Zprávy

Čína a Panama dnes formálně navázaly diplomatické vztahy. Na Tchaj-wanu je pouze 20 takzvaných „diplomatických zemí“

souhrn

China Youth Online, Peking 13. června (China Youth Daily, reportér China Youth Online Chen Xiaoru) Čínský ministr zahraničí Wang Yi a viceprezident a ministr zahraničí republiky Panama De Saint Malo jednali v Pekingu 13. prosince a podepsali „Čínská lidová republika a Panamská republika“ Společné komuniké o navázání diplomatických styků oznámilo, že obě země od dnešního dne formálně navážou diplomatické vztahy na úrovni velvyslanců.

Čína a Panama dnes formálně navázaly diplomatické vztahy. Na Tchaj-wanu je pouze 20 takzvaných „diplomatických zemí“

Čína a Panama dnes formálně navázaly diplomatické vztahy. Na Tchaj-wanu je pouze 20 takzvaných „diplomatických zemí“-0

  China Youth Online, Peking 13. června (China Youth Daily, reportér China Youth Online Chen Xiaoru) Čínský ministr zahraničí Wang Yi a viceprezident a ministr zahraničí republiky Panama De Saint Malo jednali v Pekingu 13. prosince a podepsali „Čínská lidová republika a Panamská republika“ Společné komuniké o navázání diplomatických styků oznámilo, že obě země od dnešního dne formálně navážou diplomatické vztahy na úrovni velvyslanců. Podle společného komuniké mezi Čínou a Pákistánem se obě vlády dohodly na rozvoji přátelských vztahů mezi oběma zeměmi na základě vzájemného respektování svrchovanosti a územní celistvosti, vzájemného neútočení, vzájemného nezasahování do vnitřních záležitostí, rovnosti a vzájemného prospěch a mírové soužití.

Čína a Panama dnes formálně navázaly diplomatické vztahy. Na Tchaj-wanu je pouze 20 takzvaných „diplomatických zemí“-1

   Vláda Panamské republiky uznává, že na světě existuje pouze jedna Čína a že vláda Čínské lidové republiky je jedinou legální vládou zastupující celou Čínu. Tchaj-wan je nezcizitelnou součástí čínského území.

Čína a Panama dnes formálně navázaly diplomatické vztahy. Na Tchaj-wanu je pouze 20 takzvaných „diplomatických zemí“-2

   Vláda Panamské republiky okamžitě přerušila své „diplomatické vztahy“ s Hewanem a slíbila, že nebude mít žádné oficiální vztahy s Tchaj-wanem ani neprovádí žádné oficiální výměny.

Čína a Panama dnes formálně navázaly diplomatické vztahy. Na Tchaj-wanu je pouze 20 takzvaných „diplomatických zemí“-3

   Vláda Čínské lidové republiky oceňuje výše uvedený postoj vlády Panamské republiky. Republika Panama se nachází na nejjižnějším cípu Střední Ameriky. Panamský průplav, který prochází střední částí země, spojuje Atlantický a Tichý oceán. Je to dělící čára mezi Severní a Jižní Amerikou.

Čína a Panama dnes formálně navázaly diplomatické vztahy. Na Tchaj-wanu je pouze 20 takzvaných „diplomatických zemí“-4

   Je také jedním z nejdůležitějších kanálů na mezinárodních obchodních a dopravních trasách. důležitou strategickou pozici. Podle zprávy „Panamská hvězda“ z 12.

Čína a Panama dnes formálně navázaly diplomatické vztahy. Na Tchaj-wanu je pouze 20 takzvaných „diplomatických zemí“-5

   června je Čína v současné době jednou ze tří zemí, které Panamský průplav využívají nejvíce.

Čína a Panama dnes formálně navázaly diplomatické vztahy. Na Tchaj-wanu je pouze 20 takzvaných „diplomatických zemí“-6

  V panamské ekonomice dominují odvětví služeb, mezi nimiž se rozvíjí finanční průmysl a reexportní obchod, což jsou jeho důležité ekonomické pilíře. Na mezinárodní scéně není Panama pouze OSN, Světová obchodní organizace, Mezinárodní měnový fond, Skupina Světové banky, Světová zdravotnická organizace, Skupina 77, Hnutí nezúčastněných zemí, Společenství latinskoamerických a Karibské státy,Je členem významných mezinárodních a regionálních organizací, jako je Organizace amerických států, Latinskoamerický ekonomický systém a Organizace pro středoamerickou integraci. Je také přidruženým členem Středoamerického společného trhu, kandidátským členem „Pacifická unie“ v Latinské Americe a Trans-pacifická dohoda o partnerství (TPP). ) Pozorovatel.

Čína a Panama dnes formálně navázaly diplomatické vztahy. Na Tchaj-wanu je pouze 20 takzvaných „diplomatických zemí“-7

Dříve byla Panama považována tchajwanskými orgány za nejdůležitější “Země s diplomatickými vztahy ". Podle tchajwanských mediálních zpráv je v současné době na Tchaj-wanu pouze 20" zemí s diplomatickými vztahy ". (Redaktor mezinárodního oddělení).