Živobytí

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty

souhrn

Policie řekla o případech boje proti podvodům. Foto reportér Li Yukun Hualong.com, 13. června ve 14:40 (Reporter Que Ying) Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Která bankovní karta má nejvyšší bezpečnostní faktor? Dnes (13) velitelství kriminálního vyšetřování úřadu veřejné bezpečnosti v Chongqingu, pobočka veřejné bezpečnosti v okrese Yuzhong, pobočka China UnionPay Chongqing a další příslušné útvary společně uspořádaly „Zabraňte podvodům, chráňte své pytle s penězi “

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty-0

 Policie řekla o případech boje proti podvodům. Foto reportér Li Yukun Hualong.

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty-1

 com, 13. června ve 14:40 (Reporter Que Ying) Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Která bankovní karta má nejvyšší bezpečnostní faktor? Dnes (13) velitelství kriminálního vyšetřování úřadu veřejné bezpečnosti v Chongqingu, pobočka veřejné bezpečnosti v okrese Yuzhong, pobočka China UnionPay Chongqing a další příslušné útvary společně uspořádaly „Rozsáhlá reklamní kampaň zaměřená na prevenci podvodů a ochranu pytle s penězi, učí občany bezpečně používat bankovní karty.

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty-2

  Dnes policie podrobně vysvětlila bezpečné používání bankovních karet a připomněla občanům, aby používali magnetické karty. Pásová karta byla nahrazena bezpečnějším čipem a veřejnost byla upozorněna, aby byla ostražitá a nedůvěřovala ani neoddávala peníze.

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty-3

 Na místě akce policie rovněž představila funkce a postupy zpracování Centra pro boj proti podvodům v Chongqing, které bylo nově zřízeno v loňském roce, aby občané věděli, co mají dělat, pokud budou podvedeni, aby své ztráty co nejrychleji vymohli. Uvádí se, že tato reklamní aktivita bude trvat jeden měsíc a orgány veřejné bezpečnosti města přijmou pouliční reklamu, budou pořádat přednášky, speciální rozhovory a zasílat textové zprávy s připomenutím,Vysílání a umisťování reklam na veřejné služby, zveřejňování reklamních plakátů atd. Rozšiřuje rozsah sociální publicity a posiluje efekt publicity.

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty-4

  Před několika dny tato akce uskutečnila více než 20 reklamních aktivit na místě, distribuovala více než 20 000 reklamních materiálů, zveřejnila více než 6 000 reklamních plakátů a sestavila více než 60 WeChat Weibos pro prevenci podvodů. Zaměstnanci distribuují občanům brožury o boji proti podvodům.

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty-5

 Fotografoval reportér Li Yukun „“ „„ Bezpečně používejte bankovní karty “, podívejte se jasně na tyto body: V dnešní době se bankovní karty téměř staly finančním nástrojem jednou rukou a mnoho lidí může mít více než jednu. Příležitostně se však vyskytnou i případy odcizení a přejetí karet. Která bankovní karta má nejvyšší bezpečnostní faktor? Na co si mám dávat pozor při používání kreditní karty?Pojďme se podívat na tyto „Pokyny pro bezpečné používání bankovních karet“ shrnuté policií.

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty-6

  První krok: rozlište typ bankovní karty 1. Karta s čistým magnetickým proužkem pouze s magnetickým proužkem (vyžaduje platbu kartou) 2.

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty-7

  Finanční karta IC pouze s čipem (vyžaduje platbu kartou nebo platbu dotykem) 3. Magnetický proužek i čip Některé složené karty (platba přejetím, vložením i dotykem) Krok 2:Pochopení faktoru bezpečnosti bankovních karet 1. Karta s magnetickým proužkem: Dokud uživatel přejede kartou po POS nebo ATM, informace o magnetickém proužku z bankovní karty zůstanou na stroji.

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty-8

  Uživatel, který drží karta s magnetickým proužkem je náchylná ke krádeži. Je těžké kopírovat informace z karty, protože informace na kartě jsou uloženy v inteligentním čipu a někdy jsou odmagnetizovány.

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty-9

 A existuje několik procesů autentizace transakcí, které mohou účinně chránit bezpečnost finančních prostředků na účtu. 3.

Máte obavy z odcizení vaší bankovní karty? Policie proti podvodům v Chongqingu vás učí bezpečně používat bankovní karty-10

  Kompozitní karta s čipem s magnetickým proužkem: Skutečná bezpečnost je ekvivalentní s kartou s magnetickým proužkem a nehraje roli v prevenci kopírování.

  Skutečná čipová karta je pouze v případě, že je vypnuta funkce transakce s magnetickým proužkem. Z bezpečnostního hlediska se tedy čipové karty kopírují mnohem obtížněji než karty s magnetickým pruhem.

 Bezpečnostní faktor je relativně vysoký.

  I za silných dešťů přišlo mnoho občanů na aktivity pod deštníky. Fotografoval reportér Li Yukun Krok 3: Osvojte si dovednosti bezpečného používání 1. Po obdržení kreditní karty před transakcí okamžitě podepište podpisový proužek na zadní straně karty.

  Při nastavování hesla nenastavujte heslo na narozeniny, číslo mobilního telefonu, číslo domu, identifikační číslo atd.

 Nepoužívejte jednoduché kombinace čísel, například 111111 a 123456; heslo si neukládejte do mobilního telefonu, natož si ho zapište na zadní stranu své bankovní karty, kde to ostatní snadno uvidí; pokud heslo zapomenete, můžete požádat na pobočce banky pomocí své karty UnionPay a hesla pro obnovení ID karty. 2. Zkuste při obchodování použít finanční IC kartu UnionPay, tedy čipovou kartu. Při transakci s bankovní kartouNenechte kartu z dohledu.

  Heslo by mělo být blokováno, aby se zabránilo zločincům před zvědavým pohledem.

  Policie učí občany dovednosti v oblasti boje proti podvodům. Fotografoval reportér Li Yukun 3. Po transakci pečlivě zkontrolujte číslo karty, datum transakce a částku transakce na nákupní objednávce. Pokud je spotřeba bankovní karty neobvyklá, uschovejte si správně potvrzení o transakci.

  Po obdržení výpisu z bankovní karty včas zkontrolujte využití karty,V případě pochybností se obraťte na banku, která kartu vydala. 4.

  Najděte důkazy o odcizeném kartáči: Okamžitě jděte do nedalekého obchodu, bankomatu nebo banky a proveďte transakci a uschovejte certifikát transakce, abyste prokázali, že odcizená transakce nebyla osobou ovládána.

  Zmrazit bankovní kartu: zavolejte na číslo zákaznického servisu banky, abyste zmrazili bankovní kartu a nahlásili situaci, abyste transakci ověřili.

Čím dříve zavoláte, tím lépe. Volejte policii včas:Hlášení na policii co nejdříve po incidentu pomůže získat zpět ukradené prostředky. .