Fakta

Wang Yi: Navázání diplomatických vztahů s Čínou je politickým rozhodnutím Panamy

souhrn

Zprávy CCTV: Podle webu ministerstva zahraničních věcí se ministr zahraničí Wang Yi 13. června 2017 zúčastnil akce Jilin Global Promotion Ministerstva zahraničních věcí. Ve svém projevu Wang Yi uvedl, že dnes je v Číně přítomno více než 100 zahraničních vyslanců v Číně, a rád bych využil této příležitosti a podělil se s vámi o zprávu. Dnes ráno jsme já a panamský viceprezident a ministr zahraničí De Saint Malo podepsali čínsko-pákistánskou politiku v Pekingu.

Wang Yi: Navázání diplomatických vztahů s Čínou je politickým rozhodnutím Panamy

Wang Yi: Navázání diplomatických vztahů s Čínou je politickým rozhodnutím Panamy-0

  Zprávy CCTV: Podle webu ministerstva zahraničních věcí se ministr zahraničí Wang Yi 13. června 2017 zúčastnil akce Jilin Global Promotion Ministerstva zahraničních věcí. Ve svém projevu Wang Yi uvedl, že dnes je v Číně přítomno více než 100 zahraničních vyslanců v Číně, a rád bych využil této příležitosti a podělil se s vámi o zprávu. Dnes ráno jsem podepsal společné komuniké o navázání diplomatických vztahů mezi čínskou a pákistánskou vládou s panamským viceprezidentem a ministrem zahraničí De Saint Malo v Pekingu.

Wang Yi: Navázání diplomatických vztahů s Čínou je politickým rozhodnutím Panamy-1

  Jinými slovy, panamská vláda od nynějška přeruší takzvané „diplomatické vztahy“ s Tchaj-wanem a naváže formální diplomatické vztahy s Čínskou lidovou republikou. V budoucnu bude mít diplomatická mise v Pekingu nového velvyslance a do okruhu přátel Číny bude přidán nový člen. Někdo se může zeptat, stalo se to náhle?Vlastně ne. Protože Panama měla před mnoha lety takovou touhu.

Wang Yi: Navázání diplomatických vztahů s Čínou je politickým rozhodnutím Panamy-2

   Doufají v navázání diplomatických vztahů s Čínou a doufají, že budou dělat správné věci, které již většina zemí na světě udělala. Zejména v posledních letech se požadavky Panamy staly stále naléhavějšími a jejich touhy se staly silnějšími. Protože si to Panama uvědomilaNavázání diplomatických vztahů s Čínou je obecným trendem, vůlí lidu a nevyhnutelnou historií.

Wang Yi: Navázání diplomatických vztahů s Čínou je politickým rozhodnutím Panamy-3

   Je lepší dříve než později a rychlejší než pomalejší.

Wang Yi: Navázání diplomatických vztahů s Čínou je politickým rozhodnutím Panamy-4

   Proto jednání mezi námi probíhala velmi hladce. Panama neukázala žádné váhání a počkala, uvidí, nepředložila žádné předběžné podmínky a neměla žádné takzvané „transakce“. Od prezidenta Panamy po ministra zahraničí Panamy,Všichni nám jasně říkají, že navázání diplomatických vztahů s Čínou je politickým rozhodnutím Panamy a strategickou volbou prospěšnou pro národní rozvoj Panamy a blahobyt lidí.

Wang Yi: Navázání diplomatických vztahů s Čínou je politickým rozhodnutím Panamy-5

Vítáme to a oceňujeme to. Přijde a nebude také neslušné. Jsme ochotni držet Panamovy ruce, které jsou nám svázány, učinit z Panamy nového přítele a být jejich dlouhodobě spolehlivým partnerem v budoucím rozvoji Panamy. .