Internet

Peking, Čína a Panama navazují diplomatické vztahy Wang Yi: vztahy Čína - Pákistán otevírají novou kapitolu

souhrn

Zprávy CCTV: 13. prosince se ministr zahraničí Wang Yi setkal s novináři po setkání v Pekingu s panamským viceprezidentem a ministrem zahraničí De Saint Malo. Wang Yi uvedl, že navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Panamou otevřelo novou kapitolu vztahů mezi oběma zeměmi. Poté, co prošlo vzestupy a pády, čínsko-pákistánská loď přátelství vplula do pravého kanálu. Wang Yi uvedl, že Panama je důležitá země v Latinské Americe.Čínský lid si váží tradic panamského lidu

Peking, Čína a Panama navazují diplomatické vztahy Wang Yi: vztahy Čína - Pákistán otevírají novou kapitolu

Peking, Čína a Panama navazují diplomatické vztahy Wang Yi: vztahy Čína - Pákistán otevírají novou kapitolu-0

  Zprávy CCTV: 13.

Peking, Čína a Panama navazují diplomatické vztahy Wang Yi: vztahy Čína - Pákistán otevírají novou kapitolu-1

   prosince se ministr zahraničí Wang Yi setkal s novináři po setkání v Pekingu s panamským viceprezidentem a ministrem zahraničí De Saint Malo. Wang Yi uvedl, že navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Panamou otevřelo novou kapitolu vztahů mezi oběma zeměmi.

Peking, Čína a Panama navazují diplomatické vztahy Wang Yi: vztahy Čína - Pákistán otevírají novou kapitolu-2

   Poté, co prošlo vzestupy a pády, čínsko-pákistánská loď přátelství vplula do pravého kanálu. Wang Yi uvedl, že Panama je důležitá země v Latinské Americe.

Peking, Čína a Panama navazují diplomatické vztahy Wang Yi: vztahy Čína - Pákistán otevírají novou kapitolu-3

  Čínský lid si váží tradičního přátelství s panamským lidem. Toto důležité politické rozhodnutí prezidenta Varely a panamské vlády je plně v souladu se základními zájmy panamského národa a národa, plně v souladu s vývojem a pokrokem doby a plně v souladu se vzorem „jedné Číny“ vytvořené mezinárodním společenstvím. Čínská vláda a lidé to velmi oceňují a vřele vítají. Obě strany se shodly, že princip jedné Číny je základním předpokladem a politickým základem pro navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Pákistánem a pro rozvoj dvoustranných vztahů a musí být vždy dodržován a neochvějný.

Peking, Čína a Panama navazují diplomatické vztahy Wang Yi: vztahy Čína - Pákistán otevírají novou kapitolu-4

   Souhlasíme s tím, že navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Pákistánem otevřelo široké vyhlídky na rozšíření komplexní a vzájemně výhodné spolupráce mezi těmito dvěma zeměmi. Čína a Pákistán budou provádět přátelské výměny na všech úrovních a ve všech oblastech s cílem prohloubit vzájemnou politickou důvěru. S cílem společného rozvoje a prosperity obě strany plně využijí svých doplňkových výhod a provedou spolupráci v celé řadě oblastí, jako je obchod, investice, námořní záležitosti, kultura a vzdělávání a cestovní ruch, ve prospěch obou zemí.

   a jejich národy.

   Čína vítá Pákistán, aby se aktivně účastnil výstavby „pásu a silnice“. Obě strany budou komunikovat a koordinovat mezinárodní a regionální záležitosti a prohloubit přátelskou spolupráci mezi Čínou, Latinskou Amerikou a Karibikem.

Udržovat společné zájmy rozvojových zemí a podporovat světový mír, stabilitu a rozvoj. .