Obchodní

Setkal se se sériovým podvodem „starých zákazníků“, který se náhle probudil a chytil lidi moudře

souhrn

Chongqing Commercial Daily, hlavní reportér Zheng You z Upstream Finance Chongqing Commercial Daily uvedl, že byla za dva dny podvedena o více než 2 000 juanů. Sestra Chen, která žije v Xicheng v okrese Nanchuan, byla velmi líto. Naštěstí však sestra Chen včas objevila záludnost a pomohla policii chytit podezřelého společně. Včera místní policie informovala případ veřejnosti, aby se mohlo dostat více občanů

Setkal se se sériovým podvodem „starých zákazníků“, který se náhle probudil a chytil lidi moudře

Setkal se se sériovým podvodem „starých zákazníků“, který se náhle probudil a chytil lidi moudře-0

  Chongqing Commercial Daily, hlavní reportér Zheng You z Upstream Finance Chongqing Commercial Daily uvedl, že byla za dva dny podvedena o více než 2 000 juanů.

Setkal se se sériovým podvodem „starých zákazníků“, který se náhle probudil a chytil lidi moudře-1

   Sestra Chen, která žije v Xicheng v okrese Nanchuan, byla velmi líto. Naštěstí však sestra Chen včas objevila záludnost a pomohla policii chytit podezřelého společně. Včera místní policie nahlásila případ veřejnosti, aby upozornila více občanů.

Setkal se se sériovým podvodem „starých zákazníků“, který se náhle probudil a chytil lidi moudře-2

  Sestra Chen si sama vede byt a před dvěma dny se k ní znovu přihlásila zákaznice, která často zůstávala v jejím bytě. Protože sestra Chen v té době pracovala venku, poplatek za pokoj byl převeden formou převodu, ale neočekávaně tento převod spadl do řetězce tohoto „starého zákazníka“.

Setkal se se sériovým podvodem „starých zákazníků“, který se náhle probudil a chytil lidi moudře-3

   Sestra Chen řekla:„Řekl, že ve WeChat nemá peníze, a požádal mě, abych poskytl číslo své bankovní karty, a poté na mě převedl 500 juanů. Poplatek za pokoj byl ve skutečnosti jen 100 juanů a požádal mě, abych poslal dalších 400 juanů červené obálky pro WeChat. Rovněž to odpovídá tomu, že mu pomáhá převádět peníze v jeho WeChat. “Jelikož je již běžnou zákaznicí v obchodě, sestra Chen bez preventivních opatření poslala nájemci číslo své bankovní karty.

Setkal se se sériovým podvodem „starých zákazníků“, který se náhle probudil a chytil lidi moudře-4

  O několik minut později mobilní telefon obdržel zprávu: „Textová zpráva ukazuje, že bylo přijato 500 juanů. “ Dva dny po sobě sestra Chen obdržela na svůj mobilní telefon několik informací o příchodu bankovní karty a nájemce nejprve předal převeďte číslo karty a poté požádejte sestru Chen, aby mu přebytečné peníze převedla pomocí WeChat. Původně zdánlivě normální směnárny,Manžel sestry Chen však viděl záludnost: Proč se zůstatek na kartě neobjevil ve zprávě vyzývající k doručení peněz a číslo zaslané textovou zprávou se ukázalo jako číslo mobilního telefonu. V tuto chvíli se sestra Chen náhle probudila a zjistila, že byla podvedena.

Setkal se se sériovým podvodem „starých zákazníků“, který se náhle probudil a chytil lidi moudře-5

   Za poslední dva dny bylo tomuto „starému zákazníkovi“ převedeno celkem 2 000 juanů. Sestra Chen spěchala zpět do bytu,Zjistil, že nájemce odešel.

Setkal se se sériovým podvodem „starých zákazníků“, který se náhle probudil a chytil lidi moudře-6

   Stejně jako to litovala sestra Chen, nečekala, že třetího dne bude nájemce ve skutečnosti „bankovní převod“ sestře Chen znovu. V této době sestra Chen plánovala s nájemníky bojovat moudře. Sestra Chen požádala nájemce, aby si vzali hotovost ke stabilizaci nájemců z důvodu, že ve WeChatu nejsou žádné peníze, a případ okamžitě nahlásila orgánům veřejné bezpečnosti.

Setkal se se sériovým podvodem „starých zákazníků“, který se náhle probudil a chytil lidi moudře-7

  Nájemce, který slíbil, že peníze získá, se neukázal, ale zavolal místní „Scud“, aby si je vzal.

Setkal se se sériovým podvodem „starých zákazníků“, který se náhle probudil a chytil lidi moudře-8

Na základě vodítek poskytnutých „Sudem“ policie, která případ řešila, vyvedla „starého zákazníka“ ven a na místě zatkla dva podezřelé. Policie připomněla, že když dostanete rychlé informace o penězích, musíte pečlivě zkontrolovat,Zkontrolujte, pokud je to nutné, zavolejte na horkou linku zákaznických služeb banky, abyste potvrdili informace, a poté proveďte operace převodu a převodu. .