Přírodní

Zhao Huan: Nárůst nesplácených úvěrů na nemovitosti Čínské zemědělské banky zvýší její úsilí o likvidaci

souhrn

Sina Finance News Dne 29. srpna uspořádala Agricultural Bank of China prozatímní konferenci o výsledcích v roce 2018. Zhao Huan, místopředseda a prezident zemědělské banky, na konferenci odpověděl na otázky týkající se zvýšení míry nevýkonnosti tohoto odvětví. Zhao Huan poukázal na to, že v minulosti byla míra selhání realitního průmyslu relativně nízká, ale v první polovině letošního roku se úvěry v selhání realitního průmyslu výrazně zvýšily.Představuje téměř 9% nových nesplácených úvěrů. mluvit

Zhao Huan: Nárůst nesplácených úvěrů na nemovitosti Čínské zemědělské banky zvýší její úsilí o likvidaci

Zhao Huan: Nárůst nesplácených úvěrů na nemovitosti Čínské zemědělské banky zvýší její úsilí o likvidaci-0

  Sina Finance News Dne 29. srpna uspořádala Agricultural Bank of China prozatímní konferenci o výsledcích v roce 2018.

Zhao Huan: Nárůst nesplácených úvěrů na nemovitosti Čínské zemědělské banky zvýší její úsilí o likvidaci-1

   Zhao Huan, místopředseda a prezident zemědělské banky, na konferenci odpověděl na otázky týkající se zvýšení míry nevýkonnosti tohoto odvětví.

Zhao Huan: Nárůst nesplácených úvěrů na nemovitosti Čínské zemědělské banky zvýší její úsilí o likvidaci-2

   Zhao Huan poukázal na to, že v minulosti byla míra selhání realitního průmyslu relativně nízká, ale v první polovině letošního roku se úvěry v selhání realitního průmyslu výrazně zvýšily. Představuje téměř 9% nových nesplácených úvěrů.

Zhao Huan: Nárůst nesplácených úvěrů na nemovitosti Čínské zemědělské banky zvýší její úsilí o likvidaci-3

   Zhao Huan hovořil o zvýšení sazby NPL bankovního sektoru v první polovině roku a poukázal na to, že z údajů zveřejněných regulačními orgány se sazba NPL a zůstatek NPL celého bankovního sektoru v první polovině roku mírně zvýšily polovina roku, zejména kvůli technickým faktorům.

Zhao Huan: Nárůst nesplácených úvěrů na nemovitosti Čínské zemědělské banky zvýší její úsilí o likvidaci-4

   Regulační orgány stanovily přísnější a jasnější požadavky na půjčky po lhůtě splatnosti delší než 90 dní, aby mohly vstoupit do nesplácených úvěrů.

Zhao Huan: Nárůst nesplácených úvěrů na nemovitosti Čínské zemědělské banky zvýší její úsilí o likvidaci-5

  Míra NPL v tomto odvětví proto v krátkém časovém období mírně vzrostla. Podle zprávy o průběžných výsledcích činila k 30.

Zhao Huan: Nárůst nesplácených úvěrů na nemovitosti Čínské zemědělské banky zvýší její úsilí o likvidaci-6

   červnu 2018 bilance nesplácených úvěrů zemědělské banky 185,895 miliardy juanů, což je pokles o 8,137 miliardy juanů od konce předchozího roku; poměr nesplácených úvěrů činil 1,62% , což je pokles o 0,19 procentního bodu od konce předchozího roku. Čínská zemědělská banka je také jedinou ze tří hlavních bank, které oznámily své výsledky. V této souvislosti Zhao Huan odhalil, že Čínská zemědělská banka nyní zahrnula všechny podnikové půjčky po lhůtě splatnosti déle než 30 dní jako nevýkonné a již začala provádět klasifikaci úvěrů po lhůtě splatnosti delší než 90 dní jako nevýkonné Míra nesplácených úvěrů proto po tomto odvětví nestoupla.

Zhao Huan: Nárůst nesplácených úvěrů na nemovitosti Čínské zemědělské banky zvýší její úsilí o likvidaci-7

   Zhao Huan představil, že v první polovině roku se nově navýšené nevýkonné výrobky společnosti ABC soustředily hlavně v oblasti Bohai Rim, střední a severovýchodní oblasti. Poměry nesplácených úvěrů byly 1,2%, 1,19% a 0,9%. Z pohledu průmyslu došlo ke koncentraci nesplácených úvěrů ve zpracovatelském průmyslu, zejména v tradičním low-end zpracovatelském průmyslu, který představoval 60% nových nesplácených úvěrů; následuje velkoobchod a maloobchod, které představovaly 15% nových nesplácených úvěrů; třetím je realitní průmysl.

   Míra nesplácených úvěrů v realitním průmyslu byla v minulosti relativně nízká, ale v prvním polovina tohoto roku,Počet nesplácených úvěrů v oblasti nemovitostí významně vzrostl, což představuje téměř 9% nových nesplácených úvěrů.

   Podle finanční zprávy činil ke konci června 2018 poměr nesplácených úvěrů v realitním průmyslu Čínské zemědělské banky 1,45%, což je nárůst o 0,32 procentního bodu z 1,13% na konci roku 2017, což je významný zvýšit. Zhao Huan uvedl, že ve druhé polovině roku bude Čínská zemědělská banka nadále zvyšovat své úsilí v oblasti řešení problémových produktů a zavádění přísnějších klasifikačních standardů.

Očekává se, že si kvalita aktiv udrží stabilní a pozitivní trend i ve druhé polovině roku. (Zhao Ziniu, Sina Finance) Odpovědný redaktor: Oblíbené doporučení Yang Qun Odložte nejnovější finanční informace a videa na veřejný účet Sina Finance 24 hodin denně a další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód, který budete následovat (sinafinance).