Právní

„Měsíční mikroeksféra“ přistane na Měsíci s Chang'e 4 a vyzkouší brambory

souhrn

Xinhua News Agency, Chongqing, 13. června (Reporter Gu Xun) Reportér se nedávno z univerzity v Chongqing dozvěděl, že populární vědecké užitečné zatížení „Lunar Micro Ecosphere“ vedené univerzitou Chongqing a organizované Společným výzkumným střediskem Deep Space Exploration ministerstva školství sloužit jako Chang'e 4 Jeden z „cestujících“ přistál na povrchu měsíce v roce 2018, aby provedl první lidský lunární biologický experiment.„Lunární mikroeksféra“ je

„Měsíční mikroeksféra“ přistane na Měsíci s Chang'e 4 a vyzkouší brambory

„Měsíční mikroeksféra“ přistane na Měsíci s Chang

  Xinhua News Agency, Chongqing, 13. června (Reporter Gu Xun) Reportér se nedávno z univerzity v Chongqing dozvěděl, že populární vědecké užitečné zatížení „Lunar Micro Ecosphere“ vedené univerzitou Chongqing a organizované Společným výzkumným střediskem Deep Space Exploration ministerstva školství sloužit jako Chang'e 4 Jeden z „cestujících“ přistál na povrchu měsíce v roce 2018, aby provedl první lidský lunární biologický experiment. „Lunar Micro Ecosphere“ je válcová „nádoba“ vyrobená ze speciálních materiálů ze slitin hliníku, vysoká 18 cm, průměr 16 cm, čistý objem 0,8 litru a celková hmotnost 3 kg. V malém „hrnci“ je velký vesmír, který bude obsahovat semena brambor, semena Arabidopsis, vajíčka bource morušového, půdu, vodu, vzduch a zařízení pro vědecký výzkum, jako jsou kamery a systémy přenosu informací.

„Měsíční mikroeksféra“ přistane na Měsíci s Chang

  Vědci vytvoří v tomto malém prostoru prostředí pro růst zvířat a rostlin, aby uskutečnili ekologický cyklus. Za vnějších podmínek vakua, mikrogravitace a extrémních teplotních rozdílů bude „lunární mikroekosféra“ udržovat 1 až 30 stupňů Celsia a odpovídající vlhkost a bude přivádět přirozené světlo z měsíčního povrchu světelnou trubicí, aby vytvořila prostředí pro růst rostlin. Rostliny produkují sacharidy a kyslík fotosyntézou,Pro „spotřebu“ bource morušového; proces růstu bource morušového produkuje živiny, jako je oxid uhličitý a hnůj, požadované rostlinami. Za 100 dní, kdy „lunární mikroeksféra“ přistála na Měsíci, uskuteční mikroekologický cyklus.

„Měsíční mikroeksféra“ přistane na Měsíci s Chang

   Cílem tohoto měsíčního biologického experimentu je realizovat životní cyklus rostlin a živočichů na měsíčním povrchu. Podle 100denního období experimentuVědci vybrali brambory, Arabidopsis a bource morušového. Tyto dvě rostliny se zakoření a vypučí a rozkvétají první květ na povrchu měsíce.

„Měsíční mikroeksféra“ přistane na Měsíci s Chang

   Současně mohou být brambory také použity jako zdroj potravy pro přežití člověka ve vesmíru a jeho experimentální hodnota je ještě významnější. Vejce bource morušového dokončí celý životní cyklus líhnutí vajec, růstu a vývoje larev a výskytu motýlů z kokonu v ekosystému.

„Měsíční mikroeksféra“ přistane na Měsíci s Chang

  Do té doby bude tento biologický experiment vysílán živě do světa prostřednictvím malé kamery.

„Měsíční mikroeksféra“ přistane na Měsíci s Chang

   Zhang Yuanxun, ředitel Společného výzkumného střediska pro průzkum hlubokého vesmíru ministerstva školství, uvedl, že hlavními technickými obtížemi experimentálního projektu jsou regulace teploty a dodávka energie ve složitém měsíčním prostředí. Z hlediska regulace teploty je ochrana zajištěna vnější izolací a zabudovanými klimatizačními jednotkami. Pokud jde o energii, solární panely Chang'e-4 se používají k celkovému napájení během dne a vestavěné baterie s vysokou hustotou energie se používají v noci k zajištění provozu klimatizací, kamer a systémů pro přenos informací .

„Měsíční mikroeksféra“ přistane na Měsíci s Chang

   Na rozdíl od první květiny ve vesmíru, kterou loni otevřela vesmírná stanice NASA, je umístění tohoto experimentu „Lunar Micro Ecosphere“ od Země vzdáleno 380 000 kilometrů. Je mnohem dále než Mezinárodní vesmírná stanice, která je více než 300 kilometrů nad zemí, a její měsíční prostředí je mnohem komplikovanější než interiér Mezinárodní vesmírné stanice.

„Měsíční mikroeksféra“ přistane na Měsíci s Chang

Xie Gengxin, hlavní designérka „Lunar Micro-Ecosphere“ a zástupkyně ředitele Společného výzkumného střediska pro průzkum hlubokého vesmíru ministerstva školství, uvedla, že tento experiment představuje průlom a má velký význam pro budoucí přežití lidí na mimozemšťanech planety. .