulturní a historický výzkum, který po celá desetiletí studoval historii Kuang-čou. Od té doby se čajovny rychle rozvíjely a staly se městem, prostupujícím strukturou ulic a uliček.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-6

  Povzdechový čaj musí věnovat pozornost prostředí, aby měl umělecké pojetí. Na čajovém trhu v Guangzhou v dynastii Čching se zrodila řada charakteristických čajoven. V období Čínské republiky prosperita trhu s čajem v Kantonu pokračovala v nezmenšené míře a stále existuje mnoho starých čajoven s historií více než 100 let. Kromě toho se v 50.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-7

  a 60.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-8

  letech objevily čajovny v zahradním stylu, reprezentované restauracemi Beiyuan, Nanyuan a Panxi. Navrhl je guangdongský architekt Mo Bozhi a přinesl tak dlouholetou kulturu jídla v Guangzhou,Architektonická civilizace a místní charakteristiky jsou smíchány.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-9

  Úhlové římsy, zelené dlaždice a modré stěny, pavilony, pavilony, malé bazény a tekoucí voda, jsou tam bambusové lesy, ptáci a květiny, doprovázené klikatou cestou, vůní čajových kadeří. Při procházce po zahradní čajovně je každý váš krok téměř časovým obdobím. Při pohledu na Manchurianské okno jasně zářilo, a když jsem se k němu přiblížil, zjistil jsem, že zanechalo škrábance let. Informované zdroje odhalily, že za účelem obnovení původního života lidí v Guangzhou byly od lidí shromážděny původní mandžuská okna a mahagonové vyřezávané obrazovky.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-10

  Uvnitř sálu je osvěžující hostina se všemi chutěmi a zvuky a za oknem jsou krajinomalby vlnící se krok za krokem v toku čtyř ročních období. V soutěži čajoven, ať už jde o stoletou čajovnu,Je to také krásná a lahodná čajovna Lingnan Garden, která se objevila v moderní době, a nezachází se zákazníky, kteří mají zájem o jídlo a životní prostředí. Kultura pití čaje: V čajovně na jihu Lingnanu, kde věnujete pozornost čaji s vodními buchtami a krásnému dim sum, jsou lidé plní hlasů, zvuk lidí vítajících dim sum, zvuk setkání přátel a smíchu , zvuk obchodníků diskutujících o věcech . .

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-11

 . Lidé se shromažďují v hale,V čajovně se shromažďovaly různé zvuky, které mísily každodenní život.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-12

  „Malá kamna zapalují oheň, aby uvařili čaj, a zelený kouř kvete a květiny padají. Píseň Songtaoqinu, zdá se, že pár lidí má podstatu. “ „Čaj na vaření“ Huang Baokang z Nanhai v pozdním Qingu Dynastie vyjadřuje umělecké pojetí lidí v Guangfu, kteří si povzdechli na čaj.

Kantonský povzdechový čaj: dávejte pozor na čaj vařený ve vodě a dobrý dim sum-13

  Lidé v Kuang-čou pijí čaj a věnují pozornost „překrásnému vodě převařenému čaju. “ Voda potřebná k přípravě čaje je tzv. Vařit vodou. Jděte pryč.

  “Gong Bohong představil, že na počátku 50. let měly čajovny v Guangzhou velké měděné čajové konvice naplněné vroucí vodou, které bylo možné kdykoli přidat hostům, kteří čaj připravují.

  Zejména„ voda z krevetového oka “, která se právě vařila Nejlepší je, že při přípravě čaje je konvice zavěšena na vzduchu a do konvice se nalije vroucí voda. Tento způsob přípravy čaje říká, že čajové lístky jsou nahoru a dolů. Plně uvařte čajovou příchuť. V minulosti, kdy byla v čajovnách tvrdá konkurence, staromódní čajovny dokonce posílaly lidi, aby šplhali po prameni Jiulong v pohoří Baiyun, aby si mohli připravit čirou pramenitou vodu a připravit tak čaj, aby vynikla pravá chuť čaje.

  „Dva kousky v jednom šálku jsou velmi smysluplné. “ Představil Gong Bohong. Takzvaný jeden šálek označuje šálek čaje a dva kusy svačinu. V počátcích občané, kteří vstávali brzy, aby si vydělali na živobytí, vstávali ve 4 ráno.

 Po jídle si můžete vyhradit energii na celodenní práci, a proto šlo o dvě rané kousky, hlavně o hrubá zrna, jako jsou velké pytle, například velké pytle na kuřecí koule a tříhvězdičkové pytle od společnosti Xiguan. Později to vychází z kultury pití čaje, což znamená hrnec čaje a občerstvení, jednu ochutnávku a jeden povzdech. Čaj na povzdech není jen pití čaje, kantonská dim sum je arénou všech čajoven.

  Krevetové knedlíky,Čtyři poklady Shaomai, Vepřová žebra a Kuřecí tlapky po celá desetiletí prosperovaly. Stovky kantonských stylů jsou vynikající. Samotné krevetové knedlíky se nezaměřují jen na lahodnost krevet a správnou strukturu kůže knedlíku, ale také na inovace.

  Čtyřbarevný krevetový knedlík obsahuje barvy různých ingrediencí do čtyř krevetových knedlíků.

  Čtyři krevetové knedlíky jsou ponořeny do čtyř druhů polévek, včetně ženšenové polévky,S každým kousnutím je chuť nekonečná, nemluvě o stovkách dalších slavných bodů, které byly předány dodnes. Časově uznávané čajovny: Jak je větrno a deštivo, v Guangzhou je mnoho staromódních čajoven. Některé čajovny přežily více než dvě stě let a existuje nespočet stovek let časově uznávaných značek. Za těmito historickými čajovnami mají téměř všechny určité časové období.

 „Chengzhulou přežil 256 let a zmizel na začátku tohoto století. “ Řekl Rao Yuanyuan, známý kantonský kulturní vědec.

  Starší lidé z Kuang-čou v podstatě znají čajovnu „ru“. „Ru“ a „ryby“ jsou homofonní.

  Devět „ryb“ označuje devět „ru“ restaurací v Guangzhou. Mezi nimi Huirulou přežila více než 120 let a někteří starší lidé mohou počítat více než deset. Například „. “ Objevila se generace „guangzhouských čajoven“.

  „Čajovny v Kantonu jsou velmi zajímavé," řekl Rao Yuanyuan. V počátcích se generace „ru" stala populární a byla svědkem prosperity čajoven v jedné generaci; nyní prosperita čajoven „tečka" podporovala rozvoj moderních čajoven.

  Po stovky let. Příběh historické čajovny je Gong Bohong tak drahocenný jako poklad,Jako Chengzhulou a Xiaofengbing, dvojverší Huirulou „prospívající sobě i ostatním a spravedlivé“, narážky na „čtyři hlavní restaurace“ v Kantonu (Mozang, Nanyuan, Wenyuan, Xiyuan) na počátku dvacátého století atd. Při procházkách širokými ulicemi a úzkými uličkami se často můžete setkat s přežívající časově uznávanou čajovnou, jako je Tao Tao Ju (otevřená v období Kuang-sü dynastie Čching),Restaurace Guangzhou (založena v roce 1939), budova Lianxiang (otevřena v roce 1889), budova Ronghua (založena v roce 1876) atd. Pití čaje staré čtvrti: Doprovod je nejdelší vyznání lásky.

  Za každou čajovnou, která přežila dodnes, jsou dlouhotrvající sousedství, která přinesla nespočet příběhů. Čajový host je protagonistou čajovny, která nikdy nekončí. „Sousedství Guangzhou,Jejich charakteristikou je dlouhá láska.

  „Do odvětví čajoven v Guangzhou vstoupil v 80. letech.

  Lei Liang je v jednání se sousedstvími už více než 30 let a miluje chatování se zákazníky čajů. Zhu Bo je jedním ze zákazníků čaje, který mu nejvíce chyběl. Když se poprvé setkal, tento Zhu Bozhen Je velmi vybíravý a nezbavuje se snahy o dim sum. Jděte každý den do čajovny a povzdechněte si čaj,Bo Zhu vždy objednával klec krevetových knedlíků, ať už byly krevety toho dne čerstvé, zda byla předkožka šéfkuchaře dostatečně silná a jak dobře bylo teplo regulováno, to Bo Zhu věděl po pokusu.

  „Bo Zhu mi často posílá knihy dim sum a diskutuje se mnou, jak vyvinout inovativní dim sum.

 “ Lei Liang se usmál, když pomyslel na skutečnou sílu starého muže.

  Jednoho dne Lei Liang nečekal, až přijde Zhu Bo. “„Přihlaste se.

 “ O týden později se Lei Liang dozvěděl, že Bo Zhu zemřel. Lei Liang řekl, že v zámoří Číňané žijí už několik desetiletí také desítky. byli nevysvětlitelně nadšení.

  Pár řekl Lei Liangovi, že to bylo poprvé, co se v té době setkali v této čajovně, a pak se setkali a zamilovali se spolu na celý život. Od křičení až po skenování kódů byl v 80. letech v Čchang-čou velmi rozvinut čajovnický průmysl.

  Lei Liang, který přijel za vývojem z Hongkongu do Guangzhou, si pamatuje, že restaurace Datong měla leteckou halu. Aby si mohli dát kousek z čerstvě upečených vaječných koláčů, šli si večer vypít noční čaj po práci. V paměti Lei Lianga byl ranní čaj v 80.

  letech velmi aktivní. Existuje také mnoho čajoven, které provozují noční čaj, některé dokonce celou noc. V 90.

  letech se v důsledku změn v životním stylu lidí postupně objevoval odpolední čaj. V té době nebyl telefonát a zazvonil automat na signál od přítele z čaje. Na recepčním telefonu často čekají lidé ve frontě, aby odpověděli na informace volajícího.

 To se stalo jedinečnou krajinou. V 21. století je populární polední čaj, lidé věnují více pozornosti zdravé stravě a noční čaj je čím dál méně běžný.

  Lei Liang pracoval v tomto odvětví od svých 14 let.

  Když byl dítě, byl malý, vážil méně než 80 jin, nesl velký obdélníkový talíř z nerezové oceli a procházel kolem stolu s čajovými zákazníky.

  měl vozík. Mladá dívka tlačí klec čerstvě upečených krevetových knedlíků, která se pod nimi páří a chladný temný součet na skleněném víku. Děti obzvlášť rády přeběhnou, otočí se doleva a podívají se na vozík. Je to tak živé.

  V dnešní době je pití čaje elektronické. Objednávky může zadávat číšník na počítači nebo vyzvednout mobilní telefon a naskenovat kód. Poté jsme čekali, až se dezerty dají na talíř, a v seznamu se zobrazovaly další a další inovativní dezerty.

  Fakta: Vlastnosti a popularitu čaju Guangzhou Tan uvádí Gong Bohong. Čaj Guangzhou Tan není stejný jako čaj Chaozhou Tan. V Chaozhou je čaj Kungfu většinou konzumován doma, zatímco čaj Guangzhou Tan je oblíbenější.

  Existuje spousta lidé v čajovnách. Není to živé.

  Jeden produkt, jeden povzdech, jeden šálek a dva kusy, bohaté a skromné, a čas od času přináší výhody.

  Například přísloví „prodeje velkých pytlů“ znamená, že za účelem přilákání zákazníků s čajem vyráběla čajovna objemné buchty, jako jsou velké buchty kuřecí koule, grilované vepřové buchty, tříhvězdičkové buchty Xiguan atd. To odráží tolerantní a pragmatická kantonská kultura. „Zaplatit účet“ není překlep “Dvě slova „zaplatit účet" jsou velmi charakteristická. Gong Bohong představil, že Guangzhou Drinking Tea nejprve zadá objednávku a poté zaplatí účet po jídle.

  Většina lidí si myslí, že „zaplatit účet" v kantonštině je slovo „koupit" za nákup a prodej, což znamená zaplatit za nákup. Účet.

  Správným způsobem, jak jej napsat, by měl být „zaplatit účet“, protože konečný účet se obvykle umístí pod čajovou soupravu.

 Znamená to, že byl sněden, takže je vhodné použít slovo „pohřben“. Přidejte vodu, otevřete kryt.

  Gong Bohong představil, že první věcí, kterou lidé v kantonštině dělají, je opláchnutí čajové soupravy horkou převařenou vodou, což je obvyklé; Místo toho otevřete víčko konvice, otočte ji dnem vzhůru a někdo přijde a přidá vodu. Toto je zvyk s tichým vzájemným porozuměním. Pozdravy při nalití čaje se týkají zejména obyčejných cizinců, kteří přicházejí do čajoven v Guangzhou pít čaj. Často jsou překvapeni, že lidé z Guangfu po nalití čaje dělají gesto poklepávání na prsty prsty.

  Ve skutečnosti se jedná o druh „ klepání na čajový obřad.

  “ Existují různé verze původu „zaklepání na čajový obřad“ a je obtížné určit, která z nich je původní. Podle Gonga Bohonga „Čajový ceremoniál Knock on Hands“ vypráví příběh o turné císaře Qianlonga ve Weifu. Císař Qianlong pil čaj v čajovně v Xiguanu v Kantonu. Muž vzal měděnou konvici, aby nalil čaj.

  Qianlong se na to podíval a vzal ji dvořanovi vedle sebe. Tuto knihu je třeba sklonit, aby poděkoval dvořanům. V zoufalství dvořan sklonil pravý ukazováček.

  Prostředníček s „„Ruka“ jménem „první“ vytvořila zakřivený tvar, aby se uklonila stolu.

  Jak roky ubíhaly, „Obřad klepání čaje“ se změnil na různé verze. Gong Bohong uvedl, že nyní bylo zjednodušeno označovat prst na stole a různé verze patří k etiketě. O vnější formu se nemusíte starat.

  Trilogie trhu s čajem se objevila ve druhém pavilonu li během období Qing Xianfeng,Malé přední bungalovy, dřevěné stoly a dřevěné stoličky, servírování čaje a pečiva, cena čaje je 2% (1 peníze se rovná 72%), je to dobré místo pro odpočinek a chatování v sousedství.

  Položte koláče na pult v Erli Pavilion a po jídle se podívejte.

  Čajovna se objevila za vlády císaře Guangxu, je luxusnější než pavilon Erli a prostředí je o něco pohodlnější. Od té doby si lidé z městečka Qibao ve městě Foshan oblíbili obchod s čajem a investovali do pozemků v Kantonu. Postavte třípodlažní budovu s vyšším přízemím a jasnou a otevřenou podlahou, která se nazývá čajovna. Čajovna láká třídu volného času „krásným vodou vařeným čajem a vynikajícím jídlem“.

Text / reportér Guangpao Liang Chaoyi / reportér Guangpao koordinátor Su Junjie / reportér Guangpao Ji Shenling Editor: Zou Shaohuan.