Zdraví

Centra péče o seniory mohou takto hrát!

souhrn

China Youth Online News (China Youth Daily · Reportér China Youth Online Guo Yanli) „Špatně uvařená restaurace“ v japonském Tokiu se nedávno stala internetovou celebritou. Číšníci jsou nadšení a přátelští, ale často špatně objednávají a podávají špatné pokrmy, ale nemá to vliv na měřítko linky za dveřmi. Číšníci v tomto obchodě jsou 6 starší lidé s Alzheimerovou chorobou (běžně známou jako Alzheimerova choroba).Kvůli loňskému roku

Centra péče o seniory mohou takto hrát!

Centra péče o seniory mohou takto hrát!-0

 China Youth Online News (China Youth Daily · Reportér China Youth Online Guo Yanli) „Špatně uvařená restaurace“ v japonském Tokiu se nedávno stala internetovou celebritou.

Centra péče o seniory mohou takto hrát!-1

  Číšníci jsou nadšení a přátelští, ale často špatně objednávají a podávají špatné pokrmy, ale nemá to vliv na měřítko linky za dveřmi. Číšníci v tomto obchodě jsou 6 starší lidé s Alzheimerovou chorobou (běžně známou jako Alzheimerova choroba).

Centra péče o seniory mohou takto hrát!-2

 Z důvodu vysokého věku, ztráty sluchu, pomalých pohybů a porozumění se výrazně snížila chybovost celé restaurace, a proto je tento neobvyklý název pojmenován.

Centra péče o seniory mohou takto hrát!-3

  I když každý den před otevřením odpovědná osoba pečlivě vysvětlí preventivní opatření starším lidem a starší poslouchali velmi vážně, ale jakmile se otočili, „babička“Je možné, že jste zapomněli, koho jste si objednali, nebo dokonce, co děláte v restauraci. „Zákazníci měli hlad a čekali 20 minut, objednali si ramen, ale dostali jim samolepky.

Centra péče o seniory mohou takto hrát!-4

 “ V obchodě je tato situace normální. Lze říci, že taková restaurace bude mít bezútěšný obchodní provoz, ale skutečná situace je, že restaurace má nekonečný proud zákazníků.

  Protože znám důvod, proč babička často podává špatná jídla,Zákazníci jsou velmi tolerantní, nejen že berou v úvahu a přijímají jídlo, které není jejich vlastní, ale také jedí šťastně.

  Restaurace byla inspirována japonským mediálním pracovníkem Kogaku Rōshi, který byl zodpovědný za produkci dokumentů o péči o demence.

  Když několik starších lidí s Alzheimerovou chorobou v pořadu pozvalo programovou skupinu na večeři,Objednal si hamburger, ale starý muž mu přinesl knedlíky. Xiaoguo Langshi se bez přemýšlení zeptal: „Neobjednal jsem si hamburger?“ ​​Kdo ví, že tam byl ten stařík překvapen, jako by udělal něco špatně.

  Poté, co si uvědomil, že chování starého muže je Alzheimerova choroba, vždy chtěl naplánovat událost a doufat, že umožní lidem blízký kontakt s dementními staršími lidmi. Zjistěte více o Alzheimerově chorobě.

  Jako „slavná“ stárnoucí země má v Japonsku každý čtvrtý člověk 65 let a nemocí, jako je demence, amnézie a demence, je na vzestupu. „Zákony a systémy mohou zlepšit životy starších lidí, zatímco problém může zásadně vyřešit tolerance, porozumění a dobrá vůle. “Xiaoguo Langshi to vždy říkal.

  V současné době Čína postupně vstoupila do stárnoucí společnosti. Podle údajů zveřejněných ministerstvem lidských zdrojů a sociálního zabezpečení od roku 2014 dosáhl počet starších lidí nad 60 let 210 milionů, z nichž téměř 40 milionů je zdravotně postižených nebo částečně zdravotně postižených.

  Podle predikce příslušných oddělení dosáhne starší populace do roku 2035 400 milionů.

 Počet semi-zdravotně postižených starších osob se bude dále zvyšovat a otázka péče o seniory se stává sociálním problémem, který je třeba naléhavě vyřešit. V Číně jsou tři základní modely důchodů rodinný důchod, komunitní důchod a institucionální důchod. Pokud jde o ústavní péči, zařízení a služby domovů s pečovatelskou službou se neustále zlepšují, ale pokud jde o modely údržby, některá mezinárodní centra pečovatelské péče se pokusila a prozkoumala,Možná poskytuje nový způsob myšlení. ILC (Intergenerational Learning Center) v Seattlu v USA vymýšlelo způsob, jak integrovat seniory do centra ošetřovatelské péče: otevřít mateřskou školu ošetřovatelskému centru a nechat děti a seniory, kteří také potřebují péči, zůstat spolu.

  Dojemná scéna je často vidět zde: starý muž se ptá na jméno dítěte,Poté, co to dítě řekne, starší lidé to možná neslyší, nebo to může být špatné, nebo to může být zapomenuto během mrknutí oka. Tváří v tvář každému dotazu starších lidí jsou však děti velmi trpělivé a upřímně říkají svá jména znovu a znovu, aniž by se nudily.

  Společně jedí, dělají řemesla, malují, hrají hry a dokonce tancují. Tento mezigenerační interaktivní život umožňuje starým lidem užít si rodinné štěstí.

 Když děti běhaly, hrály si nebo jemně zvedaly ruce těchto prarodičů, vypadal starý muž plný energie. Postupně opouštěli monotónní dny „spánku kromě jídla“. CNN kdysi uvedla, že „Centrum mezigeneračního učení“ na jedné straně umožnilo starým lidem znovu objevit a potvrdit jejich vlastní hodnotu. Rovněž získávají více zábavy a smíchu při kontaktu s dětmi; na druhé straně jsou děti schopny přijímat postižené starší lidi než dříve, jasněji pochopit proces stárnutí lidí, získat bezpodmínečnou lásku od starších lidí a povědomí „Dospělí někdy potřebují Pomoc.

 " V domech s pečovatelskou službou v Nizozemsku tento způsob mezigenerační výměny zve na doprovod “„Hosté" jsou studenti vysokých škol. Jelikož nájemné v Nizozemsku je čím dál dražší, stalo se pro mladé lidi velkou zátěží. Dům s pečovatelskou službou pronajímá vysokoškolským studentům další pokoje zdarma a stráví minimálně 30 hodin Měsíc, který je bude doprovázet. Na oplátku jsou senioři v domovech s pečovatelskou službou.

  Tento model „komunikace z generace na generaci“ se skvěle doplňuje a je velmi populární mezi studenty vysokých škol a seniory v domovech s pečovatelskou službou. Pomocí jedné hodiny denně přinášejí mladí lidé starým lidem nový svět. Doprovázejte je na procházkách, naučte je používat nové elektronické výrobky a pomozte jim vyřešit samotu. Staří lidé s těmito mladými sdílejí své životní moudrosti a zkušenosti.

  Také v Nizozemsku je známé malé městečko Hogway. Je to první rozsáhlý pečovatelský dům pro seniory s Alzheimerovou chorobou na světě. Město péče o demence ". Toto město se nachází na okraji Amsterdamu.

  Rozkládá se na ploše až 10 fotbalových hřišť.

  Ve městě jsou náměstí, supermarkety, holičství, kina, bary, kavárny atd. Bydlení v něm Přestože většina obyvatel zapomněla, kdo jsou a odkud jsou, stále se mohou v klidu projít městem,Venčit psa, povídat si na náměstí a dokonce nakupovat v supermarketu.

  Pro většinu starších lidí s demencí zde bylo dětství a mládí padesátá a sedmdesátá léta. Mnoho starších lidí s Alzheimerovou chorobou má na tuto dobu stále vzpomínky. Aby se snížila odolnost a úzkost pacienta vůči novému prostředí, přijala Hogway Town městský styl „„Prochází rekonstrukcí“: Zachování retro architektonického stylu padesátých let 20.

  století vychází interiérový design také z této doby, pečlivě navržený do městského stylu, aristokratického stylu, obchodního stylu, indického stylu, domácího stylu a dalších retro forem. Tento design může přimět pacienty žít v jediné scéně v paměti, čímž se sníží jejich úzkost. Kromě těchto promyšlených návrhů spolupracoval ošetřovatelský personál a lékaři ve městě také se staršími lidmi a každý den organizovali různé příběhy o cestování příběhy. 250 zdravotních pracovníků na plný nebo částečný úvazek, lékařů a odborníků působících jako vesničané, sousedé, prodavačky, služebníci atd.

  Poskytuje 24hodinovou komplexní péči o seniory s demencí. Staří lidé s demencí nemusí být uvězněni na oddělení v bolesti. Místo toho žijte každý den s těmito stálými postavami a užívejte si vůni ptáků a květin v posledních dnech života.

  Uspořádáno z veřejných účtů, jako jsou InsDaily, Yifei, Cognitive Forum atd.

.